Spotkanie dla uczestników pielgrzymki: Sobota, 11 maja 2019, godz. 12.00. Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka (wejście od parkingu).

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, Archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 5 – 12 lipca 2019 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka do Norwegii – krainy Fiordów.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Podstawowe informacje:

 1. Termin od 5 do 12 lipca 2019 r. (wylot i przylot – Poznań).
 2. Cena 1.200 Euro + 1.100 zł dla grupy liczącej 30-34 osoby i 1.150 Euro + 1.100 zł dla grupy liczącej 35-39 osób. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty;
  • noclegi w hotelach 3* - pokoje dwuosobowe  /dopłata do pokoju jednoosobowego 295 EUR/ oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/;
  • przejazdy autokarem i przeprawy promowe wg programu; wyjazd kolejka na górę Floi w Bergen; - przejazd pociągiem górskim Flamsbana; rejs po Fiordze Sogne; wjazd na punkt widokowy Dalsnibba;
  • opiekę polskojęzycznego pilota, lokalnego przewodnika;
  • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/;
 3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833.
 4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca stycznia 2020 r.).
  • telefon kontaktowy i wpłata 1.100 zł
 5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706
z dopiskiem: Norwegia 2019

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Norwegia 2019 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika.

 

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO NORWEGII – KRAINY FIORDÓW, W DNIACH  5 – 12.07.2019 ROKU

PROGRAM

I DZIEŃ
Przelot na trasie Poznań – Oslo. Nocleg.

II DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w kierunku Bergen – stolicy Norweskich Fjordów. Przejazd przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda. Przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen – najwyższy wodospad w Norwegii (182 metry). Wizyta w Kościele w Torpo. Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord, przejazd najdłuższym mostem w Norwegii przez Hardangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Hardangerfjord.

III DZIEŃ
Śniadanie. Kontynuacja podróży w kierunku Bergen. Przyjazd do Bergen – Miasta Siedmiu Wzgórz. Zwiedzanie Bergen: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – wpisane na listę UNESCO), czas wolny na targu rybnym. Przejazd przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss, Gudvangen, Flåm. Podróż sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm. Rejs promem z Gudvangen do Kaupanger przez najdłuższy i najgłębszy fjord Norwegii – Sognefjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord.

IV DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Borgund – kościół Stavkirke, zbudowany w typowym norweskim stylu, powrót nad Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. W miejscowości Olden zjazd w kierunku lodowca Briksdal. Spacer do jeziora pod lodowcem Briksdal (spacer zajmuje około 2,5-3 godziny w obie strony spokojnym tempem). Kolacja i nocleg w hotelu w Stryn.

V  DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój przy najgłębszym jeziorze w Europie – Hornindalsvatnet, rejs z Hellesylt do Geiranger (Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii, wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd Drogą Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – uznane przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Kolacja i nocleg.

VI DZIEŃ
Śniadanie. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd krętą Drogą Trolli - zwaną Drabiną Trolli,  podziwianie licznych wodospadów. Postój pod Ścianą Trolli – najwyższa skalna ściana Europy. Przejazd Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen, wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane – najstarszy park narodowy Norwegii, w którym żyją stada dzikich reniferów. Wizyta w kościele w Ringebo. Kolacja i nocleg w hotelu  w pobliżu Lillehammer. 

VII DZIEŃ
Śniadanie. Spacer po Lillehammer – olimpijskie tereny z 1994 roku. Przejazd do Oslo. Autokarowe zwiedzanie miasta: Opera, Ratusz, Zamek Królewski. Zakwaterowanie w hotelu w centrum, kolacja, wieczorny spacer. Nocleg.

VIII DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Oslo – Poznań.    

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie