Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


Wielkopostny dzień skupienia dla katechetów

W związku z sytuacją epidemiczną wielkopostny dzień skupienia dla katechetów odbędzie się w formie zdalnej. 

czytaj więcej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2021

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o zmianie formy zawierzenia maturzystów Matce Bożej Częstochowskiej. Obecne warunki nie pozwalają na dotarcie na Jasną Górę w dużych grupach i spotkanie się w Sanktuarium Jasnogórskim.

czytaj więcej

Konferencje metodyczne - II semestr

Podajemy terminarz kanferencji z doradcami metodycznymi w dekanatach.

czytaj więcej

Rekolekcje wielkopostne w TVP 3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.

czytaj więcej

Konkurs: Święty Józef opiekun i patron

Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Święty Józef opiekun i patron”.

czytaj więcej

Oferta metodyczna CDN w Lesznie

Podajemy terminarz wideokonferencji metodycznych organizowanych przez p. Elżbietę Koronowską. Zgłoszenia na poszczególne  konferencje wymagają rejestracji na stronie www.cdn.leszno.pl.

czytaj więcej

Oferta metodyczna CDN w Pile

Prezentujemy ofertę metodyczną p. Katarzyny Pastusiak z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Zachęcamy do skorzystania.

czytaj więcej

Modlitewno-ewangelizacyjny wieczór dla młodzieży

Od ponad pięciu lat w kościele o. Jezuitów w Łodzi raz w miesiącu odbywa się modlitewno – ewangelizacyjny wieczór dla nastolatków pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA (UŁR).

czytaj więcej

Zmarł śp. ks. dr Artur Filipiak

Dnia 2 listopada br. zmarł śp. ks. dr Artur Filipiak, dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu i wykładowca Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

czytaj więcej

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

W tym roku Poznański Informator Katechetyczny ukazał się wyłącznie w wersji elektronicznej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Poznański Informator Katechetyczny 2020/2021

Bł. Natalia Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli

Informujemy, że na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi przychylili się do próśb licznych środowisk oświatowych, by bł. Natalia Tułasiewicz została ogłoszona patronką polskich nauczycieli. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

Przedstawiamy wykaz programów i podręczników do nauczania religii obowiązujących w archidiecezji poznańskiej w roku szkolnym 2020/2021

czytaj więcej