Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zaprasza na Rekolekcje Lectio Divina - DROGA UCZNIA

Przygotowane w oparciu o program, którego autorem jest ks. dr Krzysztof Wons SDS.

Etap 1
Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem.

Etap 2
Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem.

Etap 3

Pogłębić wiarę w Jezusa. Rekolekcje ze św. Łukaszem.

Termin:
30 lipca - 7 sierpnia 2018 r.

Miejsce:
Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ul. Panny Marii 4, Poznań.

Zapisy już trwają!

Należy pobrać formularz zgłoszeniowy i przesłać drogą mailową na adres: poznan.biblista@gmail.com

lub listownie:

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej
ul. Wieżowa 2/4
61-111 Poznań
LECTIO DIVINA

___________________________

Rekolekcje lectio divina opierają się na pogłębionym, czterostopniowym duchowym poznawaniu słowa Bożego, które podejmowane jest każdego dnia rekolekcji. Schemat lectio (czytanie) - meditatio(medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja) jest modlitewnym czytaniem Pisma Świętego, mającym prowadzić uczestnika rekolekcji nie tylko do intelektualnego rozumienia przesłania biblijnego, lecz przede wszystkim do zażyłości z Bożym słowem i oświetlania przez nie dróg codziennego życia człowieka.

Formacja rekolekcji lectio divina obejmuje cztery stopnie realizowane w kolejnych latach, które oparte są o poszczególne Ewangelie. W roku 2018 zapraszamy do Poznania na pierwszy stopień rekolekcji – "Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem", na stopień drugi – "Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem" oraz stopień trzeci „Pogłębić wiarę w Jezusa. Rekolekcje ze św. Łukaszem”.

Do udziału zaproszeni są wszyscy pragnący żyć słowem Bożym, zarówno osoby świeckie, jak i duchowne i konsekrowane.

Rekolekcje przeżywane na osobistej modlitwie, w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu, z indywidualnym towarzyszeniem kierownika duchowego.