1. Termin: 3-17 listopada 2015 (wylot i przylot – Warszawa).

 

2. Cena 4000 USD + 6600 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót).

 

3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61-851-28-00, 601 772 833.

 

4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

 

 • imię i nazwisko,
 • data i miejsce urodzenia,
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym,
 • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca maja 2016 roku),
 • telefon kontaktowy,
 • wpłata 1000 zł.

 

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro pielgrzymkowo-turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

XXV ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA ARGENTYNA – BRAZYLIA, 3-17 LISTOPADA 2015

Śladami Papieża Franciszka

 

 

PROGRAM

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – BUENOS AIRES

W godzinach wieczornych wylot z lotniska Okęcie w Warszawie. Przelot nocny na trasie Warszawa – Buenos Aires (z międzylądowaniem).

 

II DZIEŃ – BUENOS AIRES

Lądowanie w Buenos Aires w godzinach porannych. Nawiedzenie narodowego Sanktuarium Matki Boskiej z Lujan, która jest główną patronką Argentyny. Zwiedzanie miasta Buenos Aires: Cmentarz Recoleta, gdzie znajdują się groby najważniejszych i najbardziej wpływowych mieszkańców Argentyny; San Telmo, najstarsza dzielnica w Buenos Aires, popularna m.in. z licznych lekcji tango; portowa dzielnica La Boca, założona przez Włochów, a słynąca z kolorowych uliczek; Plaza de Mayo, główny plac miasta; Katedra, zbudowana w XVIII wieku, gdzie Kard. Jorge Maria Bergoglio był biskupem w latach 1997-2013. Wieczorny pokaz tango.

 

III DZIEŃ – OK. BUENOS AIRES

Całodzienna wizyta na jednym z rancz, znanych z obecności gaucho, południowoamerykańskich pasterzy bydła, pracujących na pampach, czyli trawiastych równinach Argentyny. Zwiedzanie ranczo, uczestnictwo w pokazie jazdy konnej i obiad z najlepszej na świecie argentyńskiej wołowiny. Opcjonalna przejażdżka konna.

 

IV DZIEŃ – COLONIA DEL SACRAMENTO

Przejazd do portu i rejs promem do pięknego kolonialnego miasta Colonia del Sacramento, znajdującego się w Urugwaju. Zwiedzanie centrum historycznego, jedynego obiektu w Urugwaju wpisanego do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Buenos Aires.

 

V DZIEŃ – CORDOBA 

Przejazd na lotnisko i wylot do Cordoby, kolejnego miejsca związanego z obecnością Papieża Franciszka, tym razem jako Jezuity. Spacer po historycznej części miasta wpisanej w 2000 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie sławnej „dzielnicy” Manzana Jesuistica, rezydencji Zakonu Jezuitów w mieście.

 

VI DZIEŃ – OKOLICE CORDOBY

Całodniowy wyjazd na zwiedzanie ruin redukcji jezuickich w okolicach Cordoby. Były to społeczności indiańskie, istniejące w koloniach hiszpańskich i portugalskich w Ameryce Południowej. Kontrolę i opiekę nad nimi roztaczały najczęściej zakony katolickie, przede wszystkim Jezuici. Celem redukcji prowadzonych przez Kościół było nawracanie Indian na chrześcijaństwo oraz ich ochrona przed niewolnictwem bądź pracą w pańszczyźnianym systemie encomienda. Oprócz celów ewangelizacyjnych redukcje pełniły rolę kulturową i cywilizacyjną, która była realizowana w postaci uczenia Indian pracy na roli, wykonywania prostego rzemiosła i osiadłego trybu życia.

 

VII DZIEŃ – CORDOBA – IGUAZU

Transfer na lotnisko i przelot do Iguazu.

 

VIII DZIEŃ – IGUAZU

Całodniowe podziwianie wspaniałych Wodospadów Iguazu po stronie argentyńskiej.  Wodospady Iguazu (w języku guaraní - Wielka Woda), w 2011 roku wybrane zostały jednym z siedmiu naturalnych cudów świata. To niesamowita energia wody i niezwykła moc sił przyrody. Na całość składa się 275 oddzielnych wodospadów, których wysokość sięga 72 metrów, rozciągniętych na długości niemal 3 kilometrów. Obszar objęty jest ochroną

w ramach utworzonego Parku Narodowego Iguazú, który w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją jest Gardziel Diabła (hiszp. Garganta del Diablo) - największy i najwyższy z wodospadów.

 

IX DZIEŃ – SAN IGNACIO MINI – WANDA

Wizyta w niezwykle pięknych ruinach, jednej z największych na terenach Argentyny redukcji Jezuitów w San Ignacio Mini. Przejazd do miejscowości Wanda, małego miasteczka założonego w 1936 roku przez emigrantów z Polski. Wizyta w miejscowej kopalni kamieni szlachetnych. Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym i w miarę możliwości spotkanie z potomkami Polaków. Wizyta na jednej z plantacji upraw yerba mate.

 

X DZIEŃ – IGUAZU – RIO DE JANEIRO

Przekroczenie granicy z Brazylią i podziwianie Wodospadów Iguazu po stronie brazylijskiej. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko, przelot do Rio de Janeiro.

 

XI DZIEŃ – RIO DE JANEIRO

Zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - wspaniałe miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Góra Corcovado gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela (w 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata); stadion Maracanã, uważany za największy tego typu obiekt na świecie; Sambodrom – dzielnica karnawału; wzgórze Pão de Açúcar – „Głowa Cukru”.

 

XII DZIEŃ – APARECIDA

Nawiedzenie jednego z największych sanktuariów Maryjnych świata, w którym czczona jest figurka NMP wyłowiona z pobliskiej rzeki Paraiba w 1717 r. Od tego wyjątkowego wydarzenia i związanego z nim cudownego połowu ryb jest to miejsce przyciągające miliony wiernych, wśród nich papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI. NMP z Aparecidy jest patronką Brazylii. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Powrót do Rio de Janeiro.

 

XIII DZIEŃ – RIO DE JANEIRO

Czas wolny na spacery i kąpiel na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro (4,5km Copacabana i elegancka Ipanema).

 

XIV DZIEŃ – RIO DE JANEIRO – EUROPA

Czas wolny na zakupy, transfer na lotnisko i wylot do Europy.

 

XV DZIEŃ – POLSKA

Przelot na trasie Rio de Janeiro – Warszawa (z międzylądowaniem). 

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania. 

 

 

CENA: 

6600 PLN + 4000 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Argentyna – Brazylia – Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem,
 • noclegi w hotelach 3* i 4* (wg lokalnej kategorii; dopłata do pokoju jednoosobowego 580 USD),
 • wyżywienie: w dniu I zgodnie z menu podawanym przez linie lotnicze, w dniach II – XIV śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo), w dniu XV posiłki podane przez linie lotnicze,
 • przejazdy autokarem wg programu,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota oraz lokalnego przewodnika,
 • opiekę duchową kapłana,
 • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych).

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto:

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Pielgrzymka do Argentyny 2015, imię i nazwisko uczestnika.

 

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto:

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634 

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Pielgrzymka do Argentyny z Poznania, 3.11.2015, imię i nazwisko uczestnika.