KAI

Poznań: Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza samotnych i ubogich na wigilię

Caritas Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z wolontariuszami przygotowuje wigilię dla 1300 osób samotnych, bezdomnych i ubogich. Tradycyjne świąteczne spotkanie, w którym weźmie udział abp Stanisław Gądecki, odbędzie się 24 grudnia w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Poznań: kandydaci do kapłaństwa gotowi służyć

W kapłaństwie oczekuję radości, świętości i wymagającej służby dla drugiego człowieka – mówią KAI kandydaci do kapłaństwa. Gotowość przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu wyraziło w katedrze poznańskiej 11 kleryków. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Grzegorz Balcerek.

Bp Balcerek: parafie czekają na nowych lektorów i psałterzystów

Z zachętą do wstępowania do grona dorosłych lektorów i pstałterzystów zwrócił się bp Grzegorz Balcerek. „Radujemy się tym, że to zaproszenie Kościoła padło na grunt otwartych ludzkich serc i dzisiaj możemy przeżywać tę podniosłą uroczystość” – mówił do absolwentów Szkoły Lektora i Pstałterzysty poznański biskup pomocniczy.

Abp Gądecki podsumowuje spotkanie Prezydium CCEE

Ojciec Święty Franciszek, spotykając się z Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), zwrócił uwagę na to, że zadaniem CCEE jest tworzenie mostów między narodami w Europie – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy. Spotkanie Prezydium CCEE miało miejsce 12 i 13 grudnia w Rzymie.

Dzwony kościelne i syreny na 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego (zapowiedź)

Dźwięk dzwonów kościelnych we wszystkich świątyniach Wielkopolski oraz uruchomienie syren Obrony Cywilnej 27 grudnia w setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego to wspólna inicjatywa archidiecezji poznańskiej i województwa wielkopolskiego. ‒ Będzie to wyraz wdzięczności i szacunku dla ludzi walczących o niepodległość – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.

Bp Balcerek: Maryja promienieje pięknem czystego życia

Dar Niepokalanego Poczęcia to wyjątkowy dar Bożego Miłosierdzia, który sprawia, że Maryja promienieje pięknem czystego życia. Ale przecież Bóg każdemu z nas pragnie okazać miłosierdzie – mówił w Golejewku bp Grzegorz Balcerek. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia wspólnota parafialna sprowadziła doczesne szczątki swego dawnego proboszcza.

Abp Gądecki: świeccy katechiści powinni być w każdej parafii

Nie ma w diecezji takiej parafii, w której nie byłoby potrzeby dorosłych katechistów – uważa abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański ustanowił 40 nowych katechistów archidiecezji poznańskiej. Uroczystość złożenia przyrzeczeń przez absolwentów Szkoły Katechistów i odnowienia misji 226 katechistów archidiecezji poznańskiej odbyła się w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Zakończyła się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

W diecezji płockiej zakończyła się w piątek peregrynacja relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona diecezji. Odbywała się ona w Roku św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego śmierci. – Niech nasza wspólna modlitwa będzie dziękczynieniem za wszystkie łaski, otrzymane w tym jubileuszowym roku – zwrócił się 7 grudnia wieczorem do młodych bp Piotr Libera.

Wspólnota Sant’Egidio poszukuje wolontariuszy

Wspólnota Sant’Egidio, czyli ruch świeckich katolików, którzy w duchu Ewangelii pomagają ubogim, spotykanym na ulicach miast, pragnie zaprosić w Poznaniu ok. 100 potrzebujących na obiad bożonarodzeniowy 25 grudnia. Do pomocy w organizacji wydarzenia zachęca zwłaszcza młodych wrażliwych na los drugiego człowieka.

Poznań: 900 wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę Caritas „Tak, pomagam!”

900 wolontariuszy Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ponad 80 sklepach w Poznaniu i Luboniu, Swarzędzu, Kwilczu, we Wronkach, w Środzie Wlkp., Śremie i Szamotułach 8 grudnia przeprowadzi przedświąteczną zbiórkę żywności w ramach Ogólnopolskiej Akcji Caritas „Tak, pomagam!”. Zebrane dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.