Pomoc dla Madagaskaru

W związku z Jubileuszem Biskupstwa Poznańskiego postanowiliśmy pomóc misjom na krańcu świata. Tak jak przed 1050 laty przybyli do nas misjonarze, aby przynieść nam Chrystusa  i Ewangelię, tak samo chcieliśmy też pomóc tym, którzy dzisiaj mają niewiele, a tej pomocy naprawdę potrzebują. We współpracy z Prokurą Misyjną oo. Oblatów Maryi Niepokalanej postanowiliśmy ufundować remont szkoły i kościoła w Befasy w diecezji Morondawa na Madagaskarze.

Jest to miejsce gdzie od wielu lat potrzebowano pomocy, często tam grasują lokalne bandy. Ponieważ, wielokrotnie odmawiano ludziom pomocy, postanowiliśmy pomóc właśnie tej misji. Zebraliśmy kwotę około 51 000 zł na którą złożyły się ofiary: Żywego Różańca, parafii, kapłanów i funduszy misyjnych naszej archidiecezji.

Pieniądze przekazano już jesienią 2017 r.. Jednak ze względu na porę deszczową i trudności transportowe najpierw wybudowano nową szkołę, a ostatnio rozpoczęto przebudowę kościoła i mieszkań dla misjonarzy. Wierzymy że ta konkretna pomoc dla misji w Befasy będzie najlepszym widzialnym pomnikiem Jubileuszu Biskupstwa Poznańskiego i przybycia biskupa Jordana do Poznania.

Obecnie oprócz szkoły i budowanego kościoła, Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania rozpoczęła budowę ośrodka zdrowia - „Chatka Medyka”. W ten sposób można powiedzieć że na Madagaskarze w Befasy powstaje misyjna ambasada Poznania. Szkoła, kościół i ośrodek zdrowia– wszystko po to, aby lokalnej społeczności pomóc w  edukacji, poznaniu Chrystusa i polepszeniu stanu zdrowia.

Na zdjęciach: szkoła i kościół w Befasie, a także plansza, która zostanie przyniesiona w procesji z darami podczas Mszy św. jubileuszowej w sobotę 23 czerwca o godz. 17.