Aktualności

Homilie Triduum Paschalnego

Homilie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, wygłoszone podczas Świętego Triduum Paschalnego w katedrze poznańskiej, 18-20 kwietnia 2019 r.

czytaj więcej

Wielki Piątek - fotoreportaż

„Czym, jeśli nie ofiarą z własnego życia za zbawienie niewierzących jest nieraz praca misjonarza na misjach?” – pytał w katedrze poznańskiej podczas Liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Gądecki.

Msza Wieczerzy Pańskiej - fotoreportaż

Odrodzenie życia chrześcijańskiego w każdej wspólnocie parafialnej w przeważającej mierze zależy od odkrycia wielkiego daru Eucharystii – mówił podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej abp Stanisław Gądecki.

Msza Krzyżma w Wielki Czwartek - fotoreportaż

W Wielki Czwartek w katedrze poznańskiej zgromadziło się kilkuset kapłanów diecezjalnych i zakonnych na Mszy Krzyżma. Metropolita poznańskim mówił w homilii o misterium namaszczenia.

Nowi kanonicy w archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wręczył w Wielki Czwartek nominacje kanonickie kapłanom archidiecezji poznańskiej.

czytaj więcej

Zmiany w archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom pierwsze decyzje dotyczące zmian personalnych w lipcu br. w parafiach archidiecezji poznańskiej, m.in. w związku z przejściem niektórych proboszczów na emeryturę.

czytaj więcej

Niedziela Palmowa - fotoreportaż

Mszy św. połączonej z obrzędem poświęcenia palm przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. W uroczystości uczestniczyły wspólnoty neokatechumenalne miasta Poznania.

ŚREMSONG’2019

W dniach od 17 do 26 maja 2019r. odbędzie się w Śremie XXVIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ – ŚREMSONG’2019.

XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

28 kwietnia 2019 r. przypada XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Upłynie odna pod hasłem: „W mocy Ducha z Miłością na każdej drodze”.

czytaj więcej

Misja Talitha Kum - Poznań 2019

Zapraszamy serdecznie każdego, kto chciałby modlitwą lub czynem odpowiedzieć na Boże pragnienie  niesienia światu Ewangelii, do włączenia się w Misję Talitha Kum, tygodniową inicjatywę ewangelizacyjną .

czytaj więcej

Bieg Maryi – trwają zapisy

Już po raz drugi startuje „Bieg Maryi” – sportowa inicjatywa charytatywna. Pierwszy „Bieg Maryi” odbył się w zeszłym roku w Opalenicy. 

czytaj więcej

XIX Festiwal Muzyki Pasyjnej I Paschalnej

Idea Festiwali Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowanych od 16 lat przez Towarzystwo utrwala i rozwija zapoczątkowaną przed wielu laty przez Feliksa Nowowiejskiego tradycję wykonywania muzyki pasyjnej i paschalnej w kościołach Poznania i Wielkopolski.

czytaj więcej