Multimedia

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Z okazji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa ulicami Poznania przeszła Procesja Eucharystyczna (07.06.2024).

25-lecie Nadzwyczajnych Szafarzy w Archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański przewodniczył Mszy św. z okazji 25. rocznicy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji Poznańskiej (08.06.2024).

XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy

„Wracaj do domu!” – to hasło XXVIII Spotkania Młodych, które odbyło się 1 czerwca na Lednicy. Wziął w nim udział m.in. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Boże Ciało 2024

Eucharystia zajmuje centralne miejsce, jest ona sercem Kościoła i świata. Doświadczamy tego szczególnie w dzień Bożego Ciała, gdy zapatrzeni w Najświętszy Sakrament idziemy ulicami naszych miast i osiedli, przemierzając drogę pomiędzy czterema ołtarzami – mówił podczas procesji Bożego Ciała w Poznaniu abp Stanisław Gądecki (30.05.2024).

czytaj więcej

Święcenia kapłańskie A.D.2024

„Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moc Bożą, że nigdy nie będziesz osamotniony w twoim działaniu! Chrystus, który powołał cię do udziału w swej misji, wspomoże cię swoją łaską, abyś mógł z całym zaufaniem poświęcić się posłudze kapłańskiej. Bądź człowiekiem wiary i modlitwy” – mówił abp Stanisław Gądecki, zwracając się do diakona Pawła Florka, który w katedrze poznańskiej przyjął święcenia prezbiteratu (25.05.2024).

czytaj więcej

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów, którzy otrzymali święcenia kapłańskie 50 lat temu.

czytaj więcej

Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny

Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Caritas oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zorganizowały Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”.

czytaj więcej

Święto Akademii Lubrańskiego

23 maja odbyło się w Poznaniu Święto Akademii Lubrańskiego połączone z uroczystością wręczenia nagrody "Divinis et humanis". Otrzymał ją wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi.

czytaj więcej

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w Górce Duchownej

18 maja 2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej z naszej Archidiecezji, organizowane przez Duszpasterstwo Dzieci.

czytaj więcej

25-lecie sakry bp. Grzegorza Balcerka

Bp Grzegorz Balcerek przewodniczył w katedrze Mszy św. dziękczynnej z okazji srebrnego jubileuszu biskupstwa (14.05.2024).

czytaj więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego nowego kościoła w Kicinie

W dniach 10-12 maja 2024 r. w Kicinie miały miejsce uroczystości związane z wmurowaniem kamienia węgielnego kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny z Gaudalupe.

Święcenia diakonatu

Dwóch alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, dwóch z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu i jeden z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Poznaniu przyjęło święcenia diakonatu w poznańskiej katedrze (11.05.2024).

czytaj więcej