Multimedia

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa kapłanów, którzy przyjęli święcenia 23 maja 1968 roku. Do archidiecezji poznańskiej inkardynowani są następujący jubilaci: ks. Bogdan Częsz, ks. Czesław Grzelak, ks. Bolesław Kapuściński, ks. Jan Robakowski, ks. Jan Świerniak, ks. Stanisław Witek.

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Dwudziestu dwóch kapłanów wyświęconych w 1993 roku świętowało 21 maja 2018 r. w katedrze poznańskiej Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Abp Stanisław Gądecki dziękował kapłanom za pełnioną posługę w Archidiecezji Poznańskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezji Kaliskiej i w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Kapłani modlili się też przy grobie śp. Arcybiskupa Jerzego Stroby, z rąk którego większość z nich otrzymała święcenia. Po Mszy św. jubilaci spotkali się z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski w rezydencji arcybiskupów poznańskich.

Nowi diakoni Archidiecezji Poznańskiej

Siedmiu kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przyjęło 19 maja 2018 r. święcenia diakonatu z rąk Biskupa Damiana Bryla.

czytaj więcej

Pierwsze Komunie Święte

W maju w parafiach Archidiecezji Poznańskiej dzieci przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej. W piątki odbywają się tradycyjne pielgrzymki do katedry poznańskiej. Na zdjęciu Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Damiana Bryla 18 maja.

Dzień Strażaka w katedrze

 Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

Rekolekcje dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Od 11 do 13 maja 2018 roku w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zaborówcu trwały rekolekcje dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

czytaj więcej

Arcybiskup Stanisław Gądecki wizytuje parafie Archidiecezji Poznańskiej

Parafia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach – to jedna z parafii Archidiecezji Poznańskiej, które odwiedził abp Stanisław Gądecki w ramach wizytacji kanonicznych. Metropolita poznański rozmawiał z parafianami, odwiedził miejscową szkołę i udzielił sakramentu bierzmowania. Wizytacja kanoniczna w Kamionkach odbyła się 25 kwietnia 2018 r. Proboszczem parafii, w której obok istniejącej kaplicy powstanie kościół parafialny, jest ks. Jakub Lechniak.

16. rocznica ingresu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

20 kwietnia 2018 r. w katedrze poznańskiej odbyła się uroczysta Msza św. w 16. rocznicę ingresu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego. – Dziękuję Wszystkim Diecezjanom za zaangażowanie duszpasterskie – mówił Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Obraz „Madonna Lubrańskiego” w Poznaniu

Do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu przyjechał w dniu 17.04. 2018 r. wypożyczony z Muzeum Narodowego w Warszawie obraz „Madonna Lubrańskiego” (1510 r.).

czytaj więcej

Święty Wojciech w obronie polskiej tożsamości

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r., w Muzeum Archidiecezjalnym odbyło się sympozjum „Historia spółki Święty Wojciech w świetle walki o niepodległość i zachowanie polskiej tożsamości”.

Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich - fotoreportaż

Dnia 14 kwietnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich.

czytaj więcej

Nowy Dom Dziecka Caritas w Lesznie

Dom Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie ma nową siedzibę. „To pierwsza tego typu placówka w Polsce” – mówił 9 kwietnia 2018 r. podczas poświęcenia obiektu abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej