Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


VII Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

Katechetów specjalnych zapraszamy na konferencję, która odbędzie się w Warszawie 23-25 października br.

czytaj więcej

Oferta metodyczna CDN w Pile

Prezentujemy ofertę metodyczną p. Katarzyny Pastusiak z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Zachęcamy do skorzystania.

czytaj więcej

Szkolenie dla katechetów i nauczycieli oraz osób, które pracują z młodzieżą

Za nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Młodzież wróciła do szkół w nowej, trudniejszej rzeczywistości. W tej nowej rzeczywistości cały czas możemy doświadczyć starych problemów, które się nie rozwiązały a tylko mogły się spotęgować.

czytaj więcej

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

W tym roku Poznański Informator Katechetyczny ukazał się wyłącznie w wersji elektronicznej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

Bł. Natalia Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli

Informujemy, że na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi przychylili się do próśb licznych środowisk oświatowych, by bł. Natalia Tułasiewicz została ogłoszona patronką polskich nauczycieli. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Pielgrzymka katechetów przeniesiona na późniejszy termin

Wobec trwającej epidemii, zaplanowana na 19 września 2020 r. ogólnopolska pielgrzymka katechetów do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostaje przeniesiona na późniejszy, bardziej bezpieczny termin, o czym jeszcze będziemy informować.

Rekolekcje dla katechetów

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny i uwzględniając ograniczenia sanitarne planujemy zorganizowanie jesiennych serii rekolekcji we wcześniej ustalonych terminach:

czytaj więcej

Nowa szkoła katolicka

Towarzystwo Salezjańskie planuje we wrześniu br. otwarcie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, która będzie szkołą publiczną i swoją siedzibę znajdzie w obecnym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie przy pl. Jana Metziga.

czytaj więcej

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

Przedstawiamy wykaz programów i podręczników do nauczania religii obowiązujących w archidiecezji poznańskiej w roku szkolnym 2020/2021

czytaj więcej

Film promujący nowe podręczniki Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Wydawnictwo Świętego Wojciecha na rok szkolny 2020/2021 wyda nowe podręczniki do klas: 0, 1, 5 szkoły podstawowej i klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Będą one opracowane zgodnie z założeniami „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z dnia 8 czerwca 2018 roku.

czytaj więcej

ProPublico - projekt RYBACY.TV

Zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem ewangelizacyjnym fundacji ProPublico – RYBACY.TV. Także dla nauczycieli religii i katechetów. http://rybacy.tv/category/dla-katechetow/