Aktualności

Odpusty maryjne w Archidiecezji Poznańskiej

Uroczystości odpustowe w wybranych sanktuariach maryjnych znajdujących się na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

Ogólnopolskie rekolekcje młodzieży niesłyszącej Źródła wiary

W dniach od 18 do 24 sierpnia odbywają się w Poznaniu ogólnopolskie rekolekcje młodzieży niesłyszącej pod hasłem Źródła wiary. Z uczestnikami 22 sierpnia spotka się Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

Oświadczenie Przewodniczącego Episkopatu ws. LGBT+

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT”... Przeczytaj oświadczenie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Nawiedzenie na Świętej Górze - fotoreportaż

Zapraszamy na fotorelację z nawiedzenia Wizerunku Jasnogórskiego w sanktuarium na Świętej Górze.
 

Nowy numer Miesięcznika Kościelnego

Ukazał się sierpniowy numer „Miesięcznika Kościelnego Archidiecezji Poznańskiej”. Na okładce: nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w parafii pw. Wszystkich Świętych w Nietrzanowie.

czytaj więcej

Trwają letnie doświadczenia misyjne Akademickiego Koła Misjologicznego

Przed kilkoma dniami rozpoczęli wolontariat misyjny studenci, którzy na zaproszenie o. Izaaka ze Zgromadzenia Ducha Świętego pojechali do Ghany, by tam w jego wiosce pracować z dziećmi, młodzieżą i ubogimi.

czytaj więcej

Rekolekcje małżeńskie – kurs „Zachariasz i Elżbieta”

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na rekolekcje małżeńskie – kurs „Zachariasz i Elżbieta”. Kurs odbędzie się w Poznaniu na terenie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Rozpoczęcie w piątek, 20.09.2019

czytaj więcej

Nabór do Szkoły Ikony

Szkoła Ikony u Misjonarzy Werbistów w Chludowie ogłasza nabór na I rok nauki pisania ikon. Skierowany jest on do wszystkich, a więc nie jest konieczne posiadanie wykształcenia plastycznego.

czytaj więcej

Żywy pomnik jubileuszu

Z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego Archidiecezja Poznańska ufundowała szczególny „pomnik” na Madagaskarze.

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Przedstawiamy kilka propozycji książkowych Wydawnictwa Świętego Wojciecha

czytaj więcej

Rekolekcje w Arcybiskupim Seminarium Duchownym

Młodzież męską od siódmej klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i starszych zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu w dniach 26-30 sierpnia. 

czytaj więcej

Pomóż wypełnić „Tornister Pełen Uśmiechów”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin poprzez przekazanie im wyprawek szkolnych.

czytaj więcej