100-lecie Braci Serca Jezusowego - fotoreportaż

W niedzielę, 19 listopada 2023 r., odbyły się w Puszczykowie uroczystości z okazji setnej rocznicy istnienia Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego.

Uroczystej Mszy św. w Domu Generalnym Zgromadzenia w Puszczykowie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, homilię wygłosił Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. W uroczystościach wzięli też udział Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Biskup pomocniczy Trewiru Jörg Michael Peters i Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, który poświęcił figurę Założyciela Zgromadzenia.

Założone w 1923 r. przez Brata Stanisława Andrzeja Kubiaka zgromadzenie zakonne formuje braci, którzy pełnią posługę w różnych instytucjach Kościoła katolickiego. Można ich spotkać m.in. w katedrze poznańskiej, warszawskiej, gnieźnieńskiej i trewirskiej, w Papieskim Instytucie Kościelnym w Rzymie, w domach arcybiskupa poznańskiego na Ostrowie Tumskim i arcybiskupa warszawskiego na ul. Miodowej. Bracia ślubują rady ewangeliczne i oddają się pracy apostolskiej. Główny dom zgromadzenia znajduje się w Puszczykowie na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.