Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana Świętem Trzech Króli, to czas, kiedy możemy dziękować za obecność Boga w historii człowieka. W niedzielę 6 stycznia 2019 roku już po raz dziewiąty wyruszymy ulicami Poznania w Orszaku Trzech Króli w podróż do Nowonarodzonego Jezusa.

Orszak to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących wędrowanie biblijnych Mędrców ze Wschodu. Sceny walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty w pałacu Heroda, złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus, przedstawione przez aktorów i uczniów poznańskich szkół przeplatane będą śpiewem kolęd, w który będą mogli włączyć się wszyscy uczestnicy Orszaku.

Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na dobre wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta. W przygotowanie widowiska angażują się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe i prywatne firmy. W  tym roku szczególnie zaangażowała się Szkoła Baletowa i Teatr Akrobatyczny. Łącznie w Orszak zaangażowanych jest około 500 wolontariuszy! Co roku gromadzi on od 5 do 15 tysięcy Poznaniaków.

Orszak Trzech Króli to wydarzenie dla każdego! Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem chcą przemierzyć drogi prowadzące do żłóbka i wspólnie kolędować. Dzięki koronom, które otrzyma pierwszych 10 000 osób będziemy mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą nam jednym  głosem śpiewać kolędy!

Spotykamy się 6 stycznia 2019 roku na Placu Wolności.

Od godz. 11.00 wolontariusze będą rozdawać korony i śpiewniki.

O godz. 12.00 nastąpi rozpoczęcie Orszaku.

Po Orszaku zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze.

Zbiórka publiczna prowadzona podczas dziewiątej edycji Orszaku zostanie przeznaczona na dwa cele:

1. Pomoc w utrzymaniu Domu Dziecka w Lesznie

https://caritaspoznan.pl/placowki/dom-dziecka-caritas-im-swietej-rodziny

2. Pomoc uchodźcom z Sudanu Południowego

http://sudanpoludniowysvd.blogspot.com/?m=1