Aktualności

Abp Stanisław Gądecki. Święcenia kapłańskie u benedyktynów

Kapłan sługą wolności człowieka. Święcenia kapłańskie u benedyktynów (Lubiń - 21.03.2018).

Wydawnictwo Świętego Wojciecha nagrodzone

Miło nam poinformować, iż ks. Marian Lewandowski oraz Piotr Drozdowicz, autorzy książki „Między muzeum a prezbiterium”, zostali laureatami konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza na najlepsze książki o Poznaniu wydane w roku 2017, organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

czytaj więcej

Herb Archidiecezji Poznańskiej

Z okazji 1050. rocznicy powstania biskupstwa poznańskiego powstał pierwszy w historii herb Archidiecezji Poznańskiej.

Il Divo na wielkim jubileuszu w Poznaniu!

22 czerwca w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert. Na Ostrowie Tumskim, bezpośrednio w sąsiedztwie Warty i majestatycznej katedry, na olbrzymiej plenerowej scenie wystąpi światowej sławy kwartet Il Divo.

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Dwa lata po Chrzcie Mieszka I, w 968 r. Polonia cepit habere episcopum - „Polska zaczęła mieć swego biskupa” (Annales Bohemici). Od 2 grudnia 2017 r. do 25 listopada 2018 r. trwa Rok Jubileuszowy 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ziemiach polskich.

23 urodziny Radia Emaus w tramwaju linii 23

W piątek, 23 marca 2018 r. Radio Emaus świętuje 23 urodziny. 23 marca 1995 roku, o godz. 20, nadano pierwszą w historii archidiecezjalnej rozgłośni audycję. Program na żywo poświęcony był spowiedzi wielkopostnej (trwał właśnie trzeci tydzień Wielkiego Postu), a prowadzili go ks. Maciej K. Kubiak i ks. Jarosław Foltyniewicz. W inauguracyjnej audycji wziął udział bp Zdzisław Fortuniak.

Z okazji 23. urodzin już od 19 marca 2018 r. na antenie rozgłośni specjalny program oraz moc atrakcji i nagród dla słuchaczy.

czytaj więcej

Koncert pasyjny

Zakład Muzyki Kościelnej zaprasza na Koncert pasyjny "Christus factus est pro nobis obœdiens usque ad mortem".

czytaj więcej

Abp Stanisław Gądecki. Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się

Akt zwierzenia Archidiecezji Poznańskiej Świętemu Józefowi (Poznań, Sanktuarium św. Józefa - 18.03.2018)

Akt zawierzenia Archidiecezji Świętemu Józefowi

Akt zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi w 1050. rocznicę ustanowienia biskupstwa wypowiedział 18 marca 2018 r. w sanktuarium świętego w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. „Przychodzimy do Ciebie, aby podziękować za Twoją dotychczasową opiekę nad nami oraz powierzyć Twojemu orędownictwu naszą archidiecezję, jej teraźniejszość i przyszłość” – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Stanisław Gądecki dziękuje parlamentarzystom za obronę życia

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

czytaj więcej

W drodze do Panamy

Wielkimi krokami zbliżamy się do II etapu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Już 7 kwietnia 2018 r. zaproszamy na wyjątkowy wieczór modlitewny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godzinie 18:30 - słowo Boże wygłosi do nas ks. Piotr Pawlukiewicz, następnie wspólnie będziemy uwielbiać i adorować Boga. Modlitewne spotkanie w sposób szczególny będzie związane tematycznie z hasłem podanym przez papieża Franciszka z okazji ŚDM na rok 2018 ,,Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Śpiewa zespół DA Morasko oraz Chór i Orkiestra Jordan.

XIV Maraton Biblijny

W dniach od 8 do 28 kwietnia 2018 roku w parafiach Archidiecezji Poznańskiej odbędzie się XIV Maraton Biblijny. Można już zgłaszać poszczególne parafie.

czytaj więcej