Wigilia Caritas w czasie pandemii

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w czterech poznańskich jadłodajniach Caritas zorganizowaliśmy Wigilię dla potrzebujących (24.12.2020).

Mimo trudności związanych z ograniczeniami spowodowanymi koronawirusem nie mogliśmy zostawić tylu ludzi bez pomocy na czas świąt Bożego Narodzenia. Łącznie przygotowaliśmy 1200 pakietów dań wigilijnych, 1200 paczek świątecznych oraz 220 paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin. W każdej Jadłodajni obecny był jeden z poznańskich biskupów, który złożył życzenia, pobłogosławił ludzi oraz posiłki, które trafiły w ręce uczestników.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozdawała także poświęcone opłatki, aby uczestnicy Wigilii mogli się nimi podzielić wśród najbliższych. Żywność wydawano od godziny 10 do 12.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy pomogli rozdysponować paczki wśród ubogich, bezdomnych, starszych, samotnych uczestników Wigilii. Dziękujemy zespołom muzycznym, które swoimi kolędami umiliły oczekiwanie w kolejce na posiłek oraz paczkę. Serdecznie dziękujemy firmie Selgros Cash&Carry, która jest Partnerem strategicznym Wigilii Caritas w całej Polsce. Jesteśmy wdzięczni każdej organizacji oraz osobie, która dołożyła swoją cegiełkę do zorganizowania Wigilii dla potrzebujących w tym trudnym czasie i niecodziennych okolicznościach.