Aktualności

Duchowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę, 6 lipca, z katedry na Ostrowie Tumskim wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Duchowi Pielgrzymi pozostając w swych domach, realizują w zawężonym zakresie program pieszej pielgrzymki.

czytaj więcej

85. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę 6 lipca z katedry na Ostrowie Tumskim wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymujemy w tym roku po raz 85. pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy".

czytaj więcej

Paradiso na Świętej Górze na wzór Panamy

Atmosferę Światowych Dni Młodzieży przenosimy na Archidiecezjalne Dni Młodzieży Paradiso, które odbędą się na Świętej Górze w Gostyniu pod koniec czerwca. Zapraszamy!

czytaj więcej

Zmiany w archidiecezji

Dnia 11 czerwca 2019 r. Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom następujące dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji:

czytaj więcej

Nowy wikariusz generalny archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, mianował Biskupa Szymona Stułkowskiego wikariuszem generalnym Archidiecezji Poznańskiej. Obecnie urząd wikariusza generalnego pełnią biskupi Grzegorz Balcerek, Damian Bryl i Szymon Stułkowski.

Sakra bp. Szymona - transmisja tv

Zapraszamy do ponownego przeżycia uroczystości sakry bp. Szymona Stułkowskiego na portalu społecznościowym.

czytaj więcej

Fotoreportaż ze święceń biskupich

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. odbyła się Msza św. połączona z udzieleniem sakry biskupiej ks. Szymonowi Stułkowskiemu. 

Neoprezbiterzy A.D. 2019

Abp Stanisław Gądecki udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom archidiecezji poznańskiej i przekazał im dekrety kierujące na pierwszą parafię wikariuszowską.

czytaj więcej

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

W latach 2019-2020 odbędzie się w parafiach Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego. W powitaniu obrazu w każdej parafii weźmie udział Ksiądz Arcybiskup lub jeden z Biskupów.