Multimedia

Arcybiskup Stanisław Gądecki wizytuje parafie Archidiecezji Poznańskiej

Parafia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach – to jedna z parafii Archidiecezji Poznańskiej, które odwiedził abp Stanisław Gądecki w ramach wizytacji kanonicznych. Metropolita poznański rozmawiał z parafianami, odwiedził miejscową szkołę i udzielił sakramentu bierzmowania. Wizytacja kanoniczna w Kamionkach odbyła się 25 kwietnia 2018 r. Proboszczem parafii, w której obok istniejącej kaplicy powstanie kościół parafialny, jest ks. Jakub Lechniak.

16. rocznica ingresu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

20 kwietnia 2018 r. w katedrze poznańskiej odbyła się uroczysta Msza św. w 16. rocznicę ingresu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego. – Dziękuję Wszystkim Diecezjanom za zaangażowanie duszpasterskie – mówił Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Obraz „Madonna Lubrańskiego” w Poznaniu

Do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu przyjechał w dniu 17.04. 2018 r. wypożyczony z Muzeum Narodowego w Warszawie obraz „Madonna Lubrańskiego” (1510 r.).

czytaj więcej

Święty Wojciech w obronie polskiej tożsamości

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r., w Muzeum Archidiecezjalnym odbyło się sympozjum „Historia spółki Święty Wojciech w świetle walki o niepodległość i zachowanie polskiej tożsamości”.

Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich - fotoreportaż

Dnia 14 kwietnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich.

czytaj więcej

Nowy Dom Dziecka Caritas w Lesznie

Dom Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie ma nową siedzibę. „To pierwsza tego typu placówka w Polsce” – mówił 9 kwietnia 2018 r. podczas poświęcenia obiektu abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

VW Crafter dla Caritas

Volkswagen Crafter Kasten, który powstał w fabryce we Wrześni, to dar przekazany z okazji 25-lecia firmy Volkswagen Poznań na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

Finał XXIV Konkursu Wiedzy Religijnej

W etapie finałowym Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się 7 kwietnia 2018 r. w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, wzięło udział 16 osób. Konkurs obejmował uczniów gimnazjów i klas 7 z terenów Województwa Wielkopolskiego. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Prace konkursowe sprawdzali m.in. klerycy 4. roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

czytaj więcej

Flażolety na 1050. rocznicę biskupstwa poznańskiego - fotoreportaż

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r. w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbyło się spotkanie flażolecistów.  Zapraszamy na materiał zdjęciowy z tego wydarzenia.

Metropolita poznański na śniadaniu wielkanocnym w ogrzewalni

Abp Stanisław Gądecki w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwiedził schronisko dla osób bezdomnych Dom Charytatywny „Przystań”. W spotkaniu z Przewodniczącym Episkopatu uczestniczyło 40 mężczyzn przebywających w placówce mieszczącej się przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu.

Wigilia Paschalna - fotoreportaż

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś!

czytaj więcej

Wielki Piątek - fotoreportaż

Krzyż przypomina nam, że wszędzie obecny jest miłujący i uświęcający nas Pan – mówił podczas Liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski celebrował liturgię Wielkiego Piątku w katedrze poznańskiej.

czytaj więcej