Aktualności

Zostań wolontariuszem Caritas

Centrum Wolontariatu Caritas od września ogłasza ponowny nabór na wolontariuszy. W ramach inicjatywy powstały nowe płaszczyzny, jak wolontariat edukacyjny i ewolontariat.

czytaj więcej

Szkoła Katechistów w Lesznie i w Poznaniu

Zapraszamy kandydatów na katechistów do podjęcia formacji w Szkole Katechistów w Lesznie i w Poznaniu.

czytaj więcej

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

W sobotę, 21 września po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. W tym roku przedmiotem naszego rozważania będzie Eucharystia jako „Wielka tajemnica wiary”.

czytaj więcej

Pielgrzymki Archidiecezjalne

Ziemia Święta, Rzym, Etiopia, Cypr i Islandia – to najbliższe cele archidiecezjalnych pielgrzymek, które wyruszą z Poznania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. 

Poznań stolicą polskiego katolicyzmu?

„Poznań stolicą polskiego katolicyzmu?” – to tytuł wykładu w ramach cyklu „Poznański sposób na niepodległość", który odbędzie się w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk 19.09 o godz. 18.

Rekrutacja do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że do dnia 25 września br. trwa czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji ku kapłaństwu w roku akademickim 2019/2020.

czytaj więcej

Galerie z nawiedzenia w parafiach

Od 18 maja 2019 r. do 26 września 2020 r. trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej.

Manipulacja „Gazety Wyborczej”

W artykule Agnieszki Kwiatkowskiej pt. Mniej religii („Gazeta Wyborcza Poznań”, 5.09.2019) ukazała się nieprawdziwa informacja.

czytaj więcej

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Przedstawiamy kilka propozycji książkowych Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

czytaj więcej

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

W latach 2019-2020 odbywa się w parafiach Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego. Szczególowe informacje na naszej stronie.