W okresie Wielkiego Postu z wielu miejsc naszej archidiecezji wyruszają pątnicy pokonujący trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Większość z nich wyrusza 12 kwietnia, mają rożną długość (ok. 40 km) oraz poziom trudności. W tym roku do istniejących tras dołączyła nowa ­ Klerycka pod patronatem bł. Narcyza Putza, organizowana przez wspólnotę Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 12 kwietnia Mszą Św. w kaplicy seminaryjnej o godz. 19.00. Uczestnicy wyruszą z seminarium w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4) w kierunku Ośrodka Formacyjnego ASD w Nadziejewie k. Środy Wielkopolskiej – miejsca formacji dla roku propedeutycznego seminarium. Pokonywaniu trasy towarzyszyć ma intencja o nowe powołania oraz za powołanych – do kapłaństwa, rodziny, życia w samotności.

Trasa wynosi 44 km, koszt udziału 15 zł. Będzie istniała możliwość powrotu z Nadziejewa do Poznania. Wszystkich chętnych -  szczególnie osoby, którym bliska jest intencja powołań - gorąco zapraszamy do udziału w tej formie przeżywania Wielkiego Postu. Więcej szczegółów na stronach internetowych: www.edk.org.pl oraz www.asd.poznan.pl.