KAI

Modlitwa nauczycieli akademickich w święto Katedry św. Piotra

„Święto Katedry św. Piotra nawiązuje do drewnianego tronu, na którym to siedzisku miał zasiadać Apostoł Piotr podczas przewodniczenia liturgii. Ale to święto podkreśla też powagę każdego profesora akademickiego, chociaż nauczanie akademickie nie bierze się wprost z mandatu Piotrowego, to jednak powinno się inspirować podobnym jak Piotr dążeniem do prawdy” – mówił do naukowców zgromadzonych w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP dziękuje papieżowi za adhortację o Amazonii

Dziękuję Waszej Świątobliwości za ten potrzebny, ważny i wrażliwy głos, który staje się donośnym wołaniem Kościoła, „o prawa najuboższych, rdzennych ludów, ostatnich, gdzie ich głos byłby wysłuchany, a ich godność była promowana” – podkreślił w liście do Ojca Świętego Franciszka Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Protetycy słuchu wyruszają do Kamerunu

KamerunJuż jutro w ramach akcji „Protetyk słuchu w Afryce” do Kamerunu wyrusza trzech specjalistów z Polski. Podczas trzytygodniowego pobytu będą przywracać do świata dźwięków najmłodsze niesłyszące dzieci. Projekt organizowany jest dzięki współpracy Fundacji „Redemptoris Missio” z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i diecezją tarnowską.

Bp Stułkowski: Jezus jest obecny w cierpieniu

„Jezus jest szczególnie obecny w cierpieniu, którego wielu z was doświadcza” – mówił dziś bp Szymon Stułkowski do chorych i cierpiących. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. w poznańskim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej, sprawowanej z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej w Kościele powszechnym XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Bp Balcerek do kapłanów: bądźcie znakiem sprzeciwu

Wierność Chrystusowi, który jest Prawdą, musi kosztować, On sam jest znakiem sprzeciwu. Znakiem sprzeciwu wobec ducha tego świata są ci, którzy Mu wiernie służą, którzy głoszą prawdę – powiedział do młodych kapłanów bp Grzegorz Balcerek.

Abp Gądecki: Europejska Karta Równości to zagrożenie dla rodzin

W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości – napisał w specjalnym oświadczeniu abp Stanisław Gądecki.

Dyspensa na św. Walentego

Dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dzień św. Walentego udzielił wiernym archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki. – To odpowiedź na wiele próśb napływających do Kurii w tej sprawie – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

Poznań przyjął tzw. Europejską Kartę Równości

Radni miasta Poznania, podczas niezwykle burzliwych obrad, przyjęli głosami Koalicji Obywatelskiej tzw. Europejską Kartę Równości w Życiu Lokalnym. Przeciwko tej decyzji protestowało Centrum Życia i Rodziny, ponad 8 tys. osób, które podpisały petycję w tej sprawie, a także liczne organizacje społeczne z Poznania.

XXVIII Światowy Dzień Chorego w Poznaniu

Uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes oraz bezpłatne porady lekarskie i warsztaty z pierwszej pomocy odbędą się w ramach tzw. białej soboty w Poznaniu z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Marcin Zieliński: Mamy promieniować radością będąc blisko Boga

Mamy już teraz promieniować radością będąc blisko Boga – powiedział Marcin Zieliński. Lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic był jednym z rekolekcjonistów, obecnych podczas weekendowego spotkania ewangelizacyjnego w Kórniku k. Poznania. Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Uzdrowieni z cierpienia”. Honorowy patronat nad spotkaniem sprawował abp Stanisław Gądecki. Wzięło w nim udział ponad 700 osób.