Ogólnopolski Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

W Poznaniu w dniach 13-15 września odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich. Mszę św. dla uczestników odprawi abp Stanisław Gądecki.

Ogólnopolski Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich już w najbliższy weekend 13-15 września 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Blisko 240 animatorów podejmie temat rozwoju Spotkań Małżeńskich, albowiem liczba małżeństw chcących wziąć udział w weekendach Spotkań Małżeńskich nadal przewyższa liczbę dostępnych miejsc.

"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał" (J 15,16). Te słowa będą mottem przewodnim Zjazdu.

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. na zakończenie zjazdu, w niedzielę, 15 września, o godz. 10.00  w katedrze poznańskiej (transmisja w Radiu Emaus).

A czym są Spotkania Małżeńskie? To organizacja non-profit. W Polsce obecne od ponad 40 lat realizuje swoje cele w oparciu o zasady dialogu małżeńskiego i są odpowiedzią m.in. na spadek liczby małżeństw.  W Polsce 40 lat temu zawarto 307 tys. małżeństw, 10 lat później 255 tys., a w 2010 – 228 tys. Co 3 małżeństwo w Polsce rozwodzi się. 

Dlatego też Spotkania Małżeńskie co roku organizują w Polsce blisko 120 tzw. weekendów dla małżeństw. Do końca 2018 r. odbyło się w Polsce ponad 2300 rekolekcji dla małżeństw, w których uczestniczyło prawie 30 000 par. Na świecie Spotkania Małżeńskie mają swoje ośrodki w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, USA, Białorusi, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Rosji, Kazachstanie, Mołdawii. Więcej informacji na znajdziecie na www.spotkaniamalzenskie.pl