Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 20 lipca do 2 sierpnia 2018 roku, tym razem do Japonii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w sobotę, 9 czerwca 2018 r. o godz. 11.00, Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka, wejście od parkingu.

Podstawowe informacje:

1. Termin od 20.07 do 2.08.2018 r. (wylot i przylot – Warszawa).

2. Cena 3.310 USD + 4700 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót).

3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u księdza kanclerza, tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.

4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia,
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym,
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2019 r.),
  • telefon kontaktowy i wpłata 500 zł.

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Japonia 2018

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto: 

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Japonia 2018 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika

PROGRAM

I DZIEŃ – WARSZAWA – TOKIO
Przelot na trasie Warszawa – Tokio (możliwe międzylądowanie w jednym z miast europejskich). 

II DZIEŃ – TOKIO
Przylot do Tokio w godzinach porannych. Sanktuarium Meiji – najważniejsza świątynia wyznawców Shinto w Tokio. Wizyta w gwarnej i barwnej dzielnicy Harajuku, ulubionym miejscu japońskiej młodzieży oraz na ekskluzywnym deptaku Omotesando. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

III DZIEŃ – TOKIO
Całodzienne zwiedzanie Tokio. Wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Świątynia Sensō-ji w dzielnicy Asakusa, jeden z najbardziej znanych obiektów shintoistycznych Japonii. Najstarsza ulica handlowa Nakamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Panorama na miasto z tarasu widokowego najwyższej wieży telewizyjnej świata Sky Tree. Rejs statkiem po Sumidzie. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

IV DZIEŃ – KAMAKURA –  YOKOHAMA
Całodzienna wycieczka  do Kamakura, miasta położonego 50km od Tokio, które było siedzibą rządu XII–XIV w. 13 – metrowy posąg Wielkiego Buddy, wykonany z brązu oraz świątynia Hase, buddyjska świątynia sekty Jodo, słynąca z pomnika Kannon – bogini miłosierdzia. Spacer po handlowej ulicy Komachi. Yokohama – dzielnica Minato Mirai. Powrót do Tokio. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

V DZIEŃ –  OSAKA
Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Osaka, trzeciego co do wielkości miasta Japonii, zwanego Wenecją Dalekiego Wschodu. Wzgórze zamkowe z Zamkiem Osaka, zbudowanym w drugiej połowie XVI w., przez Toyotomi Hideyoshi. Dōtonbori – dzielnica teatrów, kabaretów, restauracji z lokalnymi potrawami, klubów karaoke, kasyn i salonów gier. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VI DZIEŃ – NADA – KOBE – NAGASAKI  
Nada – okolice miast Nada i Kobe słyną z wołowiny i produkcji sake. Wizyta w Muzeum Sake, poznanie tradycji i sposobu wytwarzania narodowego japońskiego trunku, połączone z degustacją. Kobe – krótki spacer po mieście. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Nagasaki (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VII DZIEŃ – NAGASAKI  
Całodzienne zwiedzanie Nagasaki. Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe. Najstarszy japoński kościół Oura. Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające 300 lat prześladowań chrześcijan. Ogród Glovera z rezydencjami wielu europejskich przedsiębiorców. Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej. Wizyta na sztucznej wyspie, będącej w XIX w. siedzibą Holenderskiej kompanii Wschodnioindyjskiej. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.    

VIII DZIEŃ – SHIMABARA – KUMAMOTO  
Shimabara – zrekonstruowany po wojnie zamek, malowniczo otoczony stawami z kwiatami lotosu, ogrodem pełnym hortensji i porośniętymi mchem murami. Unzen – nawiedzenie kościoła, gorące źródła – jigoku – miejsca kaźni z okresu prześladowań. Rejs promem do portu Kumamoto. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 

IX DZIEŃ – WYSPA MIYAJIMA – HIROSHIMA
Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Hiroshimy. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima, z widokiem na wyspę i bramę O-Torii. Czas wolny. Rejs powrotny do Hiroshimy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

X DZIEŃ – HIROSHIMA – KYOTO  
Hiroshima – Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej.  Muzeum Bomby Atomowej. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Kyoto (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XI DZIEŃ – KYOTO
Całodzienne zwiedzanie Kyoto. Świątynia Ryoanji, otoczony ogrodami słynny Złoty Pawilon – Kinkakuji. Pałac Nijo, dawna rezydencja shoguna, znany z „grających podłóg” i pięknych, klasycznych, ściennych malowideł. Zakupy w centrum rękodzielniczym Nishijin, znanym z wyrobu jedwabiu i brokatu, pokaz barwnych kimon (w miarę możliwości). Słynna dzielnica gejsz Gion. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XII DZIEŃ – NARA – ATAMI 
Nara – pierwsza stolica Japonii z VIII w. Spacer po parku, w którym żyją tysiące danieli shika. Buddyjski kompleks Todaiji z największym drewnianym budynkiem na świecie i 16– metrowym posagiem Buddy. Brama Nandaimon z imponującymi drewnianymi posagami strażników świątynnych nio. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Atami (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIII DZIEŃ –  FUJI – TOKIO
Przejazd do Parku Fuji – Hakone – Izu. Wjazd na świętą górę Japonii Fuji do tzw. piątej stacji (zależne od warunków pogodowych).  Przejazd do Kawaguchi, położonego nad jeziorem o tej samej nazwie, będącym jednym z pięciu jezior góry Fujii. Z brzegu jeziora przy dobrej widoczności można podziwiać panoramę Fuji. Czas na odpoczynek. Przejazd w okolice Tokio. Kolacja. Nocleg.

XIV DZIEŃ – TOKIO – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tokio – Warszawa (możliwe międzylądowanie w jednym z miast europejskich).