Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną archidiecezjalną pielgrzymkę, tym razem do Sankt Petersburga – śladami św. Urszuli Ledóchowskiej, w dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2018 roku. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w sobotę, 19 maja 2018 r. o godz. 13.30, Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka, wejście od parkingu.

Podstawowe informacje:

1. Termin od 26 czerwca (wylot i przylot z Warszawy) do 3 lipca 2018 r.

2. Cena 830 euro i 2350 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty i bilety wstępu.

3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u księdza kanclerza, tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.

4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia,
  • adres zameldowania z kodem pocztowym,
  • numer i seria paszportu oraz termin ważności (paszport musi być ważny przynajmniej do połowy 2019 r.),
  • telefon kontaktowy oraz wpłata 500 zł.

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706 

z dopiskiem: Peterburg 2018

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Petersburg 2018 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika. 

PROGRAM

I DZIEŃ – WARSZAWA – SANKT PETERSBURG – NOWOGRÓD
Przelot na trasie Warszawa – St. Petersburg. Przejazd do Nowogrodu. Nocleg.  

II DZIEŃ – NOWOGRÓD – SANKT PETERSBURG
Nowogród – kolebka państwowości rosyjskiej i jedno z najstarszych miast kraju. Kreml z soborem św. Sofii, w którym znajdują się m.in. tzw. „Drzwi Płockie”, odlane w Magdeburgu w XII wieku. Przejazd do St. Petersburga. Nocleg. 

III DZIEŃ –   SANKT PETERSBURG
Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla w mieście) – z soborem św. Piotra i św. Pawła, w którym znajdują się groby carów Rosji.  Newski Prospekt – główna arteria miasta, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina , Katedra Kazańska. Rejs statkiem kanałami St. Petersburga – zwanego Wenecją Północy. Nocleg.

IV DZIEŃ – PUSZKIN – PAWŁOWSK 
Puszkin (Carskie Sioło) – zespół parkowo – pałacowy, uchodzący za jeden z najpiękniejszych przykładów rosyjskiego baroku, wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie wnętrz z tzw. Bursztynową Komnatą i Wielką Salą Tronową oraz spacer po ogrodach carycy Katarzyny.  
Pawłowsk – pałac wzniesiony na polecenie carycy Katarzyny w XVIII wieku. Nocleg.

V DZIEŃ – SANKT PETERSBURG
Katedra św. Izaaka – największa świątynia w St. Petersburgu i druga co do wielkości na terenie Rosji. Cerkiew Zmartwychwstania Państwa – sobór Zbawiciela na Krwi, zbudowana w miejscu śmierci cara Aleksandra II. Klasztor Aleksandra Newskiego – zbudowany w miejscu bitwy stoczonej w 1240r. przez wojska księcia nowogrodzkiego Aleksandra ze Szwedami, w którym znajdują się relikwie patrona miasta. Cmentarz wybitnych postaci rosyjskiej kultury. Sobór Smolny – ufundowany w XVIII wieku przez carową Elżbietę. Nocleg.

VI DZIEŃ – SANKT PETERSBURG
Ermitaż – jedno z najsłynniejszych i największych muzeów świata, mieszczące się m.in. w tzw. Pałacu Zimowym, liczące ponad 3 mln dzieł sztuki z różnych epok. m. in. Płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta, Renoira, Picassa i innych wybitnych mistrzów pędzla. Pałac Yusupov’a – jeden z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych pałaców miasta, zawierający dzieła sztuki Rembrandta i Rubensa, tkaniny i porcelanę francuską, weneckie lustra i rzeźby w drewnie. To tutaj w 1916r. został zamordowany Grigorij Rasputin. Nocny rejs statkiem – podziwianie zwodzonych mostów. Nocleg.

VII DZIEŃ – PETERHOF
Peterhof – letnia rezydencja rodziny carskiej, wzniesiona przez cara Piotra Wielkiego nad Zatoką Fińską, posiadająca wspaniałe ogrody z licznymi fontannami i kaskadami.
Powrót do St. Petersburga statkiem. Nocleg.

VIII DZIEŃ – SANKT PETERSBURG – WARSZAWA
Czas wolny na zakup rosyjskich specjałów. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Warszawa – Sankt Petersburg.