Aktualności

Medale Pro Ecclesia et Pontifice dla prof. Tomasza Jasińskiego i Pawła Wosickiego

Papież Franciszek przyznał medale „Pro Ecclesia et Pontifice” historykowi prof. Tomaszowi Jasińskiemu oraz Pawłowi Wosickiemu, znanemu działaczowi pro-life. To jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej.

Rekolekcje Vera Icon

W imieniu Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich VERA ICON chcemy serdecznie zaprosić projektantów, artystów oraz organizatorów kultury na weekendowe rekolekcje adwentowe „Świadectwo”.

czytaj więcej

Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę 18 listopada przeżywamy po raz drugi Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka.

czytaj więcej

Przesłanie Papieża na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Odzyskanie suwerenności było okupione poświęceniem wielu synów Polski - napisał w przesłaniu do Polaków zaadresowanym do Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Papież Franciszek.

czytaj więcej

Order Orła Białego dla Arcybiskupa Antoniego Baraniaka

Arcybiskup Metropolita Poznański Antoni Baraniak został 11 listopada pośmiertnie uhonorowany Orderem Orła Białego.

czytaj więcej

Stulecie w Poznaniu

Biskup Damian Bryl przewodniczył uroczystej Mszy św. w poznańskiej farze w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Homilia Metropolity Poznańskiego, 11 listopada

Wołanie o odnowę Ojczyzny (Warszawa, Świątynia Opatrzności Bożej – 11.11.2018)

Orędzie na 100-lecie odzyskania niepodległości

Drodzy Rodacy! Dziękujmy Bogu za niepodległość - mówił podczas orędzia telewizyjnego 10 listopada abp Stanisław Gądecki.

Nabożeństwo ekumeniczne w Warszawie

Chciałbym – zwracając się ku Słowu Bożemu – odpowiedzieć na pytanie: w jakim celu świętujemy dzisiejszy jubileusz? - mówił abp Stanisław Gądecki podczas nabożeństwa ekumenicznego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zmiany personalne

Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej abp Stanisław Gądecki podjął następujące decyzje personalne, które wejdą w życie 15 listopada br.:

czytaj więcej

Filmowy przewodnik po Mszy Świętej dla dzieci

W filmowym przewodniku po Mszy Świętej ks. Adrian Szafranek i ks. Michał Tomiak wprowadzają dzieci do świadomego uczestnictwa w Eucharystii.

czytaj więcej

Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia cz. 11: Pierwsza Księga Samuela

W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl - Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej.

czytaj więcej