Boże Ciało - fotoreportaż

W czwartek, 31 maja 2018 r., odbyła się procesja eucharystyczna z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki.

Zdecydowany apel abp. Stanisława Gądeckiego w obronie życia nienarodzonych usłyszeli uczestnicy procesji Bożego Ciała w Poznaniu. „Wynik referendum w Irlandii winien skłonić Polaków do jeszcze intensywniejszej obrony życia, aby ta sytuacja nie powtórzyła się w naszej Ojczyźnie, by życie było bardziej chronione, wspomagane i promowane” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Zdaniem Metropolity Poznańskiego niektóre działania – jak opinia Biura Analiz Sejmowych czy inicjatywy władz miasta Poznania – nie sprzyjają ochronie dziecka poczętego.

„Zabijanie dzieci poczętych – poza trzema wyjątkami – jest w Polsce zakazane. Tymczasem w Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi: «Ginekolog 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i bez klauzuli sumienia». Projektodawca oświadcza, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan” – mówił abp Gądecki.

Zdaniem Metropolity Poznańskiego problem jest jednak w tym, „że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową, aborcja odnosi się do konkretnego człowieka. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią konkretnego organizmu. Żeby temu zaprzeczyć, trzeba by najpierw odmówić człowieczeństwa dziecku znajdującemu się w łonie matki”.

Kazania przy trzech ołtarzach wygłosił ks. dr Jan Frąckowiak, sekretarz Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego, wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Przeczytaj homilię Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego