Poznańscy katecheci w Argentynie

Grupa katechetów z Poznania pomaga na misjach wśród Indian w Argentynie. Projekt „Kubek mleka dla Argentyny” będzie wspólnym dziełem katechetów Archidiecezji Poznańskiej.

Ksiądz Dawid Stelmach pisze z Argentyny:

Od kilku dniu jesteśmy w grupie katechetów z Poznania i ze Szczecina w Puerto Libertad u ojców franciszkanów. Franciszkanie prowadzą misję wśród Indian Guaranii, dożywianie dzieci w ramach akcji „Kubek mleka”, opiekują się potomkami polskich imigrantów w Wandzie. Projekt „Kubek mleka dla Argentyny” będzie wspólnym dziełem katechetów archidiecezji poznańskiej i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej przez najbliższe kilka lat. Katecheci będą organizować pomoc na dożywianie dzieci, a potem zawozić ją na miejsce, co pomoże im poznać bliżej świat misji i lepiej prowadzić animację misyjną w swoich szkołach.

 

W ostatnim czasie katecheci archidiecezji poznańskiej zebrali 2.500 dolarów na wsparcie tych projektów. W niedzielę 3 lutego 2019 t. pieniądze przekazano o. Sylwanowi Jędryce OFM, proboszczowi, podczas Mszy świętej w Puerto Libertad.

 

Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem wszystkich, którzy wsparli ten projekt: fundusze misyjne archidiecezji poznańskiej, Szkoły Podstawowe 3, 74 w Poznaniu, SP w Mosinie, SP w Dąbczu, parafia w Zimnowodzie. Zapraszamy do dalszej współpracy.