Multimedia

Tydzień Ekumeniczny - fotoreportaż

W katedrze poznańskiej odbyło się Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne z okazji Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwu przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Kazanie wygłosił Ksiądz Superintendent Sławomir Rodaszyński z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego (20.01.2021).

XXIV Dzień Judaizmu w Kościele

W judaizmie i chrześcijaństwie podobnie patrzymy na życie – to dar Boga, który mamy rozwijać i strzec go – mówił bp Szymon Stułkowski podczas nabożeństwa biblijnego z okazji XXIV Dnia Judaizmu w Kościele katolickim (17.01.2021).

Jubileusz potrzebujących – fotoreportaż

Przed Obrazem Jasnogórskim w kaplicy sióstr elżbietanek odbyła się Msza św. w intencji osób potrzebujących, ubogich i bezdomnych (03.01.2021).

czytaj więcej

Gwiazda Betlejemska 2021

Już po raz jedenasty studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu (AKM) zorganizowali projekt misyjny „Gwiazda Betlejemska”, który wspiera modlitewnie i materialnie Home of PeaceDom Pokoju w Jerozolimie

Pomoc parafii z Zimnowody dla Madagaskaru

Parafia pw. Świętej Trójcy w Zimnowodzie z naszej archidiecezji przekazała w Adwencie finansową pomoc dla parafii pw. Teresy od Dzieciątka Jezus w Befasy na Madagaskarze. W Befasy od 6 lat nie pada deszcz, dlatego w zimowych miesiącach brakuje jedzenia.

czytaj więcej

Pasterka AD 2020

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył Mszy św. Pasterskiej w katedrze poznańskiej (25.12.2020).

Wigilia Caritas w czasie pandemii

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w czterech poznańskich jadłodajniach Caritas zorganizowaliśmy Wigilię dla potrzebujących (24.12.2020).

czytaj więcej

Nowi katechumeni

W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym przy parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu dziewięciu kandydatów rozpoczęło przygotowanie do przyjęcia na Wielkanoc sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. W katechumenat wprowadził ich bp Szymon Stułkowski (13.12.2020).

(Bez)domny Adwent

(Bez)domny Adwent – to nazwa szopki z łyżkami, która stanęła przy jadłodajni Caritas w Poznaniu. Pragniemy razem z ubogimi i bezdomnymi kroczyć przez dni Adwentu pomagając im i wsłuchując się w słowo Boże.

czytaj więcej

Uroczystość Króla Wszechświata 2020

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył w katedrze poznańskiej uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i modlił się za członków Akcji Katolickiej i KSM (22.11.2020).

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - galerie

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich dekanatach Archidiecezji Poznańskiej, 18 maja 2019 - 8 maja 2021.

Służebnica Boża Wanda Błeńska

Uroczysta sesja Trybunału zainaugurowała proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym dr Wandy Błeńskiej, pochodzącej z Poznania lekarki i misjonarki, nazywanej „matką trędowatych” (18.10.2020).

czytaj więcej