Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


VII Konferencja „Wychowanie do samodzielności”

Fundacja Akademia Rodziny zaprasza na konferencję pt. „Wychowanie do samodzielności”, w której prelegenci pochylą się nad zagadnieniem aktywności społecznej i obywatelskiej i jej roli w wychowaniu.

Zmarł śp. ks. Władysław Jankowski

Dnia 22 listopada br. zmarł śp. ks. Władysław Jankowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Zakrzewie k. Zbąszynia.

czytaj więcej

Modlitewno-ewangelizacyjny wieczór dla młodzieży

Od ponad pięciu lat w kościele o. Jezuitów w Łodzi raz w miesiącu odbywa się modlitewno – ewangelizacyjny wieczór dla nastolatków pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA (UŁR).

czytaj więcej

Zmarł śp. ks. dr Artur Filipiak

Dnia 2 listopada br. zmarł śp. ks. dr Artur Filipiak, dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu i wykładowca Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

czytaj więcej

Oferta metodyczna CDN w Pile

Prezentujemy ofertę metodyczną p. Katarzyny Pastusiak z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Zachęcamy do skorzystania.

czytaj więcej

Szkolenie dla katechetów i nauczycieli oraz osób, które pracują z młodzieżą

Za nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Młodzież wróciła do szkół w nowej, trudniejszej rzeczywistości. W tej nowej rzeczywistości cały czas możemy doświadczyć starych problemów, które się nie rozwiązały a tylko mogły się spotęgować.

czytaj więcej

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

W tym roku Poznański Informator Katechetyczny ukazał się wyłącznie w wersji elektronicznej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

Bł. Natalia Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli

Informujemy, że na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi przychylili się do próśb licznych środowisk oświatowych, by bł. Natalia Tułasiewicz została ogłoszona patronką polskich nauczycieli. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Pielgrzymka katechetów przeniesiona na późniejszy termin

Wobec trwającej epidemii, zaplanowana na 19 września 2020 r. ogólnopolska pielgrzymka katechetów do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostaje przeniesiona na późniejszy, bardziej bezpieczny termin, o czym jeszcze będziemy informować.

Rekolekcje dla katechetów

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny i uwzględniając ograniczenia sanitarne planujemy zorganizowanie jesiennych serii rekolekcji we wcześniej ustalonych terminach:

czytaj więcej

Nowa szkoła katolicka

Towarzystwo Salezjańskie planuje we wrześniu br. otwarcie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, która będzie szkołą publiczną i swoją siedzibę znajdzie w obecnym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie przy pl. Jana Metziga.

czytaj więcej