Multimedia

Procesja światła ku czci Niepokalanej

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się w Poznaniu procesja światła. Strażacy złożyli wiązankę kwiatów przy figurze Matki Bożej na Ostrowie Tumskim. Procesji przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański (8.12.2023).

Koniec procesu rogatoryjnego o. Żelazka

W Chludowie 8 grudnia 2023 r. zakończył się etap pomocniczy (rogatoryjny) procesu beatyfikacyjnego o. Mariana Żelazka, pochodzącego z Archidiecezji Poznańskiej werbisty, opiekuna trędowatych. Proces beatyfikacyjny prowadzony jest w Indiach.

czytaj więcej

Kaplica Adoracji w Śremie

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, zainaugurował Kaplicę Wieczystej Adoracji w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie (7.12.2023).

Nowi katechiści w archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzielił 53 nowym katechistom misji kanonicznej, 340 katechistom misja została przedłużona na kolejny rok (2.12.2023).

czytaj więcej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W katedrze poznańskiej w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zgromadzili się członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Czeka nas zwycięstwo Jezusa Chrystusa Króla, który jest prawdą i miłością. On już przez swoje zmartwychwstanie zwyciężył szatana, zło i śmierć, choć walka jeszcze trwa – mówił do nas bp Grzegorz Balcerek (26.11.2023).

100-lecie Braci Serca Jezusowego - fotoreportaż

W niedzielę, 19 listopada 2023 r., odbyły się w Puszczykowie uroczystości z okazji setnej rocznicy istnienia Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego.

czytaj więcej

Modlitwa za Królów i Władców Polski

Metropolita poznański przewodniczył uroczystej Mszy św. za władców Polski z dynastii Piastów, pochowanych w poznańskiej katedrze. Świątynia jest bowiem najstarszą nekropolią pierwszych królów i książąt polskich (12.11.2023).

czytaj więcej

Jubileusze Małżeńskie

22 października 2023 r. w Katedrze Poznańskiej odbyły się Jubileusze Małżeńskie dla małżeństw obchodzących srebrny i złoty jubileusz zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. 

czytaj więcej

Dzień modlitw o beatyfikacje i kanonizacje

W poznańskiej katedrze odbyła się Msza św. w intencji kanonizacji i beatyfikacji wiernych z archidiecezji poznańskiej. Przed ołtarzem widniały portrety beatyfikowanych oraz świadków wiary. W homilii metropolita poznański przypomniał życie i postawę bł. brata Józefa Zapłaty ze Zgromadzenia Braci Najświętszego Serca Pana Jezusa, męczennika II wojny światowej (5.11.2023).

czytaj więcej

Poświęcenie kamienia węgielnego w Kościanie

Arcybiskup Stanisław Gądecki uczestnicył w poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego kościoła pw. św. Jana Pawła II w Kościanie (4 listopada 2023).

Nowi lektorzy, psałterzyści, ceremoniarze i animatorzy liturgiczni

Idźcie odważnie przez całe życie za Chrystusem! Tymi słowami bp Grzegorz Balcerek zachęcał ministrantów, którzy w poznańskiej Katedrze przyjęli błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora, psałterzysty, ceremoniarza i animatora liturgicznego (21.10.2023).

czytaj więcej

Nowi chórzyści w katedrze

W niedzielę, 24 września 2023 r. w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej do Chłopięco-męskiego Poznańskiego Chóru Katedralnego przyjęci zostali nowi chórzyści. Dwunastu chłopców, uczniów Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Poznaniu otrzymało chóralne stroje oraz krzyże, które poświęcił proboszcz katedry, ks. prałat Ireneusz Szwarc.