Multimedia

Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawił Mszę św. i udzielił sakramentu namaszczenia chorych w kaplicy poznańskiego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Po Mszy św. odwiedził oddział dziecięcy, spotkał się z małymi pacjentami, ich rodzicami oraz dyrekcją i pracownikami szpitala. 

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie przebiegało w okresie: od 18 maja 2019 r. do 3 października 2020 r., kolejno we wszystkich dekanatach.

Dzień Życia Konsekrowanego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego (02.02.2020).

Nowa szkoła na Madagaskarze - dar Żywego Różańca

W Befasy w diecezji Morondava otwarto nowo wybudowaną szkołę, którą ufundował Żywy Różaniec Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

Rabin i Arcybiskup dyskutowali o dziedzictwie dialogu św. Jana Pawła II

O pontyfikacie, nauczaniu i dziedzictwie dialogu św. Jana Pawła II, z okazji  100. rocznicy urodzin papieża Polaka, 23 stycznia 2020 r. dyskutowali prymas senior abp Henryk Muszyński i Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. Spotkanie „Pontyfikat dialogu – dziedzictwo dialogu” miało miejsce w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Nabożeństwo w Dzień Judaizmu

Nabożeństwo biblijne było głównym punktem XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim świętowanego w Poznaniu. Komentarz do tekstów Starego i Nowego Testamentu wygłosili rabin Berlina Walter Homolka i abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański (16.01.2020).

czytaj więcej

Nagroda „Menora Dialogu” dla arcybiskupa Henryka Muszyńskiego

W ramach ogólnopolskich obchodów XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim Stowarzyszenie COEXIST i Fundacja Signum przyznały nagrodę „Menora Dialogu” dla arcybiskupa Henryka Muszyńskiego za zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów. Laudacje wygłosili Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz Rabin Berlina Walter Homolka (15.01.2020).

czytaj więcej

Kolędnicy misyjni w Obrze

Misyjne kolędowanie zakończyło się spotkaniem uczestników akcji w Obrze. Dzieci z różnych parafii naszej archidiecezji wzięły udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Grzegorz Balcerek (11.01.2020).

czytaj więcej

Kolędowanie misyjne u Arcybiskupa Metropolity

Wolontariusze Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu przybyli 9 stycznia 2020 r. do abp. Stanisława Gądeckiego z życzeniami noworocznymi i odwiedzinami kolędowymi. 

czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe na Wydziale Teologicznym

Arcybiskup Stanisław Gądecki wziął udział w tradycyjnym spotkaniu noworocznym i opłatkowym na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu (8.01.2020).

Poświęcenie Klubu Seniora i księgarni katolickiej w Śremie

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Śremie Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, poświęcił Klub Seniora i księgarnię parafialną (07.01.2020).

Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Około osiem tysięcy osób przeszło w dziesiątym Orszaku Trzech Króli w Poznaniu (6.01.2020). Uczestniczył w nim bp Szymon Stułkowski.