Multimedia

Dzień Życia Konsekrowanego

Święto Ofiarowania Pańskiego, katedra poznańska, 2 lutego 2019 r.

XXII Dzień Judaizmu w Poznaniu - fotoreportaż

Metropolita poznański przewodniczył modlitewnemu spotkaniu z udziałem przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Filii w Poznaniu pod hasłem „Nie przyszedłem, aby zatracać” (Oz 11,9).

XXII Dzień Judaizmu w Poznaniu

Metropolita poznański przewodniczył modlitewnemu spotkaniu z udziałem przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Filii w Poznaniu pod hasłem „Nie przyszedłem, aby zatracać” (Oz 11,9).

Konferencja „Polonia Restituta”

Na uniwersytecie w Poznaniu odbyła się kolejna konferencja pod hasłem „Polonia Restituta”. Jej organizatorami są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencja Episkopatu Polski oraz jezuicka Akademia Ignatianum w Krakowie. Konferencji towarzyszy hasło „Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki”.
(14.01.2019)

Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Dla młodzieży z Poznania ŚDM w Panamie rozpoczęły się w katedrze poznańskiej od Mszy Posłania.

czytaj więcej

Opłatek w Szkole Katedralnej

W styczniu odbywają się liczne spotkania opłatkowe – na zdjęciach wizyta abp. Stanisława Gądeckiego w Szkole Katedralnej 8 stycznia 2019 r.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Poznania

Przemarsz monarchów na koniach, giermków i dworzan z chorągwiami przy śpiewie kolęd rozpoczął się w południe modlitwą Anioł Pański na pl. Wolności. W barwnym, kilkutysięcznym korowodzie uczestniczył m.in. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Uczniowie szkół katolickich kolędowali z Metropolitą Poznańskim

Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w Archidiecezji Poznańskiej uczestniczyły w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim. W Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich 3 stycznia 2019 r. uczniowie złożyli metropolicie poznańskiemu życzenia noworoczne i przedstawili krótkie programy artystyczne. Spotkaniu towarzyszyło radosne kolędowanie przy akompaniamencie wielu instrumentów muzycznych.

Witraże ku czci Bogarodzicy

W kościele pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi na poznańskim Żegrzu zainstalowano witraże, które 1 stycznia 2019 r. poświęcił abp Stanisław Gądecki.

Msza na zakończenie R.P. 2018

W katedrze poznańskiej odbyła się 31 grudnia Msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2018 pod przewodnictwem Metropolity Poznańskiego.

Młodzież w Madrycie

170 osób z Duszpasterstwa Młodzieży JORDAN uczestniczyło w Europejskim Spotkaniu Młodych w Madrycie w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia 2019 r.

Stulecie Powstania Wielkopolskiego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył 27 grudnia 2018 r. Mszy św. w stulecie Powstania Wielkopolskiego.