Dwieście osób z archidiecezji poznańskiej, w tym sto osób z Duszpasterstwa Młodzieży Jordan 11 stycznia wyruszy na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w Panamie z udziałem papieża Franciszka. Dziś o godz. 18 abp Stanisław Gądecki odprawi dla młodych Mszę św. posłania w poznańskiej katedrze. Po Mszy św. młodzież uda się autokarami na lotniska we Frankfurcie, w Wiedniu i Berlinie, skąd odleci do Panamy.

Młodzi uczestnicy ŚDM będą przebywać w Panamie ponad dwa tygodnie. Będą uczestniczyć w wydarzeniach centralnych i spotkaniu z papieżem Franciszkiem w mieście Panama, a także nawiedzą najbardziej znane panamskie sanktuarium oraz spędzą dni w diecezjach na archipelagu Bocas del Toro.

Przygotowania duchowe do wyjazdu do Panamy trwały półtora roku podczas cotygodniowych spotkań w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Młodzi uczestniczyli w wielbieniach, czytaniu Pisma świętego, konferencjach i rekolekcjach, które miały nawiązywać do atmosfery, jaka panuje podczas Światowych Dni Młodzieży.

Gościem jednego ze spotkań była Anna Golędzinowska, była modelka, autorka książek „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” oraz „Z ciemności do świata”.

Ostatnim punktem przygotowań do wyjazdu do Panamy były rekolekcje, które odbyły się w dniach 14-16 grudnia w Zaniemyślu pod Poznaniem. „Był to czas integracji, modlitwy i przygotowań do wyjazdu. Podczas rekolekcji towarzyszyło nam hasło przewodnie: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” – napisali młodzi na stronie DM Jordan.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku w Panamie. Tematem spotkania będą słowa Matki Bożej zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).