Przekazujemy kilka informacji na temat pielgrzymki:
1. Termin od 1 do 16.08.2017 r.
2. Cena 4900 PLN + 2400 USD. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty.
3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833. Prośba o wstępne zgłaszanie liczby uczestników do końca 2016 roku.
4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
- imię i nazwisko
- data i miejsce urodzenia
- adres zamieszkania z kodem pocztowym
- numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2018 r.).
- telefon kontaktowy
- wpłata 500 zł
5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.
Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto:
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706
z dopiskiem: Tybet 2017
Wpłat w dolarach można dokonywać na konto:
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowicenr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Tybet 2017 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika
CHINY I TYBET
Termin:
01 – 16 sierpień 2017 r.
I DZIEŃ – POZNAŃ – PEKIN
Przelot na trasie Poznań – Pekin (z międzylądowaniem we Frankfurcie).
II DZIEŃ – PEKIN
Przylot do Pekinu. Pierwszy rzut oka na stolicę Państwa Środka – Świątynia Nieba, największy obiekt sakralny cesarskich Chin, w którym na szczególną uwagę zasługuje ogromny marmurowy Ołtarz oraz wybudowany bez użycia gwoździ okrągły Pawilon Corocznych Modłów o Pomyślne Plony. Spacer zabytkową, niedawno odrestaurowaną uliczką Qianmen. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
III DZIEŃ – PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie: Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne miejsce kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), najpiękniejsza świątynia stolicy. Wyjazd poza miasto do miejsca, gdzie znajduje się Wielki Mur – największa na świecie fortyfikacja stworzona ręką człowieka. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków, pochodzącym z okresu dynastii Ming. Powrót do miasta. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach Pekinu (teren tzw. Hutongów). Kolacja. Nocleg.
IV DZIEŃ – PEKIN – XI’AN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Plac Tiananmen – największy miejski plac na świecie, serce Pekinu. Zakazane Miasto – czyli Zimowy Pałac Cesarski, będący monumentalną rezydencją, w której na przestrzeni niemal 500 lat urzędowało 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Letni Pałac – największy cesarski ogród w Chinach, miejsce w którym skrywali się przed letnimi upałami ostatni władcy z dynastii Qing. Wizyta w lokalnej herbaciarni, degustacja herbat i pokaz ich prawidłowego parzenia. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xi’an (miejsca sypialne, przedziały czteroosobowe).
V DZIEŃ – XI’AN
Przyjazd do Xi’an w godzinach porannych, śniadanie. Wyjazd poza miasto – zwiedzanie najsłynniejszego obiektu w Chinach: Muzeum Armii Terakotowej. To niezwykłe miejsce odkryte zostało w 1974 roku, dzięki niemu świat dowiedział się o istnieniu podziemnej, liczącej około 8 tysięcy figur terakotowej armii, stojącej w pełnym rynsztunku bojowym na straży grobowca pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Powrót do miasta. Wizyta w Wielkim Meczecie, będącym czynnym centrum religijnym wyznawców islamu. Spacer wąskimi uliczkami dzielnicy muzułmańskej, pełnej straganów z pamiątkami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy (możliwość degustacji ok. 16 rodzajów tego lokalnego specjału). Nocleg.
VI DZIEŃ – XI’AN
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – niezwykła kolekcja ukazująca historię regionu uznawanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi – jeden z symboli miasta. Lekcja Kaligrafii z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów: papieru ryżowego, pędzli i tuszu. Spacer po historycznych Murach Miejskich oraz malowniczą uliczką pełną tradycyjnych przyborów do kaligrafii, określaną mianem „uliczki kulturowej”. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
VII DZIEŃ – XI’AN – LHASA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy – stolicy Tybetu. Transfer do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Czas na aklimatyzację wysokogórską a następnie spokojny spacer po malowniczej uliczce Barkhor. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
VIII DZIEŃ – LHASA
Śniadanie. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem Pałacu Potala – rezydencji zwierzchnika kościoła lamaistycznego. Ta monumentalna budowla jest bez wątpienia symbolem tożsamości narodowej mieszkańców Tybetu. Następnie zwiedzanie Świątyni Jokhang – najświętszego dla wyznawców lamaizmu miejsca w Tybecie, będącego celem niekończących się tybetańskich pielgrzymek. Przejazd do Klasztoru Sera, jednego z głównych klasztorów tzw. Żółtej Sekty. W czasie wizyty przyjrzeć się będzie można klasycznej „debacie mnichów”, będącej kultywowaną przez mnichów lekcją dyskusji i perswazji. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
IX DZIEŃ – LHASA – GYANGTZE – SHIGATZE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior Tybetu – Yamdrok. Następnie dalszy przejazd w głąb Tybetu do miasta Gyangtze. Zwiedzanie słynnego Klasztoru Palkhor z monumentalną stupą Kumbum. Dalszy przejazd do Shigatze – drugiego pod względem wielkosci miasta Tybetu. W czasie przejazdu – niezwykłe krajobrazy i przełęcze. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
X DZIEŃ – SHIGATZE – LHASA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Tashilumpo. Powrót do Lhasy, po drodze – wizyta w lokalnym wiejskim domostwie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
XI DZIEŃ – LHASA
Śniadanie. Zwiedzanie Letniego Pałacu Dalajlamy czyli tzw. Norbulingki. Wizyta w pochodzącym z XV w Klasztorze Drepung, który w przeszłości był jednym z największych klasztorów na świecie. Po południu – czas wolny na zakup pamiątek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
XII DZIEŃ – LHASA – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Szanghaju (z przesiadką w Chengdu). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po pełnej neonów ulicy Nanjing, będącej główną arterią handlową miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
XIII DZIEŃ – SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarem do noszącego nazwę „miasta – ogrodu” Suzhou, będącego jednocześnie jednym z najbardziej „zielonych” miast chińskich. Zwiedzanie najpiękniejszych ogrodów: Ogrodu Mistrza Sieci – prawdziwej perły w chińskiej sztuce projektowania ogrodów oraz Ogrodu Pokornego Zarządcy. Wizyta w fabryce produkującej jedwab – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd autokarem do Luzhi – zabytkowej osady, usytuowanej na brzegach kanałów, będącej jedną z wielu występujących w tym regionie tzw. „wiosek wodnych”. Spacery wąskimi uliczkami, przejażdżka łodziami po wszechobecnych kanałach. Powrót do Szanghaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
XIV DZIEŃ – SZANGHAJ
Śniadanie. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na najwyższej w Azji (i trzeciej pod względem wysokości na świecie) wieży TV nazywanej „Perłą Orientu”. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy – jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Wizyta w szanghajskim Muzeum, zawierającym znakomitą kolekcję obrazującą rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym klasycznym przykładem XVI – wiecznego przydomowego ogrodu. Stare Miasto – zabytkowe uliczki z zabudową przypominającą czasy dynastii Qing. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po przecinającej miasto rzece Huang Pu. Nocleg.
XV DZIEŃ – SZANGHAJ – POZNAŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko, wylot do Europy. Przelot na trasie Szanghaj – Poznań (z międzylądowaniem we Frankfurcie).
XVI DZIEŃ – POZNAŃ
Lądowanie w Poznaniu. Zakończenie pielgrzymki.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania
CENA:
4900 PLN + 2400 USD
CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Poznań – Pekin oraz Szanghaj – Poznań
- przeloty wewnętrzne
- noclegi w hotelach 3/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 430 USD/
- przejazd nocnym pociągiem na trasie Pekin – Xi’an /przedziały sypialne, 4 – osobowe/
- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę polskojęzycznego pilota
- opiekę lokalnego przewodnika
- opiekę duchową kapłana
- napiwki dla lokalnej obsługi
- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/