Fakt, że nie możemy wyjść z domu, nie oznacza, że Wielkanoc została odwołana. Jezus zmartwychwstaje – i to mimo okoliczności – jest dobra nowina, najlepsza, jaką może otrzymać świat.

Nie chcemy rozpaczać. Chcemy świętować mimo wszystko. Chcemy przeżywać Wielkanoc tak, żeby doświadczać obecności Zmartwychwstałego. On przecież nie zostawi nas tylko dlatego, że nam nie wolno wyjść z domu.

Nie mamy jednej, uniwersalnej recepty ani scenariusza, który pasować będzie do każdej sytuacji. Wśród naszych Czytelników są matki i ojcowie rozmodlonych rodzin, zapracowani księża, samotni, starsi, są i tacy, którzy w trakcie świąt Wielkiej Nocy przeżywać będą kwarantannę.

W przejrzystej formie graficznej proponujemy wiele rozwiązań na Triduum Paschalne i Wielkanoc. Można je potraktować jak elementy mozaiki, z której każdy wybierze te, z którymi czuł się będzie świątecznie i bezpiecznie.

E-book „Wielkanoc w domu” jest darmowy – zachęcamy, by dzielić się nim, by nikt nie musiał już pytać, jak przeżyć te święta bez wyjścia do kościoła.

 

Wielkanoc w domu - do wydruku

Wielkanoc w domu - na urządzenia mobilne

 

 

Jeśli uznasz, że nasz przewodnik jest pożyteczny i chcesz z niego skorzystać, zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej www.przewodnik-katolicki.pl oraz do polubienia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/przewodnik.katolicki

Zachęcamy również do zapisania się na nasz newsletter.

Cyfrowe wydanie tygodnika „Przewodnik Katolicki” możesz zamówić tu: http://e.przewodnik-katolicki.pl/

Tygodnik „Przewodnik Katolicki” w wersji pdf (do samodzielnego wydruku) kupisz tu: https://www.swietywojciech.pl/Czasopisma/Kategoria/PrzewodnikKatolicki