Multimedia

Poznański kościół, szkoła i przychodnia zdrowia na Madagaskarze

W ramach jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego w 2018 r. postanowiliśmy ufundować szczególny pomnik, który nie będzie „stał” w Poznaniu, ale będzie dziełem misyjnym. Pomnik ten to budowa kościoła i szkoły w misji Befasy, prowadzonej przez polskich misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej na Madagaskarze. Fundusze pochodzą od wiernych skupionych w grupach Żywego Różańca, parafii, księży oraz z funduszu misyjnego archidiecezji. W międzyczasie zapadła też decyzja działającej w Poznaniu Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio o powstaniu na Madagaskarze przychodni zdrowia, tzw. „Chatki Medyka”.

czytaj więcej

Posłanie misyjne i nagrody "Optime"

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 30 czerwca 2019, posłanie misyjne.

czytaj więcej

Nagrody "Zasłużeni dla Kultury Chrześcijańskiej"

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2019 r. abp Stanisław Gądecki uhonorował poetkę Marię Magdalenę Pocgaj, muzyka i dyrygenta prof. Leszka Bajona oraz Firmę Organmistrzowską rodziny Cepków z Popowa nagrodami za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej.

Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Abp Zbigniew Stankiewicz z Rygi na Łotwie przewodniczył Mszy św. w patronalne święto pierwszej katedry na ziemiach Polski. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca 2019 r.

czytaj więcej

Procesja ku czci Serca Jezusa 2019

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 28 czerwca 2019 r. odbyła się procesja eucharystyczna z kościoła na Jeżycach na pl. A. Mickiewicza.

Spotkanie Młodych - Paradiso

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. dla młodzieży zgromadzonej na Paradiso na Świętej Górze k. Gostynia. 25 czerwca 2019 r.

Bazylika Mniejsza w Krotoszynie

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wziął udział w uroczystym ogłoszeniu nadania tytułu i godności Bazyliki Mniejszej kościołowi pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie w Diecezji Kaliskiej.

Boże Ciało 2019

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca 2019 r. odbyła się centralna procesja miasta Poznania.

Bierzmowanie w Kamionkach

Abp Stanisław Gądecki bierzmował 18 czerwca 2019 r. młodzież parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach. Po Mszy św. oglądał z proboszczem teren pod budowę kościoła parafialnego.

Nowy Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej

W niedzielę 9 czerwca 2019 r.  odbyła się Msza św. połączona z udzieleniem sakry biskupiej ks. Szymonowi Stułkowskiemu. Głównym konsekratorem był Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski; współkonsekratorami bp Grzegorz Balcerek i bp Damian Bryl.

XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy

Wiesz, że Cię kocham - to hasło XXIII Spotkania Młodych, które odbyło się 1 czerwca na Lednicy. Wziął w nim udział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa kapłanów, którzy przyjęli święcenia 26 maja 1994 roku.

czytaj więcej