Ksiądz na sygnale

„Ksiądz na sygnale” – pod takim hasłem od 28 marca funkcjonuje specjalna infolinia, uruchomiona przez archidiecezję poznańską. Przy pierwszym telefonie obecny był Abp Stanisław Gądecki, który pobłogosławił inicjatywie.

W ten sposób chcemy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy potrzebują duchowego wsparcia, rozmowy i umocnienia w związku z panującą w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa.

Od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 61 102 0000 będzie można porozmawiać z kapłanami.

Sytuacja, w której mamy ograniczony dostęp do życia sakramentalnego, a życie duszpasterskie w parafiach jest utrudnione, wśród wielu ludzi rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej on-line lub liturgii domowej. Wielu ludzi potrzebuje duchowej rozmowy i umocnienia.

Mamy nadzieję, że rozmowa z kapłanem przez telefon – na ile to możliwe – przyniesie odpowiedzi na nurtujące pytania oraz będzie duchowym umocnieniem dla wszystkich, którzy z tej formy pomocy skorzystają.

Dostępny jest także ogólnopolski portal: http://www.pogotowieduchowe.pl/