W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej wraz z Akademickim Kołem Misjologicznym zaprasza do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”. Chcemy pomóc polskim misjonarzom-franciszkanom pracującym w Argentynie w stanie Misiones z Indianami Guarani. Od trzech lat w parafii w Puerto Libertad prowadzona jest  pierwsza ewangelizację Indian. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia ochrzcili 30 Indian w różnym wieku. Zostali oni przygotowani do przyjęcia chrztu przez parafialnych katechistów. Aby kontynuować to misyjne dzieło potrzeba wykształcić kolejnych katechistów, zakupu materiałów duszpasterskich i żywności dla Indian.

Postanowiliśmy pomóc franciszkanom w tym projekcie, ponieważ jest to pomoc humanitarna jak i ewangelizacyjna. Paradoksalnie, najtrudniej na misjach dostać pieniądze na ewangelizację. Szybciej pieniądze znajdą się na szpital, szkołę i kościół. Jednak nie będzie po co budować kościoła, jeżeli najpierw nie przyprowadzi się ludzi do Jezusa. Dodatkowo nasza diecezja wspiera dzieło poprzez wolontariat, który będzie pracował w Argentynie.

Akcja „Woreczek Ryżu” ma trzy wymiary:

  1. postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem,
  2. modlitwy – wspominamy w modlitwie młodych prosząc o łaskę wiary,
  3. jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę.

Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów. Nie są ważne wyłącznie złożone ofiary, ale również wymiar modlitwy i postu.

Szczegółowe informacje na stronie: www.jordan-poznan.pl