Najnowsze zmiany w archidiecezji:

  • ks. mgr Szymon BAJON – dot. wikariusz parafii pw. św. Marcina w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu – 1.9.2019
  • ks. mgr Rafał KUCIK – dot. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu ‒ 1.9.2019
  • ks. mgr Dominik PRZYBYSZEWSKI SCHr – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu – 26.8.2019
  • ks. mgr lic. Karol PRZYKUCKI – dot. wikariusz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu – 1.9.2019
  • ks. mgr lic. Arkadiusz SZADY ‒ dot. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, duszpasterz akademicki w Campusie Uniwersyteckim na Morasku ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Poznaniu ‒ 24.8.2019

 

 

 

Zmiany w instytucjach centralnych

  • bp dr Grzegorz BALCEREK – mianowany przewodniczącym Wydziału Personalnego i Administracyjnego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – 1.7.2019
  • bp dr Szymon STUŁKOWSKI – mianowany wikariuszem generalnym – 10.6.2019, zwolniony z funkcji rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, mianowany przewodniczącym Wydziału Duszpasterstw: Ogólnego i Specjalistycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – 1.7.2019
  • ks. dr Artur FILIPIAK – mianowany dyrektorem Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej oraz archidiecezjalnym wizytatorem katechetycznym – 1.7.2019
  • ks. dr Wiesław GARCZAREK – dot. p.o. dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu – skierowany do pracy w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu, mianowany sędzią diecezjalnym oraz audytorem w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa – 1.9.2019 
  • ks. dr Marcin GŁOWIŃSKI – mianowany rektorem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – 1.7.2019
  • ks. mgr Wiktor ŁAKOMY - mianowany wiceekonomem archidiecezji poznańskiej - 1.7.2019
  • ks. dr Jerzy STRANZ – dot. redaktor naczelny Wydawnictwa Święty Wojciech – mianowany dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu – 1.9.2019

 

Nominacje dziekańskie

  • ks. kan. mgr Tadeusz LOREK – mianowany dziekanem dekanatu boreckiego – 1.7.2019
  • ks. kan. mgr Józef MAJCHRZAK – mianowany dziekanem dekanatu leszczyńskiego – 1.7.2019
  • ks. kan. mgr lic. Wojciech PIEPRZYCA – mianowany dziekanem dekanatu rydzyńskiego – 15.7.2019
  • ks. mgr Błażej STRÓŻYCKI – mianowany dziekanem dekanatu święciechowskiego – 1.7.2019

 

Przeszli w stan spoczynku

  • ks. kan. mgr lic. Jan BARTKOWIAK ‒ proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Poznaniu – 30.6.2019
  • ks. Sergiusz BORSZCZOW – proboszcz parafii pw. św. Marcina w Dusznikach Wlkp. ‒ 1.9.2019
  • ks. kan. mgr Franciszek DROST ‒ proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie – 30.6.2019
  • ks. kan. Bolesław KAPUŚCIŃSKI ‒ proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Maniewie – 30.6.2019
  • ks. kan. mgr Marian KLIMEK ‒ proboszcz parafii pw. Marka Ewangelisty w Poznaniu –30.6.2019
  • ks. kan. mgr lic. Tomasz KURKOWIAK ‒ proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ludomach – 30.6.2019
  • ks. kan. mgr Tadeusz MAGAS ‒ proboszcz parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Poznaniu – 30.6.2019
  • ks. prał. Jan MAJCHRZAK ‒ proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie – 30.6.2019
  • ks. kan. mgr Janusz SOBCZAK ‒ proboszcz parafii pw. św. Katarzyny i Niepokalanego Serca Maryi w Łękach Wielkich – 30.6.2019
  • ks. kan. Zbigniew STELMACH ‒ proboszcz parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława Bp. i M. w Rakoniewicach – 30.6.2019
  • ks. kan. mgr lic. Kazimierz SZACHOWICZ ‒ proboszcz parafii pw. św. Floriana w Wirach – 30.6.2019

 

Zmiany proboszczowskie

  • ks. kan. mgr Sławomir ANDREÉ – zwolniony z funkcji proboszcza parafii pw. NMP Wniebowziętej w Czerlejnie – 23.8.2019
  • ks. dr Marian ANTONIEWICZ – dot. proboszcz parafii pw. św. Katarzyny i Najświętszego Serca Jezusowego w Koszutach – mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu-Kiekrzu – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Waldemar BABICZ – dot. proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu – 1.7.2019
  •  ks. mgr Piotr BARTKOWIAK  – dot. proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej – mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie – 1.7.2019
  • o. mgr Karol BUCHOLC OMI – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Obrze – 30.6.2019
  • ks. mgr Janusz BUDUJ – dot. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wonieściu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Rusku – 1.7.2019
  • o. Bonus Tomasz DĄBROWSKI OFM – mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Osiecznej – 1.7.2019
  • ks. mgr Paweł DĄBROWSKI – dot. proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Luboniu – mianowany proboszczem parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu – 1.7.2019
  • ks. mgr Marek DENISIUK – dot. wikariusz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach – mianowany proboszczem parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym – 1.7.2019
  • ks. mgr Krystian GÓRSKI – dot. proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Dalewie – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Mikołaj GRAJA – dot. proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Rusku – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Pawła II w Luboniu – 1.7.2019
  • ks. mgr Zbigniew GUTOWSKI – dot. proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Psarskim – mianowany proboszczem parafii pw. św. Faustyny w Plewiskach – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Mariusz JANC – dot. proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Iwnie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Maniewie – 1.7.2019
  • ks. mgr Dariusz JANKOWIAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomicku – mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Kwilczu – 1.7.2019
  • ks. mgr Jędrzej JAWORSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie – 1.7.2019
  • ks. mgr Jan KASZTELAN – dot. proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kwilczu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Brodnicy – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Wojciech KAŹMIERCZAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Marcelina w Rogalinie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Żydowie – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Przemysław KONIECZNY – dot. proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Osiecznej – mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu – 1.7.2019
  • ks. dr  Tomasz KOKORNACZYK – dot. proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Żydowie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie – 1.7.2019
  • ks. mgr Robert KORBIK – dot. proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pańskiego – mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy – 1.7.2019
  • ks. mgr Artur KOSIOR – dot. wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp. – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina Biskupa w Mchach – 1.9.2019
  • ks. mgr Tomasz KOZICA – dot. dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Czerlejnie – 28.8.2019
  • ks. mgr Rafał KRAKOWIAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu-Kiekrzu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ludomach – 1.7.2019
  • ks. mgr Marek KRYSMANN – dot. wikariusz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie– 1.7.2019
  • ks. mgr Cezary KUCIŃSKI – dot. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Łomnicy – mianowany administratorem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pniewach – 1.7.2019
  • ks. mgr Przemysław KUJAWA ‒ dot. proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Kobylnicy – mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Daniel LITKOWSKI – dot. proboszcz parafii pw. Pocieszenia NMP w Borku Wlkp. – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Rakoniewicach – 1.7.2019
  • ks. mgr Tadeusz LOREK – dot. proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy – mianowany proboszczem parafii pw. Pocieszenia NMP w Borku Wlkp. – 1.7.2019
  • ks. mgr Stanisław ŁOPUSZAŃSKI – dot. proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Mchach – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Dusznikach – 1.9.2019
  • ks. mgr lic. Adam MAĆKOWIAK – dot. wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. Jakuba Większego Apostoła w Cerekwicy – 1.7.2019
  • ks. kan. mgr Józef MAJCHRZAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie – 1.7.2019
  • ks. dr Piotr MAJCHRZAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Józefa w Opalenicy – mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Siedlcu – 1.7.2019
  • ks. mgr Piotr MAŃCZAK – dot. kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów 7/19 oraz z pomoc duszpasterska w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu.– mianowany proboszczem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Kościanie – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Tomasz MORZYCKI – dot. wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Obornikach – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Łomnicy – 1.7.2019
  • ks. dr Wojciech MUELLER – dot. wikariusz parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża w Kobylnicy – 1.7.2019
  • ks. mgr Tadeusz MURAWSKI – dot. proboszcz parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Borui Kościelnej – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Mirosław MUSIAŁ – dot. wikariusz parafii pw. Bożego Ciała w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu – 1.7.2019
  • o. Dobiesław Kazimierz NIERADZIK OFM – mianowany proboszczem parafii pw. św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu ‒ 1.7.2019
  • ks. mgr Tomasz NOWAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomicku – 1.7.2019
  • o. Ozeasz Tadeusz OSSOWSKI OFM – zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu ‒ 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Adam PAWŁOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. . św. Jana Vianneya w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcelina w Rogalinie – 1.7.2019 
  • ks. mgr Jan POLEC – dot. proboszcz parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Floriana w Wirach – 1.7.2019
  • ks. mgr Paweł POSPIESZNY – dot. proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Kościanie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp.– 1.7.2019
  • ks. mgr Artur REMBALSKI – dot. proboszcz parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Poznaniu. – 1.7.2019
  • ks. mgr Sławomir RUKS – dot. proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Siedlcu – mianowany proboszczem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Psarskim – 1.7.2019
  • ks. dr Jacek STĘPCZAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp. – mianowany proboszczem parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Zbigniew SZLACHETKA – dot. proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Objezierzu – mianowany proboszczem parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Poznaniu – 1.7.2019
  • ks. mgr Wojciech SZYMCZAK – dot. proboszcz parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Cerekwicy – mianowany proboszczem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Iwnie – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Szczepan SZYMENDERA – inkardynowany do archidiecezji, mianowany proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Wonieściu – 1.7.2019
  • ks. kan. mgr lic. Tomasz TOMCZAK – dot. proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy – mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Objezierzu ‒ 1.7.2019
  • ks. mgr Roman TUROŃ – dot. proboszcz parafii pw. św. Faustyny  w Plewiskach – mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny i Najświętszego Serca Jezusowego w Koszutach – 1.7.2019
  • ks. mgr Przemysław WILK – dot. wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Krobi – mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej – 1.7.2019
  • ks. mgr lic. Artur WŁODARCZAK – dot. wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Kościanie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny i Niepokalanego Serca Maryi w Łękach Wielkich – 1.7.2019

 

Zmiany  wikariuszowskie

  • ks. mgr Tomasz AGATOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Opalenicy – 24.8.2019
  • ks. mgr Szymon BAJON – dot. wikariusz parafii pw. św. Marcina w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu – 1.9.2019
  • ks. mgr Tomasz BANIAK CR – zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu ‒ 31.8.2019
  • ks. mgr Waldemar BĄCZKOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu oraz kapelan Szpitala Klinicznego – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Przemysław BOIŃSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp. – 24.8.2019
  • o. Sławomir BORZYCH CSSp ‒ zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Puszczykowie ‒ 1.9.2019
  • ks. mgr Hubert CIACHOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Lesznie – 24.8.2019
  • ks. mgr Jarosław CZYŻEWSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Jakub DROSIK – dot. wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie – mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Poznaniu – 24.8.2019
  • o. mgr Maciej DRZEWICZAK OMI – mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu – 30.6.2019
  • ks. mgr Bartosz FEDEROWICZ – dot. wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach – mianowany wikariuszem parafii pw. Błogosławionej „Poznańskiej Piątki” w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Arkadiusz FRĄCKOWIAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Mateusz GIERLICH – dot. wikariusz parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp.– mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu – 24.8.2019
  • ks. mgr Rafał GROMADECKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Józefa w Lesznie – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie – 24.8.2019
  • ks. mgr Michał HUSIAR – dot. wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Mateusz KAŹMIERCZAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach – 24.8.2019
  • ks. mgr Szymon KAŹMIERCZAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Grzegorz KONIECZNY – dot. wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Tomasz Michał KOPEREK CR – mianowany wikariuszem parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu ‒ 1.9.2019
  • ks. mgr Stanisław KRZYMIŃSKI – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Granowie - 1.9.2019
  • ks. mgr Rafał KUCIK – dot. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu ‒ 1.9.2019
  • ks. mgr Tomasz ŁUKASZEWSKI – dot. wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach – 24.8.2019
  • ks. mgr Łukasz MAĆKOWIAK – dot. wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Kościanie – 24.8.2019
  • ks. mgr Piotr MAŁECKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Marcin MAŃCZAK – dot. wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr Marek MARCINKOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – 24.8.2019
  • ks. mgr Przemysław MAREK SChr – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu – 26.8.2019
  • ks. mgr Patryk MAZUR – dot. wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Tulcach – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie – 24.8.2019
  • ks. mgr Patryk NACHACZEWSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Lesznie – mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – 24.8.2019
  • ks. mgr Michał NOWAK  – dot. wikariusz parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Rakoniewicach – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. – 24.8.2019
  • ks. mgr Paweł NOWAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Lesznie – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp. – 24.8.2019
  • o. mgr Sebastian PIECZENIAK  SSCC – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach – 1.7.2019
  • ks. mgr Dominik PRZYBYSZEWSKI SCHr – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu – 26.8.2019
  • ks. mgr lic. Karol PRZYKUCKI – dot. wikariusz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu – 1.9.2019
  • ks. mgr lic. Ryszard SIWEK – dot. wikariusz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza oraz kapelanem Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego ul. Szpitalna 27/33 i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 5 Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Klinice Psychiatrii i w Instytucie Pediatrii przy ul. Szpitalnej 27/33 w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Maciej SKORUPKA – dot. wikariusz parafii pw. Błogosławionej „Poznańskiej Piątki” w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Bosko w Luboniu– 24.8.2019
  • ks. mgr Marcin STANISŁAWSKI – dot. wikariusz parafii pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Tulcach – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Tomasz STAŚKIEWICZ – dot. wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pniewach – mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu – 24.8.2019
  • ks. mgr Rafał SYLWESTRZAK – dot. wikariusz parafii pw. św. Marcina w Granowie – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach – 24.8.2019
  • ks. mgr Przemysław SYPNIEWSKI – dot. wikariusz parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu. – mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Obornikach – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Arkadiusz SZADY ‒ dot. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, duszpasterz akademicki w Campusie Uniwersyteckim na Morasku ‒ mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Poznaniu ‒ 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Daniel TROCHOLEPSZY – mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu i duszpasterzem akademickim w Campusie Uniwersyteckim na Morasku ‒ 1.9.2019
  • ks. mgr Jakub TUREK – dot. wikariusz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Buku – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Krobi – 24.8.2019
  • ks. mgr Krzysztof TWARDOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Jana Bosko w Luboniu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Lesznie – 24.8.2019
  • ks. mgr Wojciech WASZKIEL – dot. wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Buku – 24.8.2019

 

Do pomocy duszpasterskiej

  • ks. dr Marcin CZUJEK – dot. pomoc duszpasterska w parafii pw. św. Anny w Poznaniu – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. dr Rafał RYBACKI – dot. wikariusz parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Poznaniu – 24.8.2019
  • ks. mgr lic. Wojciech SILSKI – dot. kapelan Domu Macierzystego Sióstr Urszulanek SJK i Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu ‒ 1.9.2019
  • ks. Marek SOTEK – dot. proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Brodnicy – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Mikołaja w Krobi ‒ 1.7.2019
  • ks. mgr Piotr TOMASZEWSKI – dot. wikariusz parafii pw. parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Śremie oraz kapelan w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Psarskim k. Śremu – mianowany kapelanem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów 7/19 oraz do pomocy w duszpasterstwie parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu – 1.7.2019
  • ks. mgr Adrian URBANIAK – dot. wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie – mianowany kapelanem Domu Macierzystego Sióstr Urszulanek SJK i Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej  w Pniewach ‒ 1.9.2019
  • ks. dr Jacek ZJAWIN – dot. wikariusz parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana w Poznaniu – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marcina w Poznaniu – 24.8.2019

 

Skierowany na studia

  • ks. mgr Piotr HOFFMANN – dot. wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie – skierowany na specjalistyczne studia doktoranckie z teologii moralnej na Uniwersytecie Nawarry w Pamplonie – 1.7.2019

 

Do pracy misyjnej

  • ks. dr hab. Dariusz DOGONDKE – dot. proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Dalewie – skierowany do pracy misyjnej w Wikariacie Apostolskim Anatolii w Turcji jako misjonarz „Fidei donum” na okres 5 lat – 1.7.2019