Multimedia

Msza Krzyżma - fotoreportaż

Prośmy o to, aby Bóg Ojciec odnowił w każdym z nas Ducha świętości, jakim zostaliśmy namaszczeni – mówił do kapłanów podczas Mszy Krzyżma abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański zauważył, że tegoroczny olej krzyżma wiąże się z nadziejami na nowego biskupa pomocniczego w diecezji.

czytaj więcej

Niedziela Palmowa - fotoreportaż

Mszy św. połączonej z obrzędem poświęcenia palm przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. W uroczystości uczestniczyły wspólnoty neokatechumenalne miasta Poznania. Katedra poznańska, 14 kwietnia 2019.

Zakończył się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego ks. Streicha

13 kwietnia 2019 r. odbyła się sesja trybunału kościelnego pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, która zakończyła etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego ks. Stanisława Streicha.

czytaj więcej

Kościoły w budowie i remoncie

Abp Stanisław Gądecki odwiedził w ostatnim czasie remontowaną świątynię pw. NMP in Summo na Ostrowie Tumskim oraz powstający w parafii pw. Błogosławionej Piątki w Poznaniu kościół. Wkrótce będzie też rozmawiał o budowie kościoła w Kamionkach z miejscowym proboszczem.

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w Bydgoszczy

Arcybiskup Stanisław Gądecki i Biskup Grzegorz Balcerek wzięli udział w zakończeniu peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w Bydgoszczy 7 kwietnia. 18 maja Obraz przybędzie do Poznania.

Nowi akolici

Sześciu kleryków 4. roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przyjęło 31 marca posługę akolitatu. Przez kolejne dwa tygodnie odbędą praktyki katechetyczne w parafiach.

czytaj więcej

20 lat posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji

Tworzycie jedną wspólnotę rozdzielających Ciało i Krew Pańską i niosących wiarę, nadzieję i miłość, zgodnie ze słowami św. Ignacego z Antiochii: „wiara jest Ciałem Pana, a miłość jest Krwią Pańską" – powiedział abp Stanisław Gądecki do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

czytaj więcej

Środa Popielcowa w katedrze

Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka, inauguracja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. 6 marca 2019 r.

Poznańska Droga Krzyżowa

Nie chcemy i nie możemy usunąć krzyża z przestrzeni publicznej – mówił na zakończenie Poznańskiej Drogi Krzyżowej 7 marca 2019 r. bp Grzegorz Balcerek. Poznaniacy tłumnie wzięli udział w nabożeństwie na ulicach miasta.

czytaj więcej

W katedrze odbyły się nieszpory dla wspólnoty akademickiej

Nieszpory z okazji Święta Katedry Świętego Piotra dla wspólnoty akademickiej pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Podczas nieszporów został przekazany Archidiecezji Poznańskiej Order Orła Białego, przyznany pośmiertnie Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi w 2018 r. (18.02.2019)

Metropolita Poznański poświęcił kaplicę szpitalną w Obornikach

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, odprawił Mszę św. w kaplicy szpitala w Obornikach i odwiedził chorych na oddziałach szpitalnych. (11.02.2019)

Msza św. z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego

Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej odprawiona została uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes. Liturgii przewodniczył Biskup Grzegorz Balcerek. (10.02.2019)