Multimedia

Znaczek Poczty Polskiej o Biskupie Jordanie wszedł do obiegu

22 czerwca wszedł do obiegu okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej „Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)”. Uroczystość odbyła się z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego i prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego.

czytaj więcej

Poświęcenie ołtarza w Lusowie

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył 16 czerwca 2018 r. Mszy św. z okazji 730-lecia parafii i 100-lecia poświęcenia kościoła w Lusowie, połączonej z poświęceniem ołtarza stałego.

Poświęcenie kościoła pw. św. Jana Pawła II w Poznaniu

Droga Jana Pawła II do świętości zaczęła się bardzo prosto, poprzez wkorzenienie się w Kościół – mówił 10 czerwca 2018 r. w Poznaniu podczas uroczystości poświęcenia nowej świątyni abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przy nowo powstałym kościele utworzył na poznańskich Naramowicach parafię pw. św. Jana Pawła II.

czytaj więcej

Procesja ku czci Serca Jezusa

W piątek 8 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna.

czytaj więcej

XXII Spotkanie Młodych na Lednicy

Jestem – to hasło XXII Spotkania Młodych, które odbyło się 2 czerwca na Lednicy. Wziął w nim udział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Nowi szafarze Komunii Świętej

Arcybiskup Stanisław Gądecki 2 czerwca ustanowił dwustu nowych szafarzy Komunii Świętej. Obecnie w Archidiecezji Poznańskiej pełni posługę 1400 szafarzy.

czytaj więcej

Boże Ciało - fotoreportaż

W czwartek, 31 maja 2018 r., odbyła się procesja eucharystyczna z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

Talitha kum

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na placu Wolności 27 maja była punktem kulminacyjnym misji Talitha kum w Poznaniu

Święcenia kapłańskie

26 maja 2018 r. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzielił w katedrze poznańskiej święceń kapłańskich siedmiu diakonom.

czytaj więcej

Misterium pasyjne na ulicy

Ewangelia to moje życie! – mówią organizatorzy misterium pasyjnego, które zaprezentowano na ulicach Poznania i na Starym Rynku w ramach jubileuszu 1050. rocznicy biskupstwa poznańskiego.

czytaj więcej

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa kapłanów, którzy przyjęli święcenia 23 maja 1968 roku. Do archidiecezji poznańskiej inkardynowani są następujący jubilaci: ks. Bogdan Częsz, ks. Czesław Grzelak, ks. Bolesław Kapuściński, ks. Jan Robakowski, ks. Jan Świerniak, ks. Stanisław Witek.

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Dwudziestu dwóch kapłanów wyświęconych w 1993 roku świętowało 21 maja 2018 r. w katedrze poznańskiej Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Abp Stanisław Gądecki dziękował kapłanom za pełnioną posługę w Archidiecezji Poznańskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezji Kaliskiej i w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Kapłani modlili się też przy grobie śp. Arcybiskupa Jerzego Stroby, z rąk którego większość z nich otrzymała święcenia. Po Mszy św. jubilaci spotkali się z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski w rezydencji arcybiskupów poznańskich.