Multimedia

Nieszpory ku czci Patronów Katedry

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył w katedrze poznańskiej uroczystym nieszporom ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów katedry i miasta Poznania. Metropolita poznański wręczył przedstawicielom parafii i instytucji medale „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis”. Pobłogosławił też i wręczył krzyże misyjne młodym wolontariuszom wyjeżdżającym z Poznania na letnie doświadczenia misyjne (28.06.2024).

Nagrody Metropolity za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła abp Stanisław Gądecki uhonorował nagrodami za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej reżyser Wandę Różycką-Zborowską, architekt wnętrz Aleksandrę Kołaczyk, animatora ruchu flażoletowego Wojciecha Wietrzyńskiego oraz dyrygenta i kompozytora Zbigniewa Małkowicza z Zespołem Lumen (29.06.2024).

Odpust w katedrze poznańskiej

Święci patronowie Poznania zapraszają nas do prawdziwego powrotu do początków religii, czyli do fundamentów relacji z Bogiem, przeżywanej w Kościele. W ten sposób jesteśmy zaproszeni do patrzenia na Kościół nie tylko ludzkimi oczami, ale oczami Jezusa, które są „oczami wiary” – mówił 29 czerwca 2024 r. abp Antonio Guido Filipazzi. Nuncjusz apostolski w Polsce przewodniczył Mszy św. w patronalne święto pierwszej katedry na ziemiach Polski i miasta Poznania.

czytaj więcej

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Z okazji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa ulicami Poznania przeszła Procesja Eucharystyczna (07.06.2024).

25-lecie Nadzwyczajnych Szafarzy w Archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański przewodniczył Mszy św. z okazji 25. rocznicy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji Poznańskiej (08.06.2024).

XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy

„Wracaj do domu!” – to hasło XXVIII Spotkania Młodych, które odbyło się 1 czerwca na Lednicy. Wziął w nim udział m.in. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Boże Ciało 2024

Eucharystia zajmuje centralne miejsce, jest ona sercem Kościoła i świata. Doświadczamy tego szczególnie w dzień Bożego Ciała, gdy zapatrzeni w Najświętszy Sakrament idziemy ulicami naszych miast i osiedli, przemierzając drogę pomiędzy czterema ołtarzami – mówił podczas procesji Bożego Ciała w Poznaniu abp Stanisław Gądecki (30.05.2024).

czytaj więcej

Święcenia kapłańskie A.D.2024

„Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moc Bożą, że nigdy nie będziesz osamotniony w twoim działaniu! Chrystus, który powołał cię do udziału w swej misji, wspomoże cię swoją łaską, abyś mógł z całym zaufaniem poświęcić się posłudze kapłańskiej. Bądź człowiekiem wiary i modlitwy” – mówił abp Stanisław Gądecki, zwracając się do diakona Pawła Florka, który w katedrze poznańskiej przyjął święcenia prezbiteratu (25.05.2024).

czytaj więcej

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów, którzy otrzymali święcenia kapłańskie 50 lat temu.

czytaj więcej

Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny

Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Caritas oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zorganizowały Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”.

czytaj więcej

Święto Akademii Lubrańskiego

23 maja odbyło się w Poznaniu Święto Akademii Lubrańskiego połączone z uroczystością wręczenia nagrody "Divinis et humanis". Otrzymał ją wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi.

czytaj więcej

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w Górce Duchownej

18 maja 2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej z naszej Archidiecezji, organizowane przez Duszpasterstwo Dzieci.

czytaj więcej