Podobnie jak w latach poprzednich Forum patronatem objął Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP.

Forum rozpocznie o godz. 9:30 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył Arcybiskup Gintaras Grušas, Metropolita Wileński. Po Eucharystii w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej rozpoczną się obrady.

11:20 Otwarcie Sesji
  Słowo wprowadzające – Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Eucharystia – dar dla Kościoła – Arcybiskup Gintaras Grušas Metropolita Wileński, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Litwy
  Eucharystia daje życie. Założenia Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 – Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki,   Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP
12:50 Przerwa na kawę
13:50 Interludium muzyczne
14:00 Odkrywamy tajemnicę Eucharystii
  Najświętsza ofiara – O. dr Dominik Jurczak OP, Prezes Fundacji i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie
  Dziękczynienie i uwielbienie Ojca – Ks. dr hab. Daniel Brzeziński, profesor UMK w Toruniu
  pytania do prelegentów – moderator Ks. Krystian Sammler, Poznań
16:00 Zakończenie Sesji

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej forum2019.pl. Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo informację o sposobie dokonania płatności za udział w Forum. Po dokonaniu przelewu, otrzymają Państwo wiadomość e-mail z załączoną wejściówką, którą należy wydrukować i okazać w dniu sesji przy wejściu.

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie odpowiedniej ilości materiałów i poczęstunku dla uczestników) wymagane jest dokonanie zgłoszenia najpóźniej do 13 września.

Kontakt z organizatorem jest możliwy za pośrednictwem formularza kontaktowego poniżej oraz pod numerem telefonu 668-385-356.