Podstawowe informacje


1. Termin od 4 do 19.11.2016 r. (wylot i przylot – Warszawa). Na miejscu poruszamy się autokarem.


2. Cena 2500 USD + 4900 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty również dojazdu do Warszawy.

 

3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.

 

4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

 •  imię i nazwisko
 • data i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca maja 2017 r.).
 • telefon kontaktowy
 • wpłata 500 zł

 

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

 

PROGRAM

I DZIEŃ – WARSZAWA – MEKSYK
Przelot na trasie Warszawa – Meksyk (z międzylądowaniem). Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

II DZIEŃ – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

III DZIEŃ – MIASTO MEKSYK 
Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody”. Rejs gondolami w rytm muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

IV DZIEŃ – CUERNAVACA – CACAHUAMILPA 
Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Wizyta w miejscowej katedrze z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa – największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Obiadokolacja i nocleg w Taxco.

V DZIEŃ – TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca.  Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do morza, opcja all inclusive. Nocleg.

VI DZIEŃ – ACAPULCO

Odpoczynek w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. Nocleg.

VII DZIEŃ – ACAPULCO – MIASTO MEKSYK
Przejazd do Miasta Meksyk. Powtórne nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe (w miarę możliwości). Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.
 
VIII DZIEŃ – MIASTO MEKSYK – HAWANA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Hawany. Transfer do hotelu, odpoczynek i czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

IX DZIEŃ – HAWANA
Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Wieczór z folklorem kubańskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

X DZIEŃ – PINAR DE RIO –  VINALES
Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Wizyta w największym na Kubie Ogrodzie Orchidei w Soroa i spacer pod wodospady. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

XI DZIEŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD 
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad. Obiadokolacja i nocleg.

XII DZIEN – TRINIDAD
Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialne, wpisane na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z 1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

XIII DZIEŃ – SANTA CLARA – VARADERO 
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santa Clara – miasta św. Jana Pawła II. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży, opcja all inclusive. Nocleg.

XIV DZIEŃ – VARADERO

Odpoczynek w Varadero. Nocleg.

XV DZIEŃ – HAWANA – EUROPA
Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

XVI DZIEŃ – WARSZAWA
Przelot na trasie Kuba – Warszawa (z międzylądowaniem).Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:  4900 PLN + 2500 USD

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Meksyk – Kuba – Warszawa (z międzylądowaniami)
 • noclegi w Meksyku w hotelach 4*/5* oraz na Kubie w hotelach 3*/4*/pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 540 USD/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/ w Meksyku
 • wyżywienie 3 razy dziennie /śniadanie, lunch, obiadokolacja/ na Kubie
 • wyżywienie all inclusive w Acapulco, Trinidad i Varadero 
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz opiekę lokalnego przewodnika
 • opłaty graniczne i wizowe
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/   

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Meksyk 2016

 

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto: 

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Pielgrzymka do Meksyku 2016 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika