Zapraszamy na pielgrzymkę do Portugalii i na Maderę w dniach od 23.07 – 1.08.2018 roku – zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Podstawowe informacje:

 1. Termin od 23 lipca do 1 sierpnia 2018 r. (wyjazd autokarem – Poznań – Berlin – Poznań).
 2. Cena 2.480 zł + 590 euro. Cena zawiera: transfery na lotnisko, przeloty samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd klimatyzowanym autokarem, noclegi w hotelach 3* HB (pokoje 2 osobowe), wyżywienie wypisane w programie, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW.
 3. Cena nie zawiera: biletów wstępów, lokalnych opłat i miejscowych przewodników na co dodatkowo przeznaczyć trzeba 110 euro, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji, dopłaty do pokoju jednoosobowego (240 euro), wydatków osobistych.
 4. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u księdza kanclerza tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.
 5. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
 • imię i nazwisko oraz datę i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • seria i numer dowodu osobistego lub paszportu oraz data ważności;
 • telefon kontaktowy
 • wpłata 500 zł.
 1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Turystyczne Marideo.

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706 

z dopiskiem: Madera 2019

 

 

DZIEŃ I 23.07

 

O godz. 7:00 wyjazd z Poznania do Berlina. Przelot liniami lotniczymi TAP do Lizbony (14:25 – 17:00). Przejazd do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach.

DZIEŃ II 24.07

Śniadanie. Msza Św. Droga krzyżowa. Wioska Valinhos – miejsce objawień Anioła Portugalii oraz do Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Nawiedzenie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Widzących. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach. Nocleg.

DZIEŃ III 25.07

Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry dawnej stolicy Portugalii. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja.

Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach.

Nocleg.

DZIEŃ IV 26.07

Msza Św. Śniadanie i przejazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Przejazd do Obidos – zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO, jednego z najbardziej malowniczych miasteczek w Europie.

Przejazd w okolice Lizbony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ V 27.07

Zwiedzanie stolicy Portugali – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - Katedra, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Przelot do Funchal (17:30 - 19:15). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI 28.07

Śniadanie. Zwiedzanie Funchal - stolicy „wyspy wiecznej wiosny”. Stare miasto, zwiedzanie ogrodu tropikalnego, Msza Św. w Sanktuarium MB Igreja de Nossa Senhora do Monte. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VII 29.07

Śniadanie. Dzień na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII 30.07

Śniadanie. Przejazd na Pico de Arieiro (1818 m n. p. m.) skąd rozciągają się piękne widoki na wyspę. Postój w punkcie widokowym na klifie Cabo Girao (580 m n.p.m.) Przejazd doliną Serra d Agua do miejscowości Porto Moniz, czas na kąpiel i odpoczynek. Powrot na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IX 31.07

Śniadanie. Przejazd wzdłuż pięknego skalistego wybrzeża do Przełęczy Portela postój by podziwiać spektakularne widoki na Zatokę Porto de Cruz. Msza Św. w Sanktuarium Igreja da Nossa Senhora da Conceicao w miejscowości Machico. Przejazd na Półwysep św. Wawrzyńca – spacer do miejsc widokowych. Powrót do Funchal na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ X 01.08

Śniadanie. Przelot do Berlina z międzylądowaniem w Lizbonie. Transfer autokarem do Poznania. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.