Specjalny program TVP przed jubileu [...]
Legat papieski przybędzie do Poznan [...]
Scena dla Il Divo na Ostrowie Tumsk [...]
Pomoc dla Madagaskaru z okazji 1050 [...]

Aktualności

/upload/2018/1050/logo_1050.png

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Dwa lata po Chrzcie Mieszka I, w 968 r. Polonia cepit habere episcopum - „Polska zaczęła mieć swego biskupa”. W dniach 22-24 czerwca w Poznaniu odbędą się centralne uroczystości jubileuszowe.
/upload/pictures/ruch-drogowy.jpg

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Poznaniu

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że ze względu na obchody Jubileuszu 1050-lecia Biskupstwa Poznańskiego w dniach 22-24 czerwca 2018 r. będą miały miejsce czasowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście i Ostrowie Tumskim.
/upload/aktualnosci/transmisje.jpg

Transmisje telewizyjne i radiowe jubileuszu

Podczas trwania centralnych obchodów jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego odbędą się następujące transmisje telewizyjne i radiowe: Msza św. jubileuszowa z udziałem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki 23 czerwca o godz. 17 – w Telew...
/upload/content/gallery/6276/dsc9871.jpg

Konferencja prasowa nt. uroczystości jubileuszowych

20 czerwca odbyła się konferencja prasowa na rozpoczęcie obchodów centralnych jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Dziennikarze spotkali się z organizatorami w miejscu, gdzie 22 czerwca odbędzie się koncert IL DIVO.
/upload/aktualnosci/emaus_s.jpg

Studio Radia Emaus

Radio Emaus uruchomi specjalne studio jubileuszowe na Ostrowie Tumskim, na antenie radiowej będzie też można wysłuchać transmisji Mszy św. jubileuszowej 23 czerwca o godz. 17 oraz 24 czerwca o godz. 13.
/upload/content/gallery/6272/008.jpg

Pomoc dla Madagaskaru

W związku z Jubileuszem Biskupstwa Poznańskiego postanowiliśmy pomóc misjom na krańcu świata. Tak jak przed 1050 laty przybyli do nas misjonarze, aby przynieść nam Chrystusa  i Ewangelię, tak samo chcieliśmy też pomóc tym, którzy ...
/upload/aktualnosci/festyn_s.jpg

Jubileuszowy festyn rodzinny 24 czerwca

Pragniemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który w tym roku odbędzie się w wyjątkowym czasie obchodów Jubileuszu 1050-lecia najstarszego polskiego biskupstwa.
/upload/aktualnosci/id_mapa_h.jpg

Il Divo – niezbędnik koncertowy

Przekazujemy najbardziej istotne informacje praktyczno-organizacyjne związane z plenerowym koncertem Il Divo na Ostrowie Tumskim z okazji 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej, który odbędzie się 22 czerwca 2018 roku.
/upload/pictures/dab.jpg

Dąb na jubileusz

Drzewo dębu w ziemi zebranej ze wszystkich 412 parafii archidiecezji zostanie zasadzone na Ostrowie Tumskim z okazji jubileuszu biskupstwa w 2018 roku.
/upload/pictures/1109.jpg

Reklamy centralnych uroczystości

Informacje na temat centralnych uroczystości jubileuszowych w Poznaniu pojawiły się na banerach w wielu miastach Polski, a także poznańskich autobusach i tramwajach.
/upload/content/gallery/6187/misterium077.jpg

Misterium na Półwiejskiej i Starym Rynku

Ewangelia to moje życie! – mówią organizatorzy misterium pasyjnego, które zaprezentowano na ulicach Poznania i na Starym Rynku w ramach jubileuszu 1050. rocznicy biskupstwa poznańskiego.
/upload/pictures/ccee.jpg

We wrześniu biskupi Europy przyjadą do Poznania

W dniach od 13 do 16 września przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) będą obradowali w Poznaniu. Biskupi europejscy przyjęli zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego w związku z obchodami 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce.