Multimedia

Wigilia dla ubogich Caritas

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wziął udział w wigilii dla ubogich organizowanej przez Caritas w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich 24 grudnia 2018 r.

Głusi z wizytą u Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Metropolita poznański przyjął 19 grudnia 2018 r. kilkudziesięcioosobową grupę Głuchych i Słabosłyszących, którym złożył życzenia „wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia” w języku migowym.

czytaj więcej

Światło z Betlejem dotarło do Poznania

W farze poznańskiej 16 grudnia odbyła się uroczystość przekazania Światła Betlejemskiego. W imieniu wiernych Archidiecezji Poznańskiej przyjął je od harcerzy abp Stanisław Gądecki.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w Berlinie

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 2018 r. abp Stanisław Gądecki przewodniczył Mszy św. z udziałem korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Niemczech w bazylice św. Jana w Berlinie.

czytaj więcej

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

Blisko pięć tysięcy wiernych z archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zaprosili Matkę Bożą na nawiedzenie archidiecezji.

czytaj więcej

Rekolekcje Episkopatu na Jasnej Górze

Abp Stanisław Gądecki wziął udział w 381. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski i w rekolekcjach na Jasnej Górze, 19-22 listopada 2018 roku.

Msza św. za polskich królów i władców

Mszya św. za władców Polski z dynastii Piastów, pochowanych w bazylice archikatedralnej.

czytaj więcej

Sympozjum duszpasterskie „W mocy Bożego Ducha”

O. prof. Zdzisław Kijas OFMConv z Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, relator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego był gościem sympozjum duszpasterskiego dla kapłanów.

czytaj więcej

Arcybiskup Stanisław Gądecki dziękuje za organizację CCEE

Na nasze czasy potrzeba silnych ludzi, takich, którzy nie będą się lękać – mówił do osób zaangażowanych w organizację Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podziękował im za sprawną organizację wydarzenia.

czytaj więcej

Spotkanie z rektorami wyższych uczelni

Spotkanie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z rektorami uczelni Poznania i Wielkopolski. Wręczenie medalu „Pro Ecclesia et Pontifice” prof. Tomaszowi Jasińskiemu i Pawłowi Wosickiemu. 13 listopada 2018 roku.

czytaj więcej

Stulecie odzyskania niepodległości w Poznaniu

Msza św. w poznańskiej farze, apel pamięci, multimedialna opowieść o wielkopolskiej drodze do niepodległości, koncerty i wystawy – to wydarzenia zorganizowane w Poznaniu 11 listopada z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Wykład Arcybiskupa Poznańskiego dla VW

W hali produkcyjnej Volkswagena w Swarzędzu 8 listopada 2018 r. abp Stanisław Gądecki wygłosił wykład dla dyrektorów i kierowników zakładu na temat integralności.