Multimedia

Zawierzenie archidiecezji Świętemu Józefowi

Akt zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi w 1050. rocznicę ustanowienia biskupstwa wypowiedział 18 marca 2018 r. w sanktuarium świętego w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. „Przychodzimy do Ciebie, aby podziękować za Twoją dotychczasową opiekę nad nami oraz powierzyć Twojemu orędownictwu naszą archidiecezję, jej teraźniejszość i przyszłość” – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przeczytaj homilię Metropolity Poznańskiego...
czytaj więcej

Katedra Poznańska w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na wystawę „Z bliska i z daleka. Katedra poznańska na dawnych widokach” – Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Stary Rynek 1. Wystawa będzie czynna od 10 marca do 20 maja 2018 roku. Kuratorem wystawy jest Waldemar Karolczak.

czytaj więcej

Posługa akolitatu dla kleryków poznańskiego seminarium

Dziękujcie Panu Bogu, że podejmując posługę akolity jako nadzwyczajni szafarze Komunii św. będziecie służyć Eucharystii, w której przychodzi do człowieka Boże miłosierdzie, wspierając go, by bardziej umiłował światło aniżeli ciemność, by wspierał w swoim życiu wymagania prawdy – mówił 11 marca 2018 r. do nowo ustanowionych akolitów archidiecezji poznańskiej bp Zdzisław Fortuniak.

czytaj więcej

Abp Grzegorz Ryś z wizytą u Metropolity Poznańskiego

Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, który prowadzi rekolekcje wielkopostne w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, odwiedził 7 marca 2018 r. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. 

czytaj więcej

28. Olimpiada Teologii Katolickiej

W Poznaniu 7 marca 2018 r. odbyła się XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej. Laureatów etapu diecezjalnego przyjął w rezydencji arcybiskupów poznańskich abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

Droga Krzyżowa ulicami Poznania - fotoreportaż

W czwartek, 15 lutego 2018 r., Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Drodze Krzyżowej ulicami miasta Poznania z Fary Poznańskiej przez Plac Wolności na Plac Adama Mickiewicza. Zapraszamy na fotoreportaż Waldemara Wylegalskiego.

czytaj więcej

Światowy Dzień Chorego

Tematem obchodzonego 11 lutego 2018 r. Światowego Dnia Chorego są słowa, które Jezus kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Ojciec Święty Franciszek  w tegorocznym okolicznościowym orędziu zwraca uwagę na tajemnicę krzyża.

czytaj więcej

XXI Dzień Judaizmu

Zapraszamy na fotoreportaż z nabożeństwa biblijnego z udziałem przedstawicieli Gminy Żydowskiej, które odbyło się 17 stycznia 2018 r. w parafii pw. św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha. 

czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe dziennikarzy

Zdaję sobie sprawę, że to co robicie jest wymagające, niesie dużo napięć, trudnych przeżyć – w tych wszystkich sytuacjach słuchajcie swojego sumienia. 

czytaj więcej

Abp Stanisław Gądecki w Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, na zakończenie Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. odwiedził Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

czytaj więcej