Przekazujemy kilka informacji na temat pielgrzymki:


1.    Termin od 30.07 do 13.08.2014 r. (wylot i przylot – Warszawa). W Meksyku poruszamy się autokarem.

 

2.    Cena 1070 USD + 6900 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót).

 

3.    Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833. 

 

4.    Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

 

  • imię i nazwisko
  • data i miejsce urodzenia
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2015 r.).
  • telefon kontaktowy
  • wpłata 500 zł

 

5.    Pielgrzymkę obsługuje Biuro pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra, tel. 607 856 463, 22 302 4817, pielgrzymki@adastra.waw.pl.

 

 

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

MEKSYK 

termin: 30.07.2014-13.08.2014
(termin może ulec niewielkiemu przesunięciu, ze względu na dostępność miejsc w samolotach)


Dzień 1:
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku (z międzylądowaniem w jednym z miast europejskich). Przylot do Meksyku, odprawa celno – paszportowa, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do jednego z najbogatszych na świecie Muzeów Antropologii i Historii – posiadającego najciekawsze zbiory sztuki prekolumbijskiej. Zwiedzanie najważniejszych sal wystawowych poświęconych Aztekom i Majom. Czas wolny. Wizyta w religijnym sercu kraju, Sanktuarium w Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakup pamiątek religijnych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3:
Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor. Powtórne nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Msza Święta i czas na modlitwę. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody”. Rejs gondolami. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4:
Śniadanie. Wyjazd z Miasta Meksyk. Wizyta w synkretycznym kościółku w Tonantzintla. Spacer po kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian – z tradycyjnymi wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, nawiedzenie niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca. Kolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Zwiedzanie pięknego, kolonialnego miasta Oaxaca: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z Katedrą, wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Kolacja. Nocleg w Tehuantepec.

 

Dzień 6:
Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego z najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów  wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, m.in. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość
spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym motywy chrześcijańskie w niezwykły sposób mieszają się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 7:
Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata – tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 8:
Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przejazd motorówkami po – wyłaniającej się z porannej mgły –  rzece Usumacinta do małej, położonej w tropikalnej dżungli, strefy archeologicznej Yaxchilan. Dla chętnych spacer po tropikalnym lesie. Orzeźwiająca kąpiel i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 9:
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Uxmal.

Dzień 10:
Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów oraz innego ptactwa. Przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

Dzień 11:
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, miejsce spotkania Jana Pawła II z Indianami w 1993r. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Możliwość odświeżającej kąpieli w cenocie Ikkil. Kolacja i nocleg w Valladolid.

Dzień 12
Śniadanie. Wyjazd do przepięknych ruin miasta Majów, malowniczo położonych na karaibskim klifie. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Świątyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Możliwość kąpieli w turkusowym morzu i krótki wypoczynek na plaży. Przejazd do Cancun, do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży.

Dzień 13:
Odpoczynek (opcja all inclusive).

W Cancun istnieje możliwość skorzystania z atrakcji opcjonalnej: pływanie z delfinami: przywitanie przez delfiny machaniem płetw, wymiana pocałunków, uściski, przytulanie i słuchanie ich śpiewu. Czas trwania ok 45 minut. W grupach 15 osobowych. Cena ok: 89 USD/osoba


Dzień 14:
Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún. Wylot z Meksyku i przelot do Polski
(z międzylądowaniem w jednym z miast europejskich).

Dzień 15:
Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA:
przy grupie 40-42 osób 6900 PLN + 1070 USD + 30 USD płatne w Meksyku

dopłata do pokoju 1 osobowego: 390 USD

CENA ZAWIERA:
- przejazd autokarem z Poznania do Warszawy i z Warszawy do Poznania
- przelot samolotem na trasie: Warszawa – Miasto Meksyk (z międzylądowaniem);     
Cancun – Warszawa (z międzylądowaniem)
- zakwaterowanie w hotelach 4**** według lokalnej kategorii, w pokojach 2 osobowych
(pokoje 1 osobowe za dopłatą 390 USD)
- wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo),
wyżywienie all inclusive w Cancun
- na terenie Meksyku transfery i transport autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- opiekę przewodnika – pilota mówiącego po polsku
- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę duszpasterską kapłana

CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Cancun
- kosztu imprezy fakultatywnej: pływanie z delfinami (ok 89 USD od 1 osoby za 45 minut pływania)
- wydatków osobistych
- kosztów ubezpieczenia „odwołania uczestnictwa” (dodatkowa składka 350 PLN)
- kosztów ubezpieczenia „przerwania uczestnictwa” (dodatkowa składka 235 PLN)

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Meksyk

 

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto: 

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Pielgrzymka do Meksyku, imię i nazwisko uczestnika