Miejski Inżynier Ruchu informuje, że ze względu na obchody Jubileuszu 1050-lecia Biskupstwa Poznańskiego w dniach 22-24 czerwca 2018 r. będą miały miejsce czasowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście i Ostrowie Tumskim.

W związku z tym ulice na Ostrowie Tumskim w rejonie Katedry będą zamknięte dla ruchu ogólnego i parkowania w dniach od 22 czerwca od godz. 8:00 do 24 czerwca do godz. 21:00, a ul. Panny Marii będzie zamknięta od 22 czerwca od godz. 8:00 do 23 czerwca do godz. 11:00.

Parking dla uczestników uroczystości od piątku do niedzieli wyznaczono na ul. ks. Zdzisława Bernata (wjazd od strony ul. św. Wincentego).

W piątek 22 czerwca w godz. od 17:00 do 18:00 odbędzie się procesja na trasie ze Wzgórza Przemysła do Fary. Chwilowe utrudnienia w ruchu wystąpią na ulicach: Franciszkańskiej, Ludgardy, Paderewskiego, Szkolnej, Koziej i Świętosławskiej. Przemarsz zabezpieczany będzie przez Policję.

W związku z Koncertem Jubileuszowym na Ostrowie Tumskim w piątek 22 czerwca w godz. 17:00-24:00 nastąpi wyłączenie prawego skrajnego pasa i chodnika po północnej stronie mostu Chrobrego oraz w rejonie skrzyżowania ul. Estkowskiego i Panny Marii. Prędkość maksymalna pojazdów w tym rejonie będzie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostanie przejście dla pieszych przez ul. Estkowskiego w rejonie ul. Chwaliszewo.

Ponadto, w godz. 22:00-24:00 zamknięty dla ruchu (z wyjątkiem autobusów) będzie wjazd w ul. Wyszyńskiego od strony ronda Śródka i rynku Śródeckiego w stronę centrum. Zalecany objazd przez ul. Jana Pawła II i most Królowej Jadwigi.

W sobotę 23 czerwca w godz. od 13:30 do 15:00 odbędzie się procesja z Fary na Ostrów Tumski. Chwilowe utrudnienia w ruchu wystąpią na ulicach: Świętosławskiej, Wodnej, Klasztornej, Wielkiej, Chwaliszewo, Estkowskiego i Ostrowie Tumskim. Przemarsz zabezpieczany będzie przez Policję.

W niedzielę 24 czerwca w godz. 6:00-21:00 na Ostrowie Tumskim odbędzie się impreza masowa Poznań dla Zdrowia i Rodziny - "Bądźmy Razem". W tym dniu utrzymane będą wcześniejsze ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów w rejonie Katedry.

W razie potrzeby możliwe są dodatkowe czasowe zmiany w organizacji ruchu wprowadzane na bieżąco przez Policję.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie uroczystości.