Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną archidiecezjalną pielgrzymkę w weekend majowy, tym razem na Sardynię z Korsyką, w dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w sobotę, 17 marca 2018 r. o godz. 11, Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka, wejście od parkingu.

Podstawowe informacje:

1. Termin od 28 kwietnia (wylot i przylot z Berlina) do 5 maja 2018 r. Wspólny wyjazd autokarem z Poznania do Berlina.

2. Cena 790 euro i 1900 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty i bilety wstępu.

3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u księdza kanclerza, tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.

4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia,
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym,
  • numer i seria dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i termin ważności dokumentu,
  • telefon kontaktowy i wpłata 500 zł.

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706 

z dopiskiem: Sardynia 2018

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Sardynia 2018 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika. 

PROGRAM

I DZIEŃ – BERLIN – OLBIA
Przelot na trasie Berlin – Olbia. Nocleg.

II DZIEŃ – CASTELSARDO – PORTO TORRES
Castelsardo – zwiedzanie XII – wiecznego miasta i zamku Doria. Spacer po średniowiecznych uliczkach i czas wolny na zakupy lokalnych produktów. Porto Torres, miasteczko nad zatoką Asinara. Pozostałości miasta z czasów rzymskich oraz bazylika romańska San Gavino, pochodząca z z XI/XII w, w której znajdują się trzy osobliwe drewniane rzeźby męczenników: Gavina, Prota i Gianuario. Nocleg.

III DZIEŃ – ALGHERO – GROTA NEPTUNA
Alghero, zwane „małą Barceloną”, tętniące życiem miasto o hiszpańsko – katalońskim stylu. Kościół św. Franciszka, spacer po dawnych murach obronnych, skąd rozciąga się piękny widok na port oraz Capo Caccia. Rejs do Groty Neptuna (zależnie od warunków pogodowych), najpiękniejszej jaskini na wyspie, z wewnętrznym jeziorem Lamarmora. Krótki wypoczynek na plaży. Nocleg.   

IV DZIEŃ – SANTA TRINITA DI SACCARGIA – BOSA  
Opactwo Santa Trinita di Saccargia (Matki Boskiej od Łaciatej Krowy), ważny ośrodek życia religijnego wyspy, w którym zobaczymy XII-wieczne freski. Bosa – miasto położone w okolice zamieszkiwanej już w czasach prehistycznych – zamek Malaspina, średniowieczna dzielnica miasta, deptak nad rzeką Temo, kościół św. Piotra poza Murami. Nocleg.

V DZIEŃ – KORSYKA
Przejazd do portu Santa Teresa di Gallura. Rejs statkiem na Korsykę. Bonifacio – zwiedzanie miasta położonego na wysokim, wapiennym klifie. Górne miasto: Plac Broni, Kościół Matko Bożej Większej, Belvedere de la Manichella, Pomnik Legii Cudzoziemskiej. Porto Vecchio – kościół św. Jana Chrzciciela, brama Genueńska z pięknym widokiem na okoliczne doliny oraz port. Rejs powrotny na Sardynię do Santa Teresa di Gallura. Nocleg.

VI DZIEŃ – BARBAGIA
Całodniowa wycieczka w głąb Sardynii, do regionu Barbagia. Przejazd jeepami. Wjazd na szczyt góry Monte Corrasi (1368m.n.p.m). Zapoznanie z niezwykłą sardyńską naturą, historią i zwyczajami mieszkańców. Jaskinia Sa Oche i Źródło Su Gologone. Powrót do Doliny Lannaitu na typowy sardyński obiad z pasterzami: pieczone prosię, chleb carrasau, sery, sardyńskie wędliny, wino Cannonau i miejscowe nalewki - mirto e fillu ferru. Nocleg.

VII DZIEŃ – LA MADDALENA – PORTO CERVO  
Przejazd do portu. Rejs łodzią. Archipelag La Maddalena składa się z siedmiu głównych wysp (la Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi, Budelli, Santa Maria, Razzoli) i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Porto Cervo – spacer po kurorcie będącym sercem Costa Smeralda, z jachtami zacumowani w malowniczym porcie, willami gwiazd oraz urokliwymi zakątkami. Nocleg. 

VIII DZIEŃ – OLBIA – BERLIN
Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Olbia – Berlin