Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną archidiecezjalną pielgrzymkę w dniach od 12 – 27 lutego 2019 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka do Ekwadoru z Wyspami Galapagos.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w sobotę, 1 grudnia 2018 r. o godz. 14.00, Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka, wejście od parkingu.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Przekazujemy kilka informacji na temat pielgrzymki:

  1. Termin od 12 do 27.02.2019 r. (wylot i przylot – Warszawa – Quito – Warszawa (z międzylądowaniami)
  2. Cena 3.360 USD + 5.200 zł i zawiera: dojazd do Warszawy i powrót oraz przeloty wewnętrzne i przejazdy autokarem wg programu;
  • noclegi w hotelach 3*/4*/pokoje dwuosobowe oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/ oraz napiwki dla lokalnej obsługi;
  • opiekę polskojęzycznego pilota, lokalnego przewodnika oraz opłaty graniczne i wizowe;
  • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/;
  1. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza  Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833. Prośba o wstępne zgłaszanie liczby uczestników do końca września 2018 roku.
  2. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca sierpnia 2019 r.).
  • telefon kontaktowy i wpłata 500 zł
  1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto:
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706
z dopiskiem: Ekwador luty 2019

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto:
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Ekwador 2019 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – QUITO –  OTAVALO

Przelot na trasie Warszawa – Quito (z międzylądowaniem). Przejazd do miasteczka Otavalo, najsłynniejszego ośrodka kultury indiańskiej w Ekwadorze. Nocleg w Otavalo.

II DZIEŃ –  OTAVALO – COTACACHI – CUICOCHA – TULCAN

Słynny targ indiański w miejscowości Otavalo – możliwość zakupu różnorodnych wyrobów rękodzieła ludowego. Po czasie wolnym na targu przejazd do miejscowości Cotacachi, słynącej z wyrobów ze skóry. Następnie przejazd nad przepięknie położoną lagunę Cuicocha.  Późnym popołudniem dojazd do miasta Tulcán przy granicy z Kolumbią. Nocleg w Tulcán, Ibarra lub Las Lajas. 

III DZIEŃ – TULCAN – LAS LAJAS – QUITO

Całodzienny wyjazd do Kolumbii. Nawiedzenie jednego z najważniejszych Sanktuariów na kontynencie południowoamerykańskim w Las Lajas. Wspaniała gotycka świątynia, położona na ścianach głębokiego wąwozu, w sercu Andów to to jeden z cudów architektonicznych świata. Po południu przejazd do Quito. Nocleg.

IV DZIEŃ –  QUITO

Quito – nawiedzenie Sanktuarium Guapulo,  zwiedzanie kolonialnego serca dawnej metropolii Inków. Spacer po Starym Mieście: Plac Niepodległości z Katedrą, Pałacem Gubernatora (dawny Pałac Arcybiskupa), kościół jezuitów uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, w którym znajdują się relikwie świętej Marianny de Jesus, Plac św. Franciszka z klasztorem franciszkanów. Przejazd na górujące nad miastem wzgórze Panecillo, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto. Nocleg.

V DZIEŃ – LA MITAD DEL MUNDO – QUINCHE

Przejazd do miejsca, gdzie można stanąć na dwóch półkulach naraz – La Mitad del Mundo ze zwiedzaniem Muzeum Intinan, w którym otrzymamy obszerne wyjaśnienia dotyczące paranormalnych zjawisk zachodzących na równiku. Następnie podziwianie największego krateru wulkanicznego Ameryki Południowej Pululahua. Po południu przejazd do

Sanktuarium Matki Bożej z Quinche – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Ekwadoru. Nocleg.

VI DZIEŃ – COTOPAXI – BANOS

Przejazd w kierunku jednego z najsłynniejszych wulkanów Ekwadoru - Cotopaxi. Podziwianie wspaniałych widoków na wulkan. Przejazd nad jezioro Quilotoa, położone na 3800 m. n.p.m, w kraterze wygasłego wulkanu Następnie przejazd do uroczo położonej miejscowości Bańos. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów w Ekwadorze – Matki Bożej Święconej Wody. Nocleg.

VII DZIEŃ – QUITO – RIOBAMBA

Po śniadaniu przejazd przez osadę zamieszkiwaną przez Indian Salasacas (możliwość zakupu wytwarzanych przez Indian poncz, toreb, pasków) do miejscowości Riobamba. Po drodze widoki na najwyższy wulkan Ekwadoru - Chimborazo (6310 m. n.p.m.). Wizyta w najstarszym obiekcie sakralnym Ekwadoru – kaplicy Balvanera, która została zbudowana przez konkwistadorów hiszpańskich po zwycięstwie nad Inkami. Spacer po centrum historycznym Riobamba. Nocleg.

VIII DZIEŃ – RIOBAMBA – CUENCA

Przejazd jedną z największych atrakcji Ekwadoru – górską koleją. Podziwianie wspaniałych widoków na okoliczne szczyty oraz pokonanie jednego z najbardziej ekstremalnych odcinków kolei na świecie zwanego Nosem Diabła (przejazd pociągiem uzależniony od warunków technicznych – często po ulewnych deszczach pociąg nie kursuje). Nawiedzenie jednego z najważniejszych miejscu pielgrzymkowych Ekwadoru – kościoła Virgen del Rocío de Biblián Nocleg.

IX DZIEŃ – CUENCA

Zwiedzanie Cuenca, trzeciego co do wielkości miasta Ekwadoru, wpisanego na listę dziedzictwa Unesco, stara i nowa katedra, muzeum sztuki religijnej. Czas wolny na zakupy. Nocleg.

X DZIEŃ – CUENCA – GUAYAQUIL

Przejazd z Cuenca do portowego miasta Guayaquil. Po drodze przejazd przez Park Narodowy Cajas, podziwianie wielkich plantacji kakao. Po południu zwiedzanie Guayaquil: park iguany, katedra i cmentarz. Nocleg.

XI DZIEŃ – GUAYAQUIL – SANTA CRUZ  

Przejazd na lotnisko. Przelot na Wyspy Galapagos. Po przylocie na wyspę Santa Cruz podziwianie wspaniałych widoków na zatokę oraz spotkanie z zamieszkującymi ten obszar licznymi odmianami iguan lądowych i żółwi. Zakwaterowanie w hotelu w Puerto Ayora. Spacer na farmę żółwi. Nocleg.  

XII DZIEŃ – ISABELA lub SANTA FE

(uzależnione od warunków pogodowych i dostępności wysp) Isabela” Rejs na największą wyspę Archipelagu Galapagos – Isabela, do miejsca zwanego Tintoreras. Podziwianie jeziora z różowymi flamingami. Podziwianie kolorowych ryb Pacyfiku, morskich żółwi, tropikalnych pingwinów, głuptaków oraz lwów morskich. Powrót do Puerto Ayora. Nocleg. Santa Fe: Geologicznie jest to jedna z najstarszych wysp Archipelagu Galapagos. Roślinność wyspy charakteryzuje się przez zarośla z drzewa różanego. Jeśli chodzi o zwierzęta, Santa Fe jest domem dla gatunków endemicznych, takich jak legwany z Galapagos oraz lwy morskie, głuptaki z niebieskimi kończynami, iguany i inne. Spacery po tej bezludnej wyspie. Po południu powrót na wyspę Santa Cruz. Nocleg.

XIII DZIEŃ – SEYMOUR

Rejs na wyspę Seymour, która koncentruje największą ilość ptactwa. Podziwianie słynnych fregat z Galapagos (na początku roku jest pora godowa i wtedy widać je w całej okazałości), głuptaków z niebieskimi stopami, pelikanów i iguan morskich. Powrót do Puerto Ayora. Nocleg.  

XIV DZIEŃ – SANTA CRUZ – QUITO

Wolny poranek na wyspie, ostatnie zakupy lub relaks na plaży, transfer na lotnisko i przelot do Quito. Nocleg.

XV DZIEŃ – QUITO – EUROPA

Do południa czas wolny na indywidualne spacery lub ostatnie zakupy w Quito – (uzależnione od godziny odlotu samolotu). Przejazd na lotnisko i odlot do Europy (z międzylądowaniem).

XVI DZIEŃ – WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.