Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


Katechezy misyjno-powołaniowe

Młodość to czas dokonywania wyborów, rozeznawania życiowej drogi oraz odkrywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła, będącego ze swej natury misyjnym. Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom proponują katechezy misyjno-powołaniowe skierowane do uczniów szkół średnich. Formy katechezy (lekcje religii lub spotkania ogólne wszystkich uczniów) do ustalenia. Zainteresowanych katechetów prosimy o kontakt z s. Barbarą Zdunek, te. 783 013 107 lub adres mailowy: misje.poznan@gmail.com

czytaj więcej

Centrum Formacyjne dla Katechetów

Gmach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza,Poznań, ul. Wieżowa 2/4, Budynek A, godz. od 17.00 do 18.30.

czytaj więcej

Konferencje metodyczne

W II semestrze roku szkolnego 2018/19 w poszczególnych dekanatach odbędą się konferencje metodyczne według załączonego harmonogramu:

- harmonogram konferencji

"Rwanda - na wzgórzach Boga" - konspekty do serialu

Poniżej zamieszczamy konspekty lekcji religii oparcownych do serialu o misjonarzach mariańskich "Rwanda - na wzgórzach Boga".

czytaj więcej

Oferta ODN w Poznaniu na rok szkolny 2018/2019, II semestr

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza do korzystania z oferty dostępnej na stronie www.odnpoznan.pl.

czytaj więcej

Propozycja Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!
Jednym z najbardziej popularnych prezentów na I Komunię św. jest w tej chwili smartfon. W rezultacie można obserwować dzieci przyklejone do ekranu, często nawet w czasie lekcji i mimo oficjalnych zakazów. Mamy dla Was prostą propozycję, która pomoże w rozwiązaniu problemu, przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.

czytaj więcej

III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

czytaj więcej

XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny

Zapraszamy Uczniów i Nauczycieli  oraz zainteresowane Osoby do  udziału w XVI Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym - Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Plastyczny - Znaki Wiary

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

XIV Wielkopolski Konkurs Filmowy - Znaki Wiary na YouTube

„ Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże „(Ef 6,17). Organizatorzy konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach; Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej

czytaj więcej

III Wielkopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Twoje Słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Biblijny -„Kocham Biblię”

Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych, dla dzieci z klas od I do IV. Będzie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim. Na zgłoszenia szkół czekamy do 28 lutego 2019 roku.

czytaj więcej