Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

 

Centrum Formacyjne dla Katechetów

Gmach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Poznań, ul. Wieżowa 2/4, Budynek A, godz. od 17.00 do 18.30.

czytaj więcej

V Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

Archidiecezja Warszawska zaprasza na V Ogólnopolską Konferencję Katechetów Specjalnych pod hasłem „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do mnie”.

czytaj więcej

Spotkanie katechetów rozpoczynających pracę w szkole

Do udziału zapraszamy wszystkich nauczycieli religii, którzy rozpoczynają w tym roku pracę  katechetyczną.

czytaj więcej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej Archidiecezji, wiosną 2019 r. odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę w dwóch następujących terminach: 4 marca 2019 r. (poniedziałek) lub 16 marca 2019 r. (sobota).

czytaj więcej

Propozycja Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!
Jednym z najbardziej popularnych prezentów na I Komunię św. jest w tej chwili smartfon. W rezultacie można obserwować dzieci przyklejone do ekranu, często nawet w czasie lekcji i mimo oficjalnych zakazów. Mamy dla Was prostą propozycję, która pomoże w rozwiązaniu problemu, przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.

czytaj więcej

III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

czytaj więcej

XXV Konkurs Wiedzy Religijnej - Poznań 2019

Z MARYJĄ W NOWE CZASY

Konkurs obejmuje uczniów gimnazjów oraz uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu województwa wielkopolskiego. Organizatorem KWR jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Przewodniczącym Komisji Głównej Konkursu Wiedzy Religijnej jest ks. mgr Marcin Głowiński.

czytaj więcej

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej – Opole 2019

Święty Jacek - wzór ewangelizacji. Diecezja Opolska organizuje w roku szkolnym 2018/2019 XXVIII Olimpiadę Teologii Katolickiej.

czytaj więcej

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny

Zapraszamy Uczniów i Nauczycieli  oraz zainteresowane Osoby do  udziału w XVI Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym - Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Plastyczny - Znaki Wiary

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Filmowy - Znaki Wiary na YouTube

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach; Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej

czytaj więcej