Aktualności

Sakralia 2019

W dniach od 22 do 23 marca 2019 r. odbędą się w Poznaniu Sakralia - Targi wyposażenia kościołów, przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów. Jest to największe tego typu wydarzenia w Polsce zachodniej. 

czytaj więcej

List Pasterski na Wielki Post

List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na Wielki Post Roku Pańskiego 2019

XX-lecie Szafarzy Komunii Świętej

Zaproszenie na XX-lecie Duszpasterstwa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Poznaniu. 

czytaj więcej

Rekolekcje 30+

Zapraszamy na rekolekcje organizowane przez Siostry Urszulanki SJK w Pniewach.

czytaj więcej

Męka Pańska w wykonaniu Chóru i Orkiestry JORDAN

Dzieło to zostanie wykonane przez Chór i Orkiestrę Jordan, zespół działający w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan od ponad trzech lat.

czytaj więcej

Konferencja naukowa przed nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego

W ramach przygotowań do nawiedzenia kopii jasnogórskiej ikony Matki Bożej Archidiecezja Poznańska oraz Wydział Teologiczny UAM zapraszają 25 marca na konferencję naukową zatytułowaną „Pielgrzymujemy z Jasnogórska Matką”.

czytaj więcej

Wystawa o bł. Sancji i bł. Natalii

Wydział Teologiczny UAM zaprasza na wystawę poświęconą życiu i działalności dwóch wyjątkowych absolwentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, bł. s. Sancji Janiny Szymkowiak i bł. Natalii Tułasiewicz. 

czytaj więcej

Skarbonki wielkopostne

W Środę Popielcową na terenie Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny rozpoczęła się akcja „Jałmużna Wielkopostna”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora” i ma być sposobem na zbliżenie międzypokoleniowe.

czytaj więcej

Poznańska Droga Krzyżowa

Fotoreportaż z Drogi Krzyżowej, która odbyła się na ulicach Poznania 7 marca.

Środa Popielcowa w katedrze

Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka, inauguracja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. 6 marca 2019 r.

Pieśni na Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

Zachęcamy do pobrania i uczenia się pieśni, które zostały skomponowane w związku z nawiedzeniem Matki Bożej w naszej archidiecezji.

Woreczek Ryżu na Wielki Post

W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej wraz z Akademickim Kołem Misjologicznym zaprasza do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”.

czytaj więcej