Aktualności

Fotorelacja z imienin Abpa Stanisława Gądeckiego

Abp Stanisław Gądecki 18 września 2019 r. o godz. 10.00 przewodniczył w katedrze poznańskiej uroczystej Mszy św. z okazji święta swojego patrona.

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

W sobotę, 21 września po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. W tym roku przedmiotem naszego rozważania będzie Eucharystia jako „Wielka tajemnica wiary”.

czytaj więcej

ZNAK POKOJU w Poznaniu

Zapraszamy 21 września 2019 r. na wyjątkowe wydarzenie: "ZNAK POKOJU w Poznaniu". Włączymy się tym samym w obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Międzynarodowego Dnia Modlitwy o Pokój.

czytaj więcej

Archidiecezjalny Marsz dla Życia

W niedzielę, 15 września, ulicami Poznania przeszedł Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Zostań wolontariuszem Caritas

Centrum Wolontariatu Caritas od września ogłasza ponowny nabór na wolontariuszy. W ramach inicjatywy powstały nowe płaszczyzny, jak wolontariat edukacyjny i ewolontariat.

czytaj więcej

Szkoła Katechistów w Lesznie i w Poznaniu

Zapraszamy kandydatów na katechistów do podjęcia formacji w Szkole Katechistów w Lesznie i w Poznaniu.

czytaj więcej

Pielgrzymki Archidiecezjalne

Ziemia Święta, Włochy i Rzym, Etiopia, Cypr i Islandia – to najbliższe cele archidiecezjalnych pielgrzymek, które wyruszą z Poznania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. 

Rekrutacja do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że do dnia 25 września br. trwa czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji ku kapłaństwu w roku akademickim 2019/2020.

czytaj więcej

Galerie z nawiedzenia w parafiach

Od 18 maja 2019 r. do 26 września 2020 r. trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej.

Modlitewnik róż różańcowych

Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca "Modlitewnik róż różańcowych" - rekomendowany osobom należącym do Żywego Różańca. 

czytaj więcej

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

W latach 2019-2020 odbywa się w parafiach Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego. Szczególowe informacje na naszej stronie.