KAI

Poznań: rodzina abp. Baraniaka przekaże Order Orła Białego archidiecezji

Order Orła Białego, którym pośmiertnie został uhonorowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę abp Antoni Baraniak, zostanie przekazany archidiecezji poznańskiej. Rodzina wyróżnionego arcybiskupa przekaże go abp. Stanisławowi Gądeckiemu.

Poznań: szkolenie dla kleryków o ochronie małoletnich przed wykorzystaniem seksulanym

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zorganizowało spotkanie formacyjne dotyczące ochrony małoletnich. „Naszym celem jest poznanie problematyki wykorzystania seksualnego oraz wdrożenie odpowiednich zasad prewencji” – mówi KAI ks. Szymon Stułkowski.

Dokumenty do beatyfikacji ks. Aleksandra Woźnego już w Watykanie

4 lutego br. w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone Positio Sługi Bożego, kapłana archidiecezji poznańskiej, ks. Aleksandra Woźnego.

Najgroźniejszą chorobą jest choroba serca opanowanego przez zło

„Najgroźniejszą chorobą jest choroba naszego serca, gdy opanuje je zło, nienawiść, zgorzknienie, pretensje. Wtedy cierpienie rodzi bunt i jawi się jako bezsensowne” − mówił w homilii bp Grzegorz Balcerek. W przeddzień XXVII Światowego Dnia Chorego przewodniczył on Mszy św. w poznańskim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Studniówka Maryi – inicjatywa modlitewna przed peregrynacją kopii Obrazu Jasnogórskiego

Studniówka Maryi to inicjatywa modlitewna polegająca na codziennym odmawianiu od dzisiaj, 7 lutego, dziesiątki różańca przez sto dni poprzedzających rozpoczęcie nawiedzenia Matki Bożej w znaku Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej. Pomysłodawcą modlitewnej akcji jest Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Poznań: obchody XXVII Światowego Dnia Chorego

Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes oraz bezpłatne porady lekarskie w ramach tzw. białej soboty odbędą się w Poznaniu z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego.

Poznań: „Blachy na dachy” dla afrykańskich dzieci

Poznańska fundacja "Redeptoris Missio" rozpoczyna akcję zbiórki blachy na pokrycie dachu powstającej w Kamerunie szkoły. W akcję zaangażował się ojciec Alojzy Chrószcz ze zgromadzenia Oblatów, którego przez lata wielką misją było budowanie przedszkoli dla maluchów mieszkających w afrykańskich wioskach.

Argentyna: misyjna akcja polskich katechetów „Kubek mleka”

Dożywianie dzieci wśród Indian Guarani w ramach akcji „Kubek mleka dla Argentyny” to wspólne przedsięwzięcie katechetów z Poznania i Szczecina. „Akcja pomoże bliżej poznać świat misji, a potem lepiej prowadzić animację misyjną w szkołach” – powiedział KAI ks. Dawid Stelmach.

Abp Gądecki: spotkanie Świętej Rodziny z Anną i Symeonem prowadzi do doświadczenia wspólnoty wiary

„Spotkanie Świętej Rodziny z prorokinią Anną i starcem Symeonem prowadzi do doświadczenia wspólnoty wiary. Pośrodku tej wspólnoty jest Pan Bóg, On jest jej sercem, a wiara jawi się jako osobowe spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem” – mówił abp Stanisław Gądecki do osób konsekrowanych, zgromadzonych w poznańskiej katedrze w święto Ofiarowania Pańskiego.

Poznań: wystawa insygniów rektorskich w Muzeum Archidiecezjalnym

„Insygnia rektorskie wyższych uczelni państwowych w Poznaniu” to tytuł wystawy otwartej w poznańskim Muzeum Archidiecezjalnym w dawnej siedzibie Akademii Lubrańskiego. Okazją do zorganizowania wystawy jest stulecie poznańskiego uniwersytetu.