NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO
W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
„Z MARYJĄ W NOWE CZASY”

KALENDARIUM PEREGRYNACJI KOPII CUDOWNEGO OBRAZU
 
 
Wrzesień 2021

1 śr - Czarnków – św. Marii Magdaleny

DEKANAT  WRONIECKI
2 czw - Sieraków
3 pt - Lutom – Łężce
4 sob - Chrzypsko Wielkie
5 ndz - Biezdrowo
6 pon - Chojno
7 wt - Wronki – św. Katarzyny
8 śr - Wronki - św. Urszuli Ledóchowskiej
9 czw - Wronki – Ojcowie Franciszkanie
10-12 pt – ndz - Przerwa na beatyfikacje Kard. St. Wyszyńskiego

DEKANAT PNIEWSKI 
13 pon - Otorowo
14 wt - Otorowo
15 śr - Bytyń
16 czw - Wilczyna
17 pt - Duszniki
18 sob - Brody Pozn.
19 ndz - Pniewy – św. Wawrzyńca
20 pon - Pniewy – św. Jana Chrzciciela
21 wt - Pniewy –  Siostry  Urszulanki SJK
22 śr - Psarskie
23 czw - Nojewo
24 pt - Lubosz 
25 sob - Mościejewo

DEKANAT  PRZEŹMIEROWSKI
26 ndz - Lusówko
27 pon - Ceradz Kościelny
28 wt - Lusowo
29 śr - Tarnowo Podgórne
30 cz - Rokietnica

Październik 2021

1 pt - Przeźmierowo
2 sob - Baranowo
3 ndz - Kiekrz – parafia
4 pon - Kiekrz – Siostry Miłosierdzia
5 wt - Sobota

POZNAŃ – WINOGRADY 
6 sr - Poznań - św. Moniki
7 czw - Poznań - św. Ojca Pio
8 pt - Poznań – Matki Bożej Pocieszenia
9 sob - Poznań - św. Jana Vianney
10 ndz - Poznań -  - św. Stanisława Kostki
11 pon - Poznań – św. Jana Bosko
12 wt - Poznań – św. Karola Boromeusza
13 śr  - Poznań – Świętych Aniołów Stróżów
14 czw - Poznań – Wniebowstąpienia Pańskiego  
15 pt - Poznań – Matki Bożej Zwycięskiej

DEKANAT – PIĄTKOWO 
16 sob - Poznań – Matki Bożej Częstochowskiej
17 ndz - Poznań – św. Jana Pawła II
18 pon - Poznań – św. Jadwigi Królowej Wawelskiej
19 wt - Poznań – Narodzenia Pańskiego
20 śr - Poznań – św. Stanisława B i M
21 czw - Poznań – Opatrzności Bożej
22 pt - Poznań – Miłosierdzia Bożego
23 sob - Poznań – Morasko
24 ndz - Morasko – Siostry Misjonarki  
25 pon - Poznań – Matki Odkupiciela
26 wt - Suchy Las
27 śr - Jelonek  – św. Joanny Beretta Molla

DEKANAT SZAMOTULSKI
28 czw - Kaźmierz
29 pt - Sokolniki Wielkie
30sob - Cerekwica
31 ndz - Pamiątkowo

Listopad 2021

1 -2 pon – wt - Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Siostry Karmelitanki Poznań 
3 śr - Żydowo
4 czw - Popówko
5 pt - Szamotuły – Bazylika
6 sob - Szamotuły – św. Krzyża
7 ndz - Szamotuły – Siostry Franciszkanki
8 pon - Obrzycko
9 wt - Słopanowo
10 śr - Ostroróg

DEKANAT OBORNICKI
11 czw - Ludomy
12 pt - Oborniki – Matki Bożej Wniebowziętej
13 sob - Oborniki – św. Józefa
14 ndz - Kowanówko
15 pon - Oborniki – Miłosierdzia Bożego
16 wt - Kiszewo
17 śr - Bąblin i Bąbliniec
18 czw - Rożnowo i Łukowo
19 pt - Maniewo
20 sob - Objezierze
21 ndz - Chludowo

DEKANAT CZERWONACKI
22 pon - Biedrusko
23 wt - Bolechowo
24 śr - Owińska
25 czw - Czerwonak
26 pt - Kicin
27 sob - Wierzenica
28 ndz - Koziegłowy – św. Brata Alberta
29 pon - Koziegłowy – Matki Boskiej Fatimskiej

DEKANAT POZNAŃ-NOWE MIASTO
30. wt - Poznań - NMP Niepokalanie Poczętej

Grudzień  2021

1 śr - Poznań - Chrystusa  Odkupiciela
2 czw - Poznań - Matki Bożej Różańcowej
3 pt - Poznań - Ducha Świętego
4 sob - Poznań - Wniebowzięcia NMP
5 ndz - Poznań - św. Rocha
6 pon - Poznań - św. Jana Jerozolimskiego

DEKANAT POZNAŃ – STARE MIASTO
7 wt - Poznań – św. Wojciecha
8 śr - Poznań – Karmelici 
9 czw - Poznań – Najświętszego Zbawiciela
10 pt - Poznań - Maryi Królowej
11 sob - Poznań – Dominikanie
12 ndz - Poznań – Zmartwychwstania Pańskiego
13 pon - Poznań – Świętej Trójcy
14 wt - Poznań – Błogosławionej Poznańskiej Piątki
15 śr - Poznań – Ofiarowania Pańskiego
16 czw - Poznań – Bożego Ciała
17 pt - Poznań – św. Franciszka Serafickiego
18 sob - Poznań – Przemienienia Pańskiego
19 ndz - Poznań – Wszystkich Świętych
20 pon - Poznań – św. Marcina
21 wt - Poznań – Ojcowie Franciszkanie Konwentualni
22 śr - Poznań - Księża Salezjanie
23 czw - Poznań – Księża Jezuici
24-26 pt -ndz - Przerwa świąteczna
27 pon - Poznań – Sanktuarium Krwi Chrystusa 
28 wt - Poznań – Bazylika Kolegiacka 

Styczeń  2022

5 śr - Seminarium i Dom Główny TChr
6 czw - Arcybiskupie Seminarium Duchowne
7 pt - Alumnat – Filipini
8 sob - Poznań - kościół Matki Bożej in Summo godziny poranne
Kościół św. Małgorzaty – godziny popołudniowe (od 16-tej)
20.00 – UROCZYSTA PROCESJA DO KATEDRY
21.15 – Kana Galilejska Młodych
9 ndz - 00.00 – Archidiecezjalna Pasterka Powołaniowa 
1.00 – 10.00 – czuwania przy Matce Bożej Grup, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 
 
KALENDARIUM - do sierpnia 2021 r.
 

Rok 2019

Maj 2019

DEKANAT POZNAŃ-RATAJE
18 sob - Poznań - Nawiedzenia Najśw. MP
19 ndz - Poznań - Nawrócenia św. Pawła 
20 pn - Poznań – Najśw. Bogarodzicy Maryi 
21 wt - Poznań - św. Mateusza
22 śr - Poznań - Pierwszych Polskich Męczenników
23 czw - Poznań - św. Łukasza
24 pt - Poznań - św. Marka
25 sob - Poznań - Chrystusa Najwyższego Kapłana
26 ndz - Poznań - św. Jana Apostoła i Ew.

DEKANAT POZNAŃ-STAROŁĘKA
27 pn - Poznań - św. Antoniego Padewskiego
28 wt - Poznań - św. Jakuba Większego Apostoła
29 śr - Poznań - MB Królowej Korony Polskiej
30 czw - Poznań - św. Józefa
31 pt - Poznań - św. Andrzeja Apostoła

Czerwiec 2019

1 sob - Kamionki
2 ndz - Czapury
3 pn - Rogalinek

DEKANAT KÓRNICKI
4 wt - Rogalin
5 śr - Bnin
6 czw - Bnin
7 pt - Zaniemyśl (obydwie parafie)
8 sob - Śnieciska
9 ndz - Koszuty
10 pn - Kórnik
11 wt - Borówiec
12 śr - Robakowo

DEKANAT SWARZĘDZKI
13 czw - Tulce
14 pt - Swarzędz - Chrystusa Jedynego Zbawiciela
15 sob - Swarzędz - św. Józefa Rzemieślnik
16 ndz - Swarzędz - MB Wspomożycielki Wiernych
17 pn - Swarzędz - św. Marcina
18, 19 i 20 - Poznań - Dom Księży Emerytów (Boże Ciało)
21 pt - Swarzędz - Matki Bożej Miłosierdzia
22 sob - Kobylnic
23 ndz - Biskupice i Uzarzewo

DEKANAT KOSTRZYŃSKI
24 pn - Siekierki Wielkie
25 wt - Kostrzyn – Świętych Ap. Piotra i Pawła
26 śr - Kostrzyn – bł. Jolanty
27 czw - Iwno
28 pt - Siedlec
29 sob - Gułtowy
30 ndz - Giecz - Grodziszczko

Lipiec 2019

1 pn - Czerlejno
2 wt - Kleszczewo

DEKANAT ŚREDZKI
3 śr - Krerowo
4 czw - Mączniki i Bagrowo
5 pt - Murzynowo Kościelne
6 sob - Środa Wlkp. – Kolegiata
7 ndz - Środa Wlkp. – Kolegiata
8 pn - Środa Wlkp. - Najświętszego Serca Jezusa
9 wt - Środa Wlkp. - św. Józefa
10 śr - Mądre
11 czw - Nietrzanowo

DEKANAT NOWOMIEJSKI
12 pt - Sulęcinek
13 sob - Solec
14 ndz - Nowe Miasto
15 pn - Mieszków
16 wt - Dębno n. Wartą
17 śr - Radlin
18 czw - Cielcza
19 pt - Kolniczki
20 sob - Chocicza
21 ndz - Książ – św. Antoniego Pad. i Gogolewo
22 pn - Książ – św. Mikołaja i Włościejewki

DEKANAT BORECKI
23 wt - Mchy
24 śr - Chwałkowo Kościelne
25 czw - Panienka
26 pt - Góra
27 sob - Nosków
28 ndz - Potarzyca
29 pn - Rusko
30 wt - Zimnowoda
31 śr - Cerekwica

Sierpień 2019

1 czw - Jaraczewo
2 pt - Borek Wlkp.
3 sob - Jeżewo

DEKANAT GOSTYŃSKI
4 ndz - Zalesie Wlkp.
5 pn - Szelejewo Drugie
6 wt - Strzelce Wielkie
7 śr - Gostyń – Święta Góra
8 czw - Piaski
9 pt - Gostyń – św. Małgorzaty
10 sob - Gostyń – Ducha Świętego
11 ndz - Gostyń – bł. Edmunda Bojanowskiego
12 pn - Kunowo
13 wt - Stary Gostyń
14 śr - Siemowo 
15 czw - Domachowo

DEKANAT KROBSKI
16 pt - Żytowiecko
17 sob - Oporowo 
18 ndz - Poniec
19 pn - Poniec
20 wt - Pudliszki
21 śr - Krobia - 
22 czw - Niepart
23 pt - Chwałkowo
24 sob - Pępowo
25 ndz - Zalesie Wielkie

DEKANAT JUTROSIŃSKI
26 pn - Smolice
27 wt - Skoraszewice
28 śr - Kołaczkowice
29 czw - Jutrosin
30 pt - Dubin
31 sob - Szkaradowo

Wrzesień 2019

1 ndz - Pakosław
2 pn - Golejewko
3 wt - Konary

DEKANAT RAWICKI
4 śr - Sobiałkowo
5 czw - Miejska Górka - parafia
6 pt - Miejska Górka – Ojcowie Franciszkanie
7 sob - Słupia Kapitulna
8 ndz - Zielona Wieś
9 pn - Rawicz – Chrystusa Króla i Zwiastow. NMP
10 wt - Rawicz – św. Andrzeja Boboli
11 śr - Rawicz-Sarnowa
12 czw - Łaszczyn
13 pt - Zakrzewo
14 sob - Bojanowo

DEKANAT LESZCZYŃSKI
15 ndz - Leszno – bazylika
16 pn - Leszno – św. Krzyża
17 wt - Leszno – św. Jana Chrzciciela
18 śr - Leszno – św. Kazimierza
19 czw - Leszno – Wniebowzięcia NMP
20 pt - Leszno – św. Józefa
21 sob - Leszno – św. Antoniego Padewskiego
22 ndz - Leszno – św. Maksymiliana M. Kolbego
23 pn - Leszno – Siostry Elżbietanki

DEKANAT SWIĘCIECHOWSKI
24 wt - Mórkowo
25 śr - Wilkowice
26 czw - Święciechowa
27 pt - Lasocice
28 sob - Długie Stare
29 ndz - Niechłód i Zbarzewo
30 pn - Gołanice i Jezierzyce

Październik 2019

1 wt - Krzycko Małe

DEKANAT RYDZYŃSKI
2 śr - Kaczkowo
3 czw - Rydzyna
4 pt - Dąbcze
5 sob - Pawłowice
6 ndz - Drobnin
7 pn - Kąkolewo
8 wt - Osieczna – kościół parafialny
9 śr - Osieczna – kościół Ojców Franciszkanów 
10 czw - Goniembice
11 pt - Drzeczkowo

DEKANAT KRZYWIŃSKI
12 sob - Świerczyna
13 ndz - Czerwona Wieś
14 pn - Krzywiń
15 wt - Lubiń
16 śr - Bielewo
17 czw - Jerka
18 pt - Choryń
19 sob - Rąbiń
20 ndz - Dalewo

DEKANAT ŚREMSKI
21 pn - Mórka
22 wt - Dolsk
23 śr - Błażejewo
24 czw - Wieszczyczyn
25 pt - Śrem –Wniebowzięcia NMP 
26 sob - Śrem – Mądrości Bożej
27 ndz - Śrem – Najświętszego Serca Jezusa
28 pn - Śrem – bł. Michała Kozala
29 wt - Błociszewo
30.X – 3.XI - Zaniemyśl - Siostry Służebniczki (Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny)

Listopad 2019

3 ndz - (popołudnie) – Manieczki i Jaszkowo
4 pn - Brodnica
5 wt - Żabno

DEKANAT LUBOŃSKI
6 śr - Krosno
7 czw - Mosina
8 pt - Puszczykowo – św. Józefa 
9 sob - Puszczykowo – Wniebowzięcia NMP
10 ndz - Puszczykowo: Siostry Elżbietanki–Księża Chrystusowcy– Bracia Serca Jezusa 
11 pn - Wiry
12 wt - Luboń - św. Maksymiliana M. Kolbego
13 śr - Luboń - św. Jana Bosko
14 czw - Luboń - św. Jana Pawła II
15 pt - Luboń - św. Barbary

DEKANAT POZNAŃ – ŁAZARZ
16 sob - Poznań - NMP Matki Kościoła 
17 ndz - Poznań – Chrystusa Króla
18 pn - Poznań – Świętego Krzyża
19 wt - Poznań – Matki Boskiej Bolesnej
20 śr - Poznań – św. Anny
21 czw - Poznań – Chrystusa Sługi 
22 pt - Poznań – Świętej Rodziny
23 sob - Poznań – św. Andrzeja Boboli
24 ndz - Poznań - św. Jadwigi Śląskiej
25 pn - Poznań - NMP z La Salette

DEKANAT POZNAŃ – JEŻYCE
26 wt - Poznań – św. Jana Kantego
27 śr - Poznań – św. Michała Archanioła
28 czw - Poznań – Podwyższenia Krzyża Św. 
29 pt - Poznań – Najśw. S. Jezusa i św. Floriana
30 sob - Poznań – Dobrego Pasterza

Grudzień 2019

1 ndz - Poznań – św. Wawrzyńca
2 pn - Poznań - św. Jerzego
3 wt - Poznań – Świętych Cyryla i Metodego
4 śr - Poznań – Imienia Maryi
5 czw  - Poznań - Zwiastowania Pańskiego
6 pt - Poznań - Objawienia Pańskiego 

DEKANAT KOMORNICKI
7 sob - Skórzewo
8 ndz - Skórzewo
9 pn - Dąbrówka
10 wt - Zakrzewo 
11 śr - Dopiewo
12 czw - Konarzewo
13 pt - Komorniki – św. Jana XXIII
14 sob - Komorniki - św. Andrzeja Ap. 
15 ndz - Plewiska – św. Faustyny
16 pn - Plewiska – bł. Jerzego Popiełuszki 

Rok 2020

Luty 2020

DEKANAT STĘSZEWSKI
1 sob - Stęszew
2 ndz - Łódź
3 pn - Tomice
4 wt - Słupia
5 śr - Strykowo
6 czw - Granowo
7 pt - Modrze
8 sob - Głuchowo
9 ndz - Iłówiec

DEKANAT KOŚCIAŃSKI
10 pn - Czempiń
11 wt - Stary Gołębin
12 śr - Wyskoć
13 czw - Gryżyna
14 pt - Racot
15 sob - Stare Oborzyska
16 ndz - Bonikowo
17 pn - Konojad
18 wt - Łęki Wielkie
19 śr - Kościan – NMP Wniebowziętej
20 czw - Kościan – św. Karola Boromeusza
21 pt - Kościan – Ducha Świętego
22 sob - Kościan – św. Brata Alberta

DEKANAT ŚMIGIELSKI
23 ndz - Stary Białcz
24 pn - Wilkowo Polskie
25 wt - Czacz
26 śr - Śmigiel – NMP Wniebowziętej
27 czw - Śmigiel – św. Stanisława Kostki
28 pt - Stare Bojanowo - 
29 sob - Wonieść

Marzec 2020

1 ndz - Górka Duchowna
2 pn - Radomicko
3 wt - Bronikowo
4 śr - Bucz

DEKANAT PRZEMĘCKI
5 czw - Siekowo
6 pt - Przemęt
7 sob - Przemęt
8 ndz - Dłużyna
9 pn - Bukowiec Górny
10 wt - Włoszakowice
11 śr - Brenno
12 czw - Kaszczor


I PRZERWA Z RACJI PANDEMII (Obraz przebywał w kaplicy sióstr klarysek w Pniewach)


Wrzesień 2020

DEKANAT PRZEMĘCKI
1 wt - Mochy

DEKANAT WOLSZTYŃSKI
2 śr - Solec Nowy – Wroniawy
3 czw - Kębłowo
4 pt - Gościeszyn
5 sob - Prochy
6 ndz - Wielichowo – Zielęcin
7 pn - Rakoniewice
8 wt - Rostarzewo
9 sr - Wolsztyn – NMP Niepokalanie Poczętej
10 czw - Wolsztyn – św. Józefa –Opiekuna K-ła Św.
11 pt - Wolsztyn – kaplica Sióstr Szarytek
12 sob - Obra

DEKANAT ZBĄSZYŃSKI
13 ndz - Siedlec
14 pn - Kopanica
15 wt - Chobienice 
16 śr - Tuchorza 
17 czw - Zakrzewo Zbąszyńskie
18 pt - Zbąszyń
19 sob - Łomnica – Chrośnica

DEKANAT LWÓWECKI
20 ndz - Jastrzębsko Stare
21 pn - Nowy Tomyśl – Matki Bożej Nieustającej Pomocy
22 wt - Nowy Tomyśl – Najśw. Serca Pana Jezusa
23 śr - Sątopy
24 czw - Lwówek
25 pt - Zębowo
26 sob - Wytomyśl
27 ndz - Wąsowo
28 pn - Bolewice
29 wt - Miedzichowo
30 śr - Boruja Kościelna

Październik 2020

DEKANAT GRODZISKI
1 czw - Jabłonna
2 pt - Ruchocice
3 sob - Parzęczewo
4 ndz - Kamieniec
5 pn - Ptaszkowo
6 wt - Woźniki
7 śr - Grodzisk – św. Jadwigi
8 czw - Grodzisk – Najświętszego Serca Jezusa
9 pt - Grodzisk – św. Faustyny
10 sob - Kąkolewo
11 ndz - Bukowiec

DEKANAT BUKOWSKI
12 pn - Opalenica – św. Józefa
13 wt - Opalenica – św. Mateusza

II PRZERWA z RACJI PANDEMII (Obraz przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu)


Sierpień 2021

DEKANAT BUKOWSKI c.d.
1 ndz - Buk 
2 pn - Wojnowice
3 wt - Michorzewo
4 śr - Kuślin
5 czw - Dakowy Mokre
6 pt - Sędziny
7 sob - Niepruszewo


DEKANAT  MIĘDZYCHODZKI 

8 ndz - Kwilcz
 9 pon - Kamionna
10 wt - Łowyń
11 śr - Silna i Stoki
12 czw - Lewice
13 pt - Międzychód – Niepokalanego Serca Maryi
14 sob - Międzychód – Męczeństwa  św. Jana Chrz.


DEKANAT  WIELEŃSKI


15 ndz - Piłka
16 pon  - Pęckowo
17 wt - Drawsko
18 śr - Wieleń
19 czw - Wieleń-Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi
20 pt - Rosko – Biała
21 sob - Gulcz -  Krucz


DEKANAT  CZARNKOWSKI


22 ndz - Lubasz
23 pon - Boruszyn
24 wt - Boruszyn
25 śr - Kruszewo
26 czw - Kruszewo
27 pt - Gębice – Huta
28 sob - Gębice – Siostry Felicjanki
29 ndz - Ryczywół
30 pon - Połajewo
31 wt - Czarnków – Chrystusa Najwyższego Kapłana