Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


Konferencje metodyczne

Zapraszamy wszystkich katechetów do udziału w konferencjach metodycznych organizowanych w poszczególnych dekanatach naszej archidiecezji. TERMINARZ

VIII Konferencja Katechetów Szkół Specjalnych

Zapraszamy na konferencję poświęconą pracy z dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach edukacyjnych organizowaną przez wydział duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej.

PROGRAM

czytaj więcej

Oferta ODN w Poznaniu

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (https://odnpoznan.pl/) zaprasza do skorzystania z oferty szkoleń przygotowanych na nowy rok szkolny.

czytaj więcej

Poznański Informator Katechetyczny 2021/2022

W tym roku Poznański Informator Katechetyczny ukazał się wyłącznie w wersji elektronicznej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Poznański Informator Katechetyczny 2021/2022

Szkolenia dla nauczycieli rozpoczynających staże oraz opiekunów stażu

Katarzyna Pastusiak doradca metodyczny nauczycieli religii w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile zaprasza na szkolenia dla nauczycieli rozpoczynających staże oraz opiekunów stażu dotyczące awansu zawodowego.

czytaj więcej

Katalog katechetyczny

Na początek nowego roku katechetycznego 2021/22 Wydawnictwo św. Wojciecha przygotowało katalog katechetyczny. Zachęcamy katechetów, by zapoznali się z tytułami, które pomogą im wybrać pozycje do rozwoju na różnych płaszczyznach ( dydaktycznej, osobistej, duchowej).

Rekolekcje dla katechetów 2021/22

W związku z pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła przeprowadzenie rekolekcji formacyjnych dla katechetów informujemy, że obowiązek odbywania rekolekcji dla katechetów co dwa lata pozostanie zawieszony aż do odwołania.

czytaj więcej

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

Przedstawiamy wykaz programów i podręczników do nauczania religii obowiązujących w archidiecezji poznańskiej w roku szkolnym 2021/2022

czytaj więcej

Biografia Krzysztofa Lauscha

Prezentowana praca to biografia niezwykłego człowieka, który przyczynił się do przełomu w myśleniu o osobach niepełnosprawnych intelektualnie i katechezie specjalnej dla nich. 

czytaj więcej

Bł. Natalia Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli

Informujemy, że na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi przychylili się do próśb licznych środowisk oświatowych, by bł. Natalia Tułasiewicz została ogłoszona patronką polskich nauczycieli. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Doradcy metodyczni i katechetyczni

Uprzejmie informujemy, że zmieniły się dane teleadresowe doradców metodycznych pracujących na terenie naszej archidiecezji.

czytaj więcej

Stanowisko Kościoła wobec aktualnych wyzwań w edukacji

Kongregacja ds. edukacji katolickiej, „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Z myślą o drodze dialogu na temat kwestii gender w edukacji:

czytaj więcej