Nowi animatorzy młodzieży w Archidiecezji Poznańskiej

W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca 2019 r., zakończyła się kolejna IV już edycja Szkoły Animatora Młodzieży. Uroczysta Msza Święta, podczas której 32 absolwentów z całej Archidiecezji Poznańskiej otrzymało zaświadczenia o ukończeniu rocznego kursu, odprawiona została w kościele parafialnym pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu. Przewodniczył jej i homilię wygłosił dyrektor SAM ks. Marcin Stanisławski.

Podczas dziewięciu zjazdów uczestnicy kursu brali w udział w licznych konferencjach i warsztatach m.in. z poznawania Słowa Bożego, rozwoju duchowego, działania Ducha Świętego, jego darów i charyzmatów, modlitwy proroczej i wstawienniczej, roli świeckich w kościele, powołania do miłości oraz praktycznych kwestii związanych z prowadzeniem grupy młodzieżowej. Zajęcia prowadzone były m.in. przez bp. Damiana Bryla, bp. Szymona Stułkowskiego, ks. Adama Prozorowskiego, ks. Adama Pawłowskiego, a także świeckich wykładowców związanych ze Szkołą Nowej Ewangelizacji – Wspólnotą św. Barnaby, przy wsparciu młodych animatorów – absolwentów poprzednich edycji kursu.

Słuchacze Szkoły Animatora Młodzieży mieli okazję nie tylko zdobyć właściwe teoretyczne przygotowanie do prowadzenia grup i wspólnot młodzieżowych, ale także pogłębić swoją duchowość i osobistą relację z Bogiem. Absolwenci kursu powinni aktywnie uczestniczyć w życiu swoich wspólnot, wspierając duszpasterzy w posłudze duszpasterskiej wśród młodzieży, m.in. przygotowującej się do bierzmowania.