Nowi lektorzy, psałterzyści i ceremoniarze

Biskup Grzegorz Balcerek udzielił błogosławieństwa 57 nowym dorosłych lektorom i psałterzystom, 9 lektorom z grona ministrantów i 18 nowym ceremoniarzom.

„W każdym z Was powinna być pasja do Jezusa – powinniśmy nieustannie słuchać Jezusa, patrzeć na Jezusa, by go jeszcze bardziej poznawać, a przez to jeszcze bardziej kochać” – tymi słowami zwrócił się biskup Grzegorz Balcerek podczas homilii do osób przyjmujących błogosławieństwo Kościoła do pełnienia funkcji lektora, psałterzysty i ceremoniarza. Uroczystość miała miejsce w niedzielę 2 czerwca o godz. 15.00 w poznańskiej Katedrze.

Najliczniejszą grupą przyjmujących błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora, psałterzysty i ceremoniarza stanowiły osoby dorosłe – absolwenci tegorocznej Szkoły Lektora, Psałterzysty i Ceremoniarza. Kobiety i mężczyźni przygotowywali się do pełnienia tych funkcji w kilku punktach naszej archidiecezji. Oprócz Poznania, zajęcia odbywały się także w: Czerwonaku, Przeźmierowie, Poniecu i Grodzisku Wielkopolskim.

Kolejną okazją do formacji liturgicznej będą wakacyjne rekolekcje w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu – zapisy odbywają się poprzez stronę www.ministranci.archpoznan.pl . Natomiast kolejna edycja Szkoły Lektora i Psałterzysty dla dorosłych odbędzie w Wielkim Poście 2025 roku.