Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


"Rwanda - na wzgórzach Boga" - konspekty do serialu

Poniżej zamieszczamy konspekty lekcji religii oparcownych do serialu o misjonarzach mariańskich "Rwanda - na wzgórzach Boga".

czytaj więcej

Oferta ODN w Poznaniu na rok szkolny 2018/2019, II semestr

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza do korzystania z oferty dostępnej na stronie www.odnpoznan.pl.

czytaj więcej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej Archidiecezji, wiosną 2019 r. odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę w dwóch następujących terminach: 4 marca 2019 r. (poniedziałek) lub 16 marca 2019 r. (sobota).

czytaj więcej

Propozycja Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!
Jednym z najbardziej popularnych prezentów na I Komunię św. jest w tej chwili smartfon. W rezultacie można obserwować dzieci przyklejone do ekranu, często nawet w czasie lekcji i mimo oficjalnych zakazów. Mamy dla Was prostą propozycję, która pomoże w rozwiązaniu problemu, przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.

czytaj więcej

III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

czytaj więcej

XXV Konkurs Wiedzy Religijnej - Poznań 2019

Z MARYJĄ W NOWE CZASY

Konkurs obejmuje uczniów gimnazjów oraz uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu województwa wielkopolskiego. Organizatorem KWR jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Przewodniczącym Komisji Głównej Konkursu Wiedzy Religijnej jest ks. mgr Marcin Głowiński.

czytaj więcej

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej – Opole 2019

Święty Jacek - wzór ewangelizacji. Diecezja Opolska organizuje w roku szkolnym 2018/2019 XXVIII Olimpiadę Teologii Katolickiej.

czytaj więcej

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny

Zapraszamy Uczniów i Nauczycieli  oraz zainteresowane Osoby do  udziału w XVI Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym - Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Plastyczny - Znaki Wiary

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Filmowy - Znaki Wiary na YouTube

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach; Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej

czytaj więcej

III Wielkopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Twoje Słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Biblijny -„Kocham Biblię”

Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych, dla dzieci z klas od I do IV. Będzie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim. Na zgłoszenia szkół czekamy do 28 lutego 2019 roku.

czytaj więcej