Aktualności

Dzieje Archidiecezji Poznańskiej - tom 4

Dzieje archidiecezji poznańskiej w XX w. i u progu XXI w. – to tytuł 4.tomu Dziejów, które ukazały się nakładem Wydawnictwa UAM (25.06 prof. Józef Dobosz i ks. Leszek Wilczyński przekazali książkę abp. Stanisławowi Gądeckiemu).

Rekrutacja ASD

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że rozpoczął się czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji ku kapłaństwu w roku akademickim 2019/2020.

czytaj więcej

Trwa Spotkanie Młodych - Paradiso

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. dla młodzieży zgromadzonej na Paradiso na Świętej Górze k. Gostynia.

Rekolekcje dla Rodziców księży i osób konsekrowanych

Duszpasterstwo Powołań Archidiecezji Poznańskiej organizuje rekolekcje dla Rodziców księży i osób konsekrowanych. Początek w piątek, 5 lipca 2019 roku o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę, 7 lipca  2019.

czytaj więcej

XV Parafiada Królowej Pokoju w Chludowie

Od  29 czerwca do 14 lipca w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chludowie odbędzie się XV Parafiada Królowej Pokoju.

czytaj więcej

Bazylika Mniejsza w Krotoszynie

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wziął udział w uroczystym ogłoszeniu nadania tytułu i godności Bazyliki Mniejszej kościołowi pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie w Diecezji Kaliskiej.

Kazanie Arcybiskupa Poznańskiego na Boże Ciało

Konieczność odpowiadania miłością a nie złorzeczeniem i nienawiścią na miłość Boga oraz wezwanie do odkrycia społecznego wymiaru Eucharystii – to główne tematy kazania abp. Stanisława Gądeckiego podczas procesji Bożego Ciała w Poznaniu.

Fotoreportaż z Bożego Ciała w Poznaniu

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Poznaniu.

Wszystkie parafie świętowały Boże Ciało

W parafiach Archidiecezji Poznańskiej odbyły się procesje w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na zdjęciach: tegoroczny dywan kwiatowy w Sędzinach i procesja w parafii pw. św. Jana Jerozolimskiego w Poznaniu.

czytaj więcej

Zmiany w archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom następujące dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji:

czytaj więcej

85. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę 6 lipca z katedry na Ostrowie Tumskim wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymujemy w tym roku po raz 85. pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy".

czytaj więcej

Duchowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę, 6 lipca, z katedry na Ostrowie Tumskim wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Duchowi Pielgrzymi pozostając w swych domach, realizują w zawężonym zakresie program pieszej pielgrzymki.

czytaj więcej