Pomoc parafii z Zimnowody dla Madagaskaru

Parafia pw. Świętej Trójcy w Zimnowodzie z archidiecezji poznańskiej przekazała w Adwencie finansową pomoc dla parafii pw. Teresy od Dzieciątka Jezus w Befasy na Madagaskarze. Parafianie zimnowodzcy zebrali 2596 zł na dożywianie dzieci w Befasy podczas suszy. W Befasy od 6 lat nie pada deszcz, dlatego w zimowych miesiącach brakuje jedzenia. Wspólnota z Zimnowody ze swoim proboszczem ks. Arturem Michalakiem już po raz drugi wsparła Befasy, wcześniej pomagali Indianom Guarani z Argentyny.

O. Marek Ochlak OMI w następujący sposób opisał, jak wykorzystano tę pomoc: "Drogi Księże Arturze i Kochani Parafianie z Zimnowody! Jesteśmy w Oktawie Bożego Narodzenia, a więc dużo łask od Nowonarodzonego! Następnie wielka wdzięczność i podziękowanie za przesłanie 2596 PLN za pośrednictwem ks. Dawida, naszego niezastąpionego pośrednika w sprawach pomocy naszej misji Befasy!

Dzięki tej pomocy mogliśmy ugościć i nakarmić prawie 400 osób 24 grudnia i prawie 600 osób 25 grudnia. Pomoc od Was sprawiła, że nasi chrześcijanie odeszli szczęśliwi i nakarmieni do syta! Jaka to radość że każda osoba, rano, w południe i wieczorem mogła otrzymać miskę ryżu z dobrym dodatkiem, bo zabiliśmy też byka, którego drobno się pokroiło i starczyło dla wszystkich! Tutaj nawet skóra od byka jest do zjedzenia!

Niech Wam Pan Bóg błogosławi za Waszą solidarność z Madagaskarem, a konkretnie z Befasy! Pozdrawiam bardzo serdecznie i zapewniam o pamięci w modlitwie!

O. Marek Ochlak OMI wraz ze swoimi owieczkami z Befasy i okolic! Bóg Wielki Zapłać!"

Parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w której proboszczem jest o. Marek Ochlak OMI, jest objęta patronatem misyjnym archidiecezji poznańskiej. Parafialny kościół w Befasy jest darem całej archidiecezji poznańskiej – wotum wdzięczności za 1050 lat istnienia Biskupstwa Poznańskiego. Dotychczas dzięki naszej pomocy, m.in. Żywego Różańca, zbudowano tam szkołę dla 300 uczniów.