Papież Franciszek: Polacy słusznie [...]
Trwają centralne obchody jubileuszo [...]
Znaczek Poczty Polskiej o Biskupie [...]
Koncert IL DIVO na Ostrowie Tumskim

Aktualności

/upload/content/gallery/6303/wyl7808.jpg

Jubileuszowa Eucharystia – fotoreportaż

Msza św. pod przewodnictwem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki przed katedrą poznańską 23 czerwca 2018 r.
/upload/pictures/wyl7708.jpg

Homilia Legata Papieskiego

Nasze czasy domagają się pionowego wymiaru wnętrza, które wyrasta z ludzkiego serca, które prowadzi dialog między wiarą i rozumem – mówił w Poznaniu Legat Papieski kard. Dominik Duka.
/upload/pictures/pp-1.jpg

Przesłanie Papieża Franciszka na Jubileusz

Przesłanie Papieża Franciszka na 1050-lecie biskupstwa poznańskiego skierowane na ręce Legata Papieskiego: "Naszemu Czcigodnemu Bratu Dominikowi Świętego Kościoła Rzymskiego Kardynałowi Duka O.P., Arcybiskupowi Metropolicie Praskiemu".
/upload/aktualnosci/festyn_s.jpg

Jubileuszowy festyn rodzinny 24 czerwca

Pragniemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który w tym roku odbędzie się w wyjątkowym czasie obchodów Jubileuszu 1050-lecia najstarszego polskiego biskupstwa.
/upload/content/gallery/6298/dsc1955.jpg

Jubileuszu dzień drugi – fotoreportaż

Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego – Msze w poznańskiej farze, procesja maryjna i czuwanie przed katedrą poznańską 23 czerwca 2018 r.
/upload/content/gallery/6296/030.jpg

Świętowanie z Il Divo – fotoreportaż

Koncert zespołu IL DIVO na Ostrowie Tumskim z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego 22 czerwca 2018 r.
/upload/content/gallery/6293/img-7661.jpg

Jubileuszu dzień pierwszy - fotoreportaż

Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego - procesja maryjna i czuwanie w poznańskiej farze 22/23 czerwca 2018 r.
/upload/content/gallery/6294/dsc1144.jpg

Prymas Polski na rozpoczęcie jubileuszu biskupstwa

Początki wiary związane z tutejszą prima sedes episcopi mówią nam, że naród Polaków pragnął coraz bardziej postępować za Chrystusem – mówił podczas Mszy św. inaugurującej jubileusz abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
/upload/2018/1050/logo_1050.png

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Dwa lata po Chrzcie Mieszka I, w 968 r. Polonia cepit habere episcopum - „Polska zaczęła mieć swego biskupa”. W dniach 22-24 czerwca w Poznaniu odbędą się centralne uroczystości jubileuszowe.
/upload/aktualnosci/ksiaz_lit.png

Liturgia Jubileuszowej Eucharystii

Na Mszę św. z udziałem Legata Papieskiego 23 czerwca o godz. 17 została opublikowana książka liturgiczna z tekstami i śpiewami, która pomagać będzie w przeżywaniu uroczystości. Można ją też pobrać na naszej stronie na urządzenia mobilne.
/upload/aktualnosci/transmisje.jpg

Transmisje telewizyjne i radiowe jubileuszu

Podczas trwania centralnych obchodów jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego odbędą się następujące transmisje telewizyjne i radiowe: Msza św. jubileuszowa z udziałem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki 23 czerwca o godz. 17 – w Telew...
/upload/aktualnosci/koperta_low.jpg

Znaczek Poczty Polskiej o Biskupie Jordanie wszedł do obiegu

22 czerwca wszedł do obiegu okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej „Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)”. Uroczystość odbyła się z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego i prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego.
/upload/pictures/miecz.jpg

Miecz Świętego Piotra

Kopię Miecza Świętego Piotra, który w 968 roku biskup Jordan przywiózł do Poznania, można nabyć podczas uroczystości jubileuszowych na Ostrowie Tumskim.
/upload/2018/1050/ildivo.jpg

Poznański koncert IL DIVO Divo na antenie TVP1

Telewizja Polska będzie rejestrować jubileuszowy koncert Il Divo 22 czerwca na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Retransmisję koncertu będzie można obejrzeć na antenie TVP1 w niedzielę, 24 czerwca, o godz. 22.20.
/upload/pictures/ruch-drogowy.jpg

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Poznaniu

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że ze względu na obchody Jubileuszu 1050-lecia Biskupstwa Poznańskiego w dniach 22-24 czerwca 2018 r. będą miały miejsce czasowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście i Ostrowie Tumskim.
/upload/content/gallery/6272/008.jpg

Pomoc dla Madagaskaru

W związku z Jubileuszem Biskupstwa Poznańskiego postanowiliśmy pomóc misjom na krańcu świata. Tak jak przed 1050 laty przybyli do nas misjonarze, aby przynieść nam Chrystusa  i Ewangelię, tak samo chcieliśmy też pomóc tym, którzy ...
/upload/pictures/ccee.jpg

We wrześniu biskupi Europy przyjadą do Poznania

W dniach od 13 do 16 września przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) będą obradowali w Poznaniu. Biskupi europejscy przyjęli zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego w związku z obchodami 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce.
/upload/pogrzeb/pogrzeb2.png

Zmarł śp. ks. kan. Ekspedyt Błaszczyk

Dnia 21 czerwca 2018 roku zmarł śp. ksiądz kanonik Ekspedyt Błaszczyk, emeryt, były proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lwówku.
/upload/aktualnosci/paradiso.jpg

Spotkanie dla młodych na Świętej Górze w Gostyniu

W ostatnich dniach czerwca na Świętej Górze odbywa się Paradiso. Paradiso nie ma granic, a zatem na spotkanie zaproszeni są przede wszystkim młodzi wraz z duszpasterzami, opiekunami, katechetami, a także klerycy, zakonnicy, siostry zakonne, wsz...