Multimedia

Święto Chrztu Polski

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poświęcił ołtarz w kościele zbudowanym na fundamentach najstarszej kaplicy w Polsce (14.04.2021).

czytaj więcej

Poświęcenie kaplicy św. Józefa w Centrali Caritas Poznań

W Centrali Caritas odbyła się Msza Święta podczas, której Arcybiskup Stanisław Gądecki poświecił odnowioną kaplicę i figurę św. Józefa (14.04.2021). 

Święto Miłosierdzia Bożego

Sakrament chrztu św. jest dla chrześcijanina godziną miłosierdzia, przez którą zazwyczaj przechodzi nieświadomie. Powinniśmy jednak doświadczyć spotkania z Jezusem jako ludzie dorośli – mówił podczas odpustu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu bp Szymon Stułkowski (11.04.2021).

Proces beatyfikacyjny s. M. Włodzimiry Wojtczak

Ekshumacja i kanoniczne rozpoznanie szczątków Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak (9.04.2021).

czytaj więcej

Wielkanocne śniadanie Caritas w czasach pandemii

Ponad 900 osób otrzymało posiłek wielkanocny oraz paczkę świąteczną w formie dań i żywności na wynos. Potrawy pobłogosławił bp Szymon Stułkowski, który wraz z ks. dyr. Marcinem Janeckim oraz z siostrami elżbietankami i wolontariuszami wydawał paczki (4.04.2021).

Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w katedrze poznańskiej, połączona z udzieleniem chrztu osobom dorosłym, pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego (3.04.2021).

Wielki Piątek

Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek w katedrze poznańskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego (2.04.2021).

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej w katedrze poznańskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego (1.04.2021).

Msza Krzyżma

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. Krzyżma w katedrze poznańskiej, połączonej z obrzędem poświęcenia olejów świętych (1.04.2021).

Niedziela Palmowa A.D. 2021

Biskup Szymon Stułkowski przewodniczył Mszy św. w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej w katedrze poznańskiej, z udziałem wspólnot neokatechumenalnych (28.03.2021).

Dzień skupienia Głuchych

Wielkopostny Dzień Skupienia dla niesłyszących i słabosłyszących w Poznaniu prowadził ks. Jinson George Kottiyanickal z Indii. Od pewnego czasu na Msze św. przychodzą także osoby niesłyszące pochodzenia indyjskiego. Ks. Jinson pomógł członkom duszpasterstwa poznać życie chrześcijan w Indiach w duchu eklezjalnym, ukazując, że mimo różnic jesteśmy jednym Kościołem (7.03.2021).

Pielgrzymka maturzystów 2021

Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas – dał nam wielki kredyt zaufania, posyła nas, a my mamy stać się darem dla Niego – mówił do maturzystów na Jasnej Górze bp Szymon Stułkowski. Przedstawiciele maturzystów z archidiecezji poznańskiej modlił się o światło Ducha Świętego na zbliżające się egzaminy. „Matka Boża nie zdawała matury, ale egzamin dojrzałości zdawała nie raz. Bóg ma zaufanie do młodych ludzi – zaufał Maryi” - mówił bp Stułkowski (8.03.2021). W tym roku zamiast wspólnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę odbędą się Msze św. w poszczególnych dekanatach.