"Jeśli z Jezusem będę patrzeć na moje życie, choćby było ono niewyraźne, to zobaczę siebie w pełnych barwach, zobaczę siebie w prawdzie" – mówił 20 listopada 2019 r. podczas inauguracji „Studni Poznania” bp Szymon Stułkowski. To nowa inicjatywa duszpasterska dla młodych w stolicy Wielkopolski.

Duszpasterze wraz z bp. Stułkowskim zaprosili młodzież do kościoła Bożego Ciała, w centrum którego znajduje się studnia. Rozważano wspólnie ewangeliczną scenę rozmowy Jezusa z Samarytanką czerpiącą wodę ze studni. Młodzi ludzie od śpiewu i tańca przeszli do kontemplacji obrazu ilustrującego Ewangelię i do adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Zobaczcie, Jezus pochylił się nad losem kobiety, nad jej trudną sytuacją życiową, z wielką wrażliwością. Ona przyszła po wodę z dzbanem, a spotykając Jezusa zostawiła dzban i wróciła ze źródłem w sobie, źródłem wody żywej” – mówił do młodych bp Stułkowski.

Poznański biskup pomocniczy podkreślił wagę osobistego świadectwa, ponieważ Samarytanka opowiedziała ludziom o doświadczeniu spotkania, a oni też zapragnęli poznać Jezusa.

„Nie byłoby nas tutaj, gdyby ktoś nie powiedział nam o Jezusie. Rodzice prosili o nasz chrzest, wychowali w wierze, spotkaliście katechetów, ale musi być w życiu taki moment, kiedy doświadczam sam Jezusa, kiedy dojdę do stwierdzenia: wierzę, bo chcę, bo spotkałem Jezusa, doświadczyłem Go” – mówił bp Stułkowski.

„Jeśli podejmiesz wysiłek spojrzenia w głąb swego życia, to spotkasz tam Boga. Chcemy patrzeć z Jezusem w swoje życie i patrzeć w głąb swojego życia. Na to potrzeba trochę zatrzymania, wyciszenia, modlitwy” – zauważył biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.

Spotkanie zakończyło selfie bp. Stułkowskiego z młodymi. Kolejna „Studnia Poznania” odbędzie się 20 grudnia.