Szkoła Animatora Młodzieży

Szkoła Animatora Młodzieży to odpowiedź na potrzebę formacji świeckich – przygotowuje do prowadzenia małych grup młodzieżowych w parafiach, wspólnotach i innych miejscach.

W niedzielę 13 maja 2018 r. podczas Mszy Świętej celebrowanej przez bp. Damiana Bryla w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu dziękowaliśmy Bogu za absolwentów trzeciej edycji diecezjalnej Szkoły Animatora Młodzieży. 43 młodych ludzi odebrało świadectwa ukończenia rocznego kursu i otrzymało błogosławieństwo i posłanie Kościoła do dzielenia się wiarą w swoich parafiach i wspólnotach.

Zajęcia odbywały się raz w miesiącu przez całą sobotę od września ub.r. Podczas warsztatów młodzi ludzie uczyli się, jak prowadzić spotkania, jak je animować, jak być liderem wspólnoty. Bp Bryl podkreślił w homilii, iż organizatorom szkoły zależy przede wszystkim na pobudzeniu uczestników do dzielenia się swoją wiarą,

Kolejna edycja Szkoły Animatora Młodzieży  rozpocznie się we wrześniu 2018 r. W przygotowaniu jest także forma stacjonarna szkoły dla młodych spoza Poznania.