Multimedia

Poznańska Droga Krzyżowa

Poznańska Droga Krzyżowa (15.02.2024). Uczestnicy nabożeństwa pasyjnego modlili się o dobre owoce Wielkiego Postu w życiu chrześcijan i szacunek dla życia ludzkiego od jego poczęcia. Rozważania nawiązywały do świadectwa Błogosławionej Rodziny Ulmów. Pod pomnikiem Poznańskich Krzyży abp Stanisław Gądecki udzielił błogosławieństwa.

Środa Popielcowa

W okresie Wielkiego Postu Kościół przypomina nam wezwanie do pokuty i osobistego nawrócenia serca do Boga – mówił w Środę Popielcową w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki (14.02.2024).

czytaj więcej

Dzień Życia Konsekrowanego - fotoreportaż

W święto Ofiarowania Pańskiego, w  piątek 2 lutego, obchodzony jest w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego zgromadzili się na Mszy św. w katedrze.

czytaj więcej

Archidiecezjalny Dzień Lektora

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. połączonej z obrzędem promocji nowych lektorów archidiecezji poznańskiej.  

czytaj więcej

Spotkanie rejonu zachodniego Diecezjalnych Duszpasterzy Rodzin

W dniach od 30 do 31 stycznia 2024 r. zorganizowane zostało spotkanie rejonu zachodniego Diecezjalnych Duszpasterzy Rodzin oraz Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego. 

czytaj więcej

Rozpoczęcie studium dla szafarzy Komunii Świętej

27 stycznia 2024 r. blisko 170 mężczyzn z różnych parafii Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęło studium przygotowawcze dla kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. 

czytaj więcej

Nagroda „Menora Dialogu”

Kardynał Grzegorz Ryś otrzymał nagrodę „Menora Dialogu” przyznawaną przez Stowarzyszenie COEXIST i Fundacje SIGNUM za „zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów” (18.01.2024).

XXVII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim - fotoreportaż

Arcybiskup Stanisław Gądecki przewodniczył nabożeństwu słowa podczas XXVII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Poznaniu (17.01.2024).

XXVIII Kolędowanie Flażolecistów w katedrze

Ponad tysiąc flażolecistów spotkało się 13 stycznia 2024 r. na wspólnej modlitwie i kolędowaniu „Śladami Trzech Króli” w poznańskiej katedrze. Muzykowały dzieci z przedszkoli, szkół i ośrodków kultury z Wielkopolski, a także z województwa pomorskiego i z Warszawy. Nabożeństwo słowa poprowadził bp Jan Glapiak.

czytaj więcej

Pasterka w katedrze

Przyjmijmy Niemowlę z Betlejem jako niewyczerpane źródło prawdziwego pokoju, którego tak bardzo pragnie każde ludzkie serce – mówił podczas Pasterki w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki (24.12.2023).

Tradycyjna Wigilia Caritas

Ponad tysiąc sto osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do świątecznego stołu z potrzebującymi pomocy zasiadł abp Stanisław Gądecki, który przełamał się z nimi opłatkiem i złożył zgromadzonym świąteczne życzenia (24.12.2023).

Poświęcenie organów w kolegiacie w Szamotułach

Abp Stanisław Gądecki poświęcił nowe organy w kolegiacie pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Bpa w Szamotułach, 42 lata po rozbiórce starego instrumentu (17.12.2023).

czytaj więcej