Od jesieni ubiegłego roku trwały prace związane z aranżacją zieleni przy tamtejszym kościele. Z inicjatywy ks. prob. Dariusz Madejczyka i wg projektu pani Karoliny Dziegielewskiej z firm Green Decor, powstał „Ogród Błogosławieństw”, który jest zaproszeniem do medytacji Kazania na Górze, a szczególnie Ośmiu Błogosławieństw.
Ks. Madejczyk, myśląc o uporządkowaniu przykościelnej zieleni, chciał, aby ten teren był nie tylko parkiem, ale miał też swoje duchowe znaczenie. Inspirując się sanktuarium na Górze Błogosławieństw w Ziemi Świętej, postanowiono, że zamiast kolejnej Drogi Krzyżowej czy ścieżek różańcowych, można sięgnąć właśnie do Ośmiu Błogosławieństw. Właśnie dlatego przy wytyczonych ścieżkach można będzie napotkać tablice z tekstem poszczególnych błogosławieństw i – co podkreślał podczas Mszy św. poprzedzającej inaugurację ogrodu bp Szymon Stułkowski – odnajdywać w nich zaproszenie do autentycznie chrześcijańskiego życia. Papież Franciszek przypominał kilkakrotnie, że Błogosławieństwa „są jakby dowodem tożsamości chrześcijanina. W nich naszkicowane jest oblicze Mistrza, do którego ukazywania w życiu codziennym jesteśmy powołani”.
Ogrodowi patronuje św. Franciszek z Asyżu, który ma tam swój zakątek – miejsce szczególni dedykowane dzieciom. Bp Stułkowski poświęcił w czasie uroczystości figurę świętego i oddał pod jego opiekę wszystkich, którzy skorzystają z zaproszenia do odpoczynku „Ogrodzie Błogosławieństw” i refleksji na jego ścieżkach nad słowami Jezusa z Kazanie na Górze.