Aktualności

Koncert - Cztery Pory Roku

20 października 2019 r. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej, odbędzie się koncert 4 Pory Roku – Anotnio Vivaldiego.

Opowieść o dr Wandzie Błeńskiej- zaproszenie do Muzeum

Na Ostrowie Tumskim realizowany jest projekt „Wyspa Kultury”. W ramach projektu, w sobotę 19 października, odbędzie się czytanie „Dokty. Opowieści o Wandzie Błeńskiej” Elizy Piotrowskiej dla dzieci.

Europa – czas przebudzenia? Obrady w Santiago

„Europa – czas przebudzenia? Znaki nadziei” – to temat Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Biskupów Europy, które odbyło się w Santiago de Compostela (3-6.10.2019). Polskę reprezentował abp Stanisław Gądecki.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w parafiach

Ks. David Okullu z Ugandy, z kraju, w którym przez 43 lata pełniła posługę dr Wanda Błeńska, był gościem parafii pw. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach k. Poznania. W archidiecezji trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

czytaj więcej

Homilia Metropolity Poznańskiego w Brukseli

Homilia Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wygłoszona w Brukseli podczas obchodów 75-lecia wyzwolenia Flandrii.

Inauguracja nowego roku formacji seminaryjnej

Klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zainaugurowali nowy rok formacji w przygotowaniu do kapłaństwa. W uroczystościach wziął udział Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Nabożeństwo podczas Ekumenicznego Święta Biblii

Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, i bp Marian Niemiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego współprzewodniczyli 10 października 2019 r. nabożeństwu słowa w poznańskim kościele pw. św. Marcina.

Koncert papieski „Wstańcie, chodźmy”

W poniedziałek, 14 października, Katedra Muzyki Kościelnej zaprasza na Koncert papieski „Wstańcie, chodźmy”, podczas którego wystąpią wykładowcy i studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu.

czytaj więcej

Ostrów Tumski - Wyspa Kultury

Wyspa kultury - wyspa wystaw, filmu i bajek, to nowa propozycja na miesiąc październik dla odwiedzających Ostrów Tumski. Zapraszamy wszystkich w pobliże katedry poznańskiej.

czytaj więcej

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Archidiecezji

Październik został ogłoszony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, a wśród 25 świadków wiary znalazła się Polka, Poznanianka, dr Wanda Błeńska. Zapraszamy na liczne misyjne wydarzenia w Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

Źródła do dziejów Wydziału Teologicznego

Nakładem wydawnictwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ukazały się „Źródła do dziejów Wydziału Teologicznego w Poznaniu”. Książka zawiera teksty źródłowe na temat fakultetu z lat 1918-2001.

czytaj więcej

Spotkanie misyjne u Salezjanów

Zapraszamy spotkanie misyjne w ramch Nadzywczajnego Miesiąca Misyjnego w parafiii św. Jana Bosko w Poznaniu.

czytaj więcej