Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas

W minioną sobotę, 16 marca, odbył się Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Poznańskiej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu.

Formacja jest niezwykle ważna w służbie wolontariusza, który często spotyka się z trudnymi sytuacjami w trakcie świadczenia pomocy. Właśnie dlatego chcieliśmy razem umocnić się w naszej działalności. W Archidiecezji Poznańskiej działa 325 Parafialnych Zespołów Caritas, w których skupionych jest ponad 3 000 osób.

Wolontariuszki i wolontariusze pomagają w swoich parafiach organizując wiele akcji i prowadząc stałe wsparcia. Przeprowadzają zbiórki żywności, otaczają opieką ubogich, prowadzą punkty wydawania i przyjmowania odzieży używanej czy organizują czas dla dzieci z potrzebujących rodzin i wyjazdy wakacyjne.

W trakcie zjazdu podsumowano ostatnie akcje Caritas m.in. zebrano 23 tony żywności w trakcje ostatniej zbiórki, w którą włączyło się prawie 1000 wolontariusz. Zapowiedziano też nadchodzące wydarzenia i akcje pomocowe - możemy zapewnić, że będzie się działo w najbliższym czasie.

W trakcie spotkania ks. Przemysław Tyblewski wygłosił konferencję "W mocy Ducha Świętego" i odbyła się msza święta w intencji wolontariuszy działających w parafiach, którą odprawili ks. Marcin Janecki i ks. Łukasz Łukasik.